Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca ciężarówki nie przyznał się do winy. Odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym

Mężczyzna, który miał doprowadzić do tragicznego wypadku w Lechówce został przesłuchany przez prokuratora. Nie chciał składać jakichkolwiek wyjaśnień. Odpowie też za ucieczkę z miejsca zdarzenia.

W środę do Prokuratury Rejonowej w Chełmie został doprowadzony 62-letni kierowca ciężarówki, który jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku na trasie Lublin – Chełm. W poniedziałek w zderzeniu samochodu osobowego i busa pasażerskiego zginęły dwie osoby, a 9 kolejnych przetransportowano do szpitali.

Z poczynionych na miejscu zdarzenia ustaleń wynika, iż kierowca ciągnika siodłowego z naczepą w brawurowy sposób podjął manewr wyprzedzania na „trzeciego”. To sprawiło, że jadący z naprzeciwka kierowca renaulta, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z ciągnikiem siodłowym, zjechał na lewy pas jezdni, gdzie zderzył się z busem.

Kierowca ciężarówki uciekł z miejsca wypadku. Jego ustaleniem i poszukiwaniem zajęli się kryminalni. Przedstawiono mu zarzuty nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym a także ucieczki z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Co więcej, nie chciał też składać w tej sprawie żadnych wyjaśnień.

Śledczy podjęli decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie wobec 62-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Do czasu jej rozpatrzenia przez sąd, mężczyzna przebywa w policyjnej celi. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. JRG 2 Chełm, KMP Chełm)

35 komentarzy

 1. Skonczy swoją emeryturkę w kryminale

 2. Bardzo dobrze.

 3. pewnie PISuar

 4. Piszecie o winie kierowcy ciężarówki owszem może i winien ale kto normalny ratuje się przed czołówką uciekając na lewy pas nie mając widoczności tak jak kierowca scenika dlaczego chociaż nie hamował aby się zatrzymać zjechać na swoje pobocze i co ważne kiedy się przestraszył że zdążył przed ciężarówką zjechać na lewy pas? Ile czasu miał kwity- świerzak ? Ci co boją się aut nie powinni jeździć

  • nie życzę Ci, ale jeśli kiedyś staniesz w takiej sytuacji, to wtedy zrozumiesz co to znaczy zaskoczenie i ułamek sekundy na decyzję i reakcję. Już nie wspomnę, że nie wiesz jak było, dlaczego tak a nie inaczej, a mądrzysz się, że ho ho!

  • Co to jest „świerzak”?

  • Ty kowalski to też kierowca ciężarówki co tacho krzyczy fajrant i trza miszczować na ulicy bo większy jest na prawie?

  • Zza klawiatury siedząc w wygodnym fotelu i mając minuty na analizę sytuacji – zapewne nikt. Na drodze gdzie na analizę i podjęcie reakcji często mamy jedynie ułamki sekundy często działa odruch bezwarunkowy. Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał sprawdzić tego w praktyce.
   P.S. rzeczownik „świeżak” jako pochodzący od przymiotnika „świeży” należy pisać przez „ż”. Widzisz, miałeś tyle czasu na poprawną reakcję i nie wyszło…

  • Wiesz co Kowalski? mzoe nie powinienem tego pisac ale zycze Ci zebys znalazl sie w takiej sytuacji i ciekwe co bys zrobil madralo?

  • Zastanów się co piszesz baranie. Gdyby ciężarówka nie pędziła wprost na niego nie musiałby się niczego bać ani przed niczym uciekać. Widać takich znawców jak Ty nie sieją.

 5. Co to jest 12 lat jeżeli dwie osoby straciły życie bo dziadzia spieszył się………. A no właśnie gdzie??????

Z kraju