690 680 960

Tor żużlowy przykryli przed deszczem specjalną plandeką. Pogoda nie zagrozi mistrzostwom (foto)

Organizatorzy Speedway Grand Prix of Poland postanowili zrobić wszystko, aby uchronić tor przed opadami deszczu. Z Wrocławia wypożyczono specjalną plandekę.

Niezbyt optymistyczne prognozy pogody sprawiły, że powstało zagrożenie dla zaplanowanych na piątek i sobotę indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu. Impreza Orlen FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się w Lublinie po raz pierwszy w historii. Dlatego też organizatorzy postanowili zrobić wszystko, aby utrzymać tor na najwyższym poziomie.

W tym celu został on nakryty specjalną plandeką. Wypożyczono ją z Wrocławia, od tamtejszego klubu Betard Sparta. Składa się ona z 46 elementów i jej zadaniem jest szczelne przykrycie toru. Wrocławianie kilka lat temu wartą 300 tys. złotych plandekę otrzymali od władz PGE Ekstraligi, aby przetestować jej skuteczność na Stadionie Olimpijskim.

– Zarząd Speedway Motor Lublin poprosił mnie o pomoc w kontakcie z władzami Wrocławia, bo plandeka wykorzystywana do ochrony wrocławskiego toru przed opadami deszczu należy do miasta, co chętnie uczyniłem i Wrocław nieodpłatnie wypożyczył Lublinowi ten żużlowy przeciwdeszczowy płaszcz – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Plandeka została rozłożona w środę wieczorem. Jak nam przekazano, na razie wszystko wskazuje, że pomoże ona przed opadami deszczu. Osłona ma być zdjęta w piątkowy wieczór.

(fot. Krzysztof Żuk)

26 komentarzy

  1. Mam nadzieję że się nie odbędzie .

  2. I tak tu będą bloki

  3. łysy obrońca toru lasów, zieleni miasta

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas