Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trzy osoby w rękach CBA. Są podejrzane o wyłudzenie pieniędzy w ramach projektu realizowanego przez Lubelski Park Naukowo – Technologiczny

W środę rano Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu trzech osób w związku ze sprawą wyłudzenia co najmniej 200 tys. złotych. Postępowanie dotyczy nieprawidłowości w ramach projektu realizowanego przez Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A. w Lublinie.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby. Wśród nich są dwie osoby zarządzające i przedstawiciel spółek realizujących szkolenia. Agenci CBA przeszukali mieszkania oraz biura zatrzymanych.

– Prowadzone postępowanie dotyczy wyłudzenia w latach 2018-2019 dotacji w ramach projektu realizowanego przez Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A. w Lublinie. Projekt „Usługi rozwojowe dla MŚP w podregionie lubelskim” miał na celu poprawę konkurencyjności oraz przystosowanie pracodawców i pracowników do zmian zachodzących w gospodarce – informuje rzecznik prasowy CBA Temistokles Brodowski.

– Jak ustalono mechanizm przestępstwa polegał na wejściu w porozumienie pomiędzy firmą szkolącą a przedsiębiorcą i stworzeniu fikcyjnych dokumentów związanych z organizacją szkolenia, a w konsekwencji na otrzymanie zwrotu części kosztów dla przedsiębiorcy ubiegającego się o dotacje. Tym procederem zatrzymani doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Zarząd Województwa Lubelskiego w kwocie co najmniej 200 tys. zł – dodaje Temistokles Brodowski.

Zgromadzony materiał zostanie przekazany do zamojskiej Prokuratury Okręgowej, która nadzoruje toczące się postępowanie. Jest to pierwsza realizacja w tym postępowaniu.

(fot. LPNT)

6 komentarzy

  1. Piękny betonik, to POmnik deweloperokochasia?

  2. a profesorek doktorek czysty ?

  3. Tam się cały czas coś dzieje ! non stop jakieś nadużycia ! widać że w tym parku to głównie dochodziło do oszustw po każdej linii !

  4. ZUka aresztowali ?

  5. Brawo CBA tepić złodziejstwo

  6. A piszą, że w Lublinie, nie można godziwie zarobić?