Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek motocyklisty na tzw. serpentynach. Uderzył w bariery linowe, zginął na miejscu

Po wypadku, w którym zginął motocyklista, całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 17 na tzw. serpentynach pomiędzy Zamościem a Tomaszowem Lubelskim. Wyznaczono objazdy.

Do wypadku doszło w środę przed godziną 15 na wysokości miejscowości Polanówka w gminie Krynice w powiecie tomaszowskim. Na drodze krajowej nr 17, na odcinku pomiędzy Zamościem a Tomaszowem Lubelskim motocyklista uderzył w linowe bariery energochłonne.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Niestety życia motocyklisty nie udało się uratować. Zmarł on na miejscu w wyniku doznanych obrażeń ciała.

Jak nas poinformowano, zdarzenie miało miejsce na tzw. serpentynach. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności oraz przyczyn wypadku.

Droga krajowa jest tam całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd drogami powiatowymi przez miejscowości Wólka Łabuńska – Komarów Osada – Janówka – Majdan Krynicki. Utrudnienia w ruchu mają potrwać co najmniej 3 godziny.

AKTUALIZACJA: 16:59
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący motocyklem mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem. Pojazd, którym się poruszał, przewrócił się na jezdnię, zaś mężczyzna upadł i uderzył w bariery linowe. Pomimo starań ratowników, życia 28-latka nie udało się uratować.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

41 komentarzy

  1. Od samochodów wymaga się norm bezpieczeństwa, spalin i hałasu, na motocyklach tego nie ma i jak ktoś wsiada na motor to godzi się z tym. Jeśli ktoś chce po prostu dojeżdżać do szkoły, pracy to jeździ samochodem, motor wybiera siędla emocji, a ten dostał topowe emocje w pierszym rzędzie. Jego wybór.

  2. Ale wiecie durnie że przy 80 nawet jak wpadniecie w takie liny to może być z wami ciężko?

Z kraju

Sport