Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tęczowi pogromcy mitów w Świdniku. Nie zabrakło przeciwników środowisk LGBT (zdjęcia, wideo)

Pierwszy z serii zaplanowanych happeningów „Tęczowi pogromcy mitów” został dzisiaj zorganizowany w Świdniku. Stowarzyszenie Marsz Równości zapowiada podobne akcje w kolejnych miastach, przyjęto tzw. uchwały „anty-LGBT”.

W sobotę po południu na placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku przeprowadzony został happening pod hasłem „Tęczowi pogromcy mitów”. Został on zorganizowany przez stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie. Jak wyjaśniają organizatorzy, całość miała charakter przede wszystkim edukacyjno – informacyjny, lecz również integracyjny.

Dodają również, że jednym z celów miało być pokazanie mieszkańcom, że większość informacji, jakie na temat społeczności LGBT przekazują np. niektórzy z prawicowych polityków, ma niewiele wspólnego z prawdą. Happening miał też pokazać osobom z kręgu LGBT, które zamieszkują mniejsze miejscowości, że mogą liczyć na wsparcie. W happeningu wzięło udział kilkanaście osób, rozdawane były słodkości, dla dzieci przygotowano zaś np. malowanie twarzy.

W pobliżu zebrała się grupa około 20 – 30 osób, które postanowiły stanąć naprzeciwko zgromadzenia i głośno wyrazić, co na ten temat myślą. Co chwila wznoszone były okrzyki „Nie chcemy tęczowej propagandy”, „Świdnik Polski Antyfaszystowski”, „Raz sierpem, raz młotem tęczową hołotę”. Pomiędzy nimi, a uczestnikami happeningu, ustawili się policjanci, którzy pilnowali, aby nie doszło do starcia obu grup. Także wielu mieszkańców, którzy przyszli na plac zaciekawieni tym, co się dzieje, niekiedy w mocno niepochlebnych słowach wyrażali swoją opinię na temat tęczowego zgromadzenia.

Stowarzyszenie Marsz Równości zapowiedziało kolejne happeningi pod hasłem „Tęczowi pogromcy mitów”. Organizowane one będą w miejscowościach, których radni przyjęli tzw. uchwały „anty-LGBT”.

(fot. lublin112)

54 komentarze

 1. Wszyscy brzydcy co w życiu sobie nie poradzili znaleźć drugą połówkę teraz chodzą z tęczową szmatą.

 2. Świdnik wolny od syfu lgbt.

 3. To jest jakis absurd….

 4. Pies z psem suka z suką fuuuuj.

 5. Ludzie idźcie do pracy to nie będziecie musieli robić z siebie pośmiewiska za parę groszy maszerując z tęczową szmatą.

 6. Myślę, że nie należy dotykać g … a bo śmierdzi. Brak zainteresowania ich happeningiem to wystarczający dowód na to, że nie mają zbyt dużego poparcia. Wszystko zależy od nas jak wychowamy nasze dzieci. Jeżeli nie chcemy lgbt musimy rozmawiać z naszą młodzieżą, a przede wszystkim od małego wpajać im wartości. To jest najskuteczniejsza broń w walce z z taką ideologią

 7. Redakcjo, bardzo proszę o nie odrzucanie komentarzy.
  Była napisana prawda i tyle w temacie.

  • lubelskie niestety redakcja wybiera co ma być pokazane, większość komentarzy w których chociaż w minimalnym stopniu się nie zgadzasz i wypowiadasz otwarcie jest nie publikowane, jak wiadomo jest wolność słowa i wypowiedzi, ale tylko gdzie jest 112 lub policja już nie ma wolności słowa, tak sam tu dla redakcji.

 8. Po zdjęciach zdaje się że więcej osób przyszło na kontr mafine niż na ten tęczowy happening.¯\_(ツ)_/¯

 9. Zwierzęta nadal mądrzejsze od ludzi! Ja jeszcze nie widziałem żeby pies z psem? ktoś widział?

 10. W Polsce ruch bez prawa bytu u nas osoby odmiennej orientacji nie były prześladowane ale działacze tworzą problem by ściągnąć kasę od zagranicznych funduszy bo oto im tylko chodzi . Margot facet który ogłosił się kobietą , a potem został lesbijką by nadal być ze swoją dziewczyną i zgarną przy tym 250 tysięcy złotych obłuda pełną gębą .
  Natomiast jak gej wskazał obłudę tego środowiska to polityk lewicowa stwierdziła , że jest literką w lgbt czyli już nie człowiekiem , a literką .