Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tor żużlowy przykryli przed deszczem specjalną plandeką. Pogoda nie zagrozi mistrzostwom (foto)

Organizatorzy Speedway Grand Prix of Poland postanowili zrobić wszystko, aby uchronić tor przed opadami deszczu. Z Wrocławia wypożyczono specjalną plandekę.

Niezbyt optymistyczne prognozy pogody sprawiły, że powstało zagrożenie dla zaplanowanych na piątek i sobotę indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu. Impreza Orlen FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się w Lublinie po raz pierwszy w historii. Dlatego też organizatorzy postanowili zrobić wszystko, aby utrzymać tor na najwyższym poziomie.

W tym celu został on nakryty specjalną plandeką. Wypożyczono ją z Wrocławia, od tamtejszego klubu Betard Sparta. Składa się ona z 46 elementów i jej zadaniem jest szczelne przykrycie toru. Wrocławianie kilka lat temu wartą 300 tys. złotych plandekę otrzymali od władz PGE Ekstraligi, aby przetestować jej skuteczność na Stadionie Olimpijskim.

– Zarząd Speedway Motor Lublin poprosił mnie o pomoc w kontakcie z władzami Wrocławia, bo plandeka wykorzystywana do ochrony wrocławskiego toru przed opadami deszczu należy do miasta, co chętnie uczyniłem i Wrocław nieodpłatnie wypożyczył Lublinowi ten żużlowy przeciwdeszczowy płaszcz – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Plandeka została rozłożona w środę wieczorem. Jak nam przekazano, na razie wszystko wskazuje, że pomoże ona przed opadami deszczu. Osłona ma być zdjęta w piątkowy wieczór.

(fot. Krzysztof Żuk)

26 komentarzy

  1. Mam nadzieję że się nie odbędzie .

  2. I tak tu będą bloki

  3. łysy obrońca toru lasów, zieleni miasta