Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają przygotowania do Marszu Równości w Lublinie. Organizatorzy ogłosili już datę

Organizatorzy III lubelskiego Marszu Równości oficjalnie ogłosili datę wydarzenia. Znana jest już również trasa, jaką mają pokonać uczestnicy.

Na sobotę, 23 października, zaplanowany został tegoroczny Marsz Równości w Lublinie. Uczestnicy spotkają się o godzinie 13:00 przy Al. Racławickich na wysokości Centrum Spotkania Kultur. Stamtąd zamierzają przejść ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego oraz Poniatowskiego. Przemarsz ma się zakończyć na ul. Popiełuszki na wysokości Galerii Labirynt.

Organizatorzy wyjaśniają, że całość ma się odbywać pod hasłem: „Przerażająco queerowo – idziemy dla tych, którzy się boją”. Marsz Równości ma mieć nawiązanie do Halloweenu, dlatego też uczestnicy będą w kostiumach.

Jak ustaliliśmy, wydarzenie zostało też oficjalnie zgłoszone do Urzędu Miasta jaki zgromadzenie publiczne. Na razie nie wiadomo, czy podobnie jak w 2018 i 2019 roku miasto postanowi zakazać organizacji Marszu.

Wówczas prezydent Krzysztof Żuk wyjaśniał, że decyzję taką podjęto z uwagi na bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia i mieszkańców Lublina jak też w trosce o mienie i zdrowie postronnych osób. Ostatecznie oba wydarzenia się odbyły, gdyż organizatorzy zaskarżyli zakazy do sądu, ten zaś je uchylił.

(fot. lublin112)

80 komentarzy

  1. biedni ludzie, trezba im współczuć głupoty i naiwności, najczęściej są tam ludzie zmanipulowani, zakompleksieni i z różnymi problemami, których ktoś wykorzystuje do swoich celów

  2. Co oni tak się ciągle równają, czyżby mają nierówno pod sufitem?

Z kraju