Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tragedia nad wodą. Lód się załamał, 15-latek nie żyje, jego ojciec w szpitalu AKTUALIZACJA

Nie udało się uratować nastolatka, który dziś po południu wpadł do wody po tym, jak załamał się pod nim lód. Na miejscu trwają czynności policji i prokuratury.

W poniedziałek po godzinie 17.00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o dwóch osobach, które wpadły do wody po załamaniu się lodu. Zdarzenie miało miejsce w rejonie ul. Kazimierskiej w Bochotnicy w powiecie puławskim. Na miejsce skierowana została straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do tego specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż po południu 15-latek udał się na ryby. Kiedy długo nie wracał, a na zewnątrz zapadł zmrok, ruszyły jego poszukiwania. W rejonie rzeki Bystra, przy niewielkim zbiorniku wodnym, zauważono wędkę i pęknięty lód. Mężczyzna widząc to wszystko domyślił się, że syn wpadł do wody i ruszył mu na ratunek. Po chwili sam potrzebował pomocy. W tym czasie wezwane zostały służby.

Jak nam przekazano, chłopca niestety nie udało się uratować. Został odnaleziony pod wodą, wyciągnięty na brzeg, jednak na pomoc było już za późno. Lekarz stwierdził zgon nastolatka. Jego ojca przetransportowano do szpitala. W przypadku mężczyzny jego organizm został wyziębiony po pobycie w wodzie.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn zdarzenia.

AKTUALIZACJA 19:44:
Służby ratunkowe początkowo wskazały, iż oboje rodzice trafili do szpitala. Ostatecznie w placówce medycznej przebywa jedynie ojciec chłopca.

30 komentarzy

 1. ojdziedz w szpitulau momrdou

 2. Nie zróbcie z tego tragedii narodowej i żałoby.
  Nie on pierwszy i pewnie nie ostatni tej zimy.
  Kto następny ?

 3. Osp ale z ciebie kretyn zimnokrwisty

  • Ty gorącokrwisty… ja ci nie zabraniam kwękać w obie garście z powodu głupoty jakiegoś małolata, a ty mnie do tego nie zmuszaj.
   Bo to czy on żyje, czy nie, to gwiżdże mi jak pociąg przed przejazdem kolejowym.

 4. Osp widać że jesteś ze STRAŻY POŻARNEJ ?????

 5. OSP i cała reszta durnych komentarzy pomyśleć trochę to ciężko a jeśli by to było wasze dziecko albo bliski kolega waszego dziecka też byście tak pisali??? To chyba z nudów i głupoty zbędne komentarze

  • To chyba z nudów i głupoty i twój zbędny komentarz.

  • Pytasz: a jeśli by to było wasze dziecko albo bliski kolega waszego dziecka też byście tak pisali?
   Odpowiem za siebie: moje dzieci nie są takie głupie i koledzy mojego dziecka taż. A ten był.
   Dzięki Bogu, był.

 6. Cha w ryło to teraz podziękuj Bogu że masz mądre dzieci

 7. Osp ewidentnie widać że z ciebie taki strażak ale w necie bo w realu już taki mocny to nie jesteś

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo