To miała być nauka jazdy. Volkswagen uderzył w dom, kierująca i pasażer uciekli (zdjęcia)

Nie miała prawa jazdy, jednak chciała nauczyć się jeździć. Na skrzyżowaniu straciła panowanie nad pojazdem, auto uderzyło w ścianę domu. Kobieta przyznała się również, że wcześniej spożywała alkohol.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 12 na ul. Długiej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Garbarską samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca volkswagenem kobieta jechała ul. Garbarską od strony Drogi Męczenników Majdanka. Na skrzyżowaniu straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechało na chodnik a następnie uderzyło w ścianę domu.

Ponieważ uszkodzenia pojazdu uniemożliwiały dalszą jazdę, kobieta wraz z pasażerem wyskoczyli z samochodu, a następnie uciekli pieszo. Policjanci szybko ustalili, do kogo należy volkswagen. Co więcej, w środku znajdował się portfel z dokumentami mężczyzny.

Po około dwóch godzinach, kiedy dobiegały końca policyjne czynności, uciekinierzy wrócili na miejsce zdarzenia. Jak wyjaśniał młody mężczyzna, to on kierował samochodem, podróżował też sam. Kobieta tłumaczyła zaś, że nie było jej tu wcześniej.

Nie udało im się jednak zwieść funkcjonariuszy. Kiedy przyjrzeli im się bliżej od razu zorientowali się, że kobieta siedziała za kierownicą, mężczyzna zaś był pasażerem. Wskazywały na to wyraźne ślady na ich ciałach, które pozostały na skutek zdarzenia.

Ostatecznie oboje wyjawili, jak było naprawdę. Kobieta przyznała, że nie ma prawa jazdy i chciała nauczyć się jeździć. Dodatkowo oboje spożywali wcześniej alkohol. Policjanci prowadzą teraz dalsze czynności w tej sprawie.

(fot. lublin112)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. To, że akurat uczyła się jeździć, nie mając prawa jazdy, to jest prawidłowe. Jakby miała prawko i dopiero uczyła się jeździć, byłoby gorzej. Inna sprawa, jak, z kim i w jakim stanie tejże nauki dokonywała…

 2. Tyle dobrego, że szrotem jechali, więc nie ma praktycznie żadnych strat (jeszcze zarobią parę stówek, gdy oddadzą auto na złom).

 3. Kwestia tego że głupi ma szczęście ze nikogo nie zamordowała przygniatając do ściany. Intelektualista który tej babie samochód udostępnił powinien odpowiadać za próbę zabójstwa.

 4. Na trzeźwo to ciężko się uczyć, więc wszystko prawilno.

 5. Kurs prawa jazdy za drogi czy coś z głową nie halo???

  • Przynajmniej dziewczyna się nauczy, że nie warto pić alkoholu przed jazdą. I dzięki tej jeździe dowiedziała się, że jest za głupia, by ogarnąć jazdę samochodem, a to też cenna lekcja.

 6. Nic wielkiego się nie stało. Dziewczyna jechała szrotem, więc nie ma żadnych strat materialnych. Prawa jazdy nie ma, więc punktów żadnych nie dostanie. Wyrok będzie mieć w zawiasach, a grzywnę do zapłacenia jej starzy ogarną. Dziewczyna jest wygrana.

 7. Kupię to auto. Daję od ręki 600 złotych i biorę na siebie koszty transportu. Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą, proszę o odpowiedź.

 8. Będzie mógł sobie właściciel wyremontować elewację z OC sprawcy…

 9. Ch… sobie wyremontuje. Skoro sprawca nie ma prawka i jezdzi po pijaku, to nie ma zadnego OC. Co najwyżej rodzice dziewczyny dadzą właścicielowi posesji parę groszy na odczepnego.

  • Bredzisz panie Dziki. Jest ubezpieczenie i to najlepsze z możliwych, chciałbym aby mi pijak lub bez prawka lekko auto uszkodził bo takie szkody pokrywa Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjnym. Wycenia wszystko z grubej rury, jak należy i nie krętaczy.

   Później regresem ściąga z szkodnika – pijaka, osoby bez uprawnień.

 10. Pewnie dziewczyna stresowała się swoją pierwszą jazdą i wypiła, żeby się rozluźnić. Miała kupę szczęścia, że nic wielkiego się nie stało. A auto jest w całkiem niezłym stanie – parę stówek będzie można za niego wziąć.

  • Tak do końca to nie wiadomo, w jakim stanie jest auto, bo z tej kupy szczęścia, to w aucie mogła zostać właśnie kupa.

 11. kierowcy szykujcie się …. one nadchodzą 😀
  jeszcze tylko kurs przygotowujący do zdania egzaminu (nie mylić z nauką jazdy), nowy smartfon i lublin112 będzie miał o czym pisać 😉

 12. Z ciekawości: wie ktoś może jak się jeździ na zimówkach przy +27 stopniach?

 13. Pierwsze mogła poćwiczyć zmiany biegów na ***.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach