Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragedia na drodze pod Kraśnikiem. Nie żyje nastoletnia rowerzystka (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 842 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący pojazdem osobowym wjechał w rowerzystki. Jedna z nich poniosła śmierć na miejscu, druga trafiła do szpitala.

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, który miał miejsce we wtorek na drodze wojewódzkiej nr 842 prowadzącej z Krasnegostawu w stronę Kraśnika. O godzinie 21:16 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że na wjeździe do miejscowości Zakrzówek samochód osobowy potrącił dwie osoby. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, 21-letni mężczyzna kierujący pojazdem osobowym marki Toyota wjechał w dwie rowerzystki. Do wypadku doszło w obszarze niezabudowanym i nieoświetlonym. Pierwszej pomocy poszkodowanym rowerzystkom udzielili świadkowie. Z uwagi na to, że jedna z poszkodowanych nie wykazywała funkcji życiowych, rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie prowadzili ją strażacy i ratownicy medyczni. Pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji 14-letniej dziewczynki nie udało się uratować. Druga z rowerzystek, 13-latka została przewieziona z obrażeniami ciała do szpitala.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. Przez kilka godzin droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Jak ustalono, rower poszkodowanej nie posiadał instalacji elektrycznej oraz innych świateł zasilanych baterią.

Tragedia na drodze pod Kraśnikiem. Nie żyje nastoletnia rowerzystka (zdjęcia)

Tragedia na drodze pod Kraśnikiem. Nie żyje nastoletnia rowerzystka (zdjęcia)

(fot. Policja Kraśnik)

51 komentarzy

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    Czemu to jest tak , że wracam z pracy i jedzie z tyłu za mną młodzież i przez 5 czy 10 kilometrów jadą z tyłu i oślepiają mnie światłami drogowymi,tak dziś miałem jadąc od Biłgoraja do Panasowki i jeszcze trąbili na mnie bo jechałem 70 km/h

  2. dudowydługopis

    pytaniem jest, czy rowery były wyposażone w obowiązkowe światła, a rowerzystki miały kamizelki ??? Kolejnym pytaniem jest, czy młodzian za kierownicą nie był naćpany, bo że był ślepy to konkret. Czas, aby podać konkrety !!!