Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

To koniec Tesco w Lublinie? Sklep chce przejąć Kaufland

Po tym jak Tesco sprzedało hipermarket w Lublinie, znalazł się kupiec na część nieruchomości. Kaufland zamierza tam uruchomić swój market. Wcześniej zgodę musi wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował w środę o rozpoczęciu czynności związanych z wnioskiem złożonym przez spółkę Kaufland Polska Markety a dotyczącym zakupu hipermarketu Tesco przy ul. Orkana w Lublinie. Dokumenty z tym związane zostały złożone pod koniec sierpnia. We wniosku jest mowa o tym, że Kaufland nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej, która jest częścią obiektu obecnie wykorzystywanego przez Tesco Polska.

Spółka chce w tym miejscu prowadzić wielkopowierzchniowy sklep detaliczny pod swoją marką, w którym sprzedawane mają być niewyspecjalizowane artykuły konsumpcyjne codziennego użytku. Obecnie sprawa w toku, urzędnicy muszą sprawdzić, czy koncentracja nie ograniczy konkurencji na rynku oraz czy spółka kupująca nie uzyska w ten sposób pozycji dominującej. Zazwyczaj decyzja jest wydawana w ciągu od miesiąca do czterech miesięcy. Podobne wnioski Kaufland złożył w stosunku co do sklepów w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz w Warszawie przy ul. Stalowej.

Sprzedającym mają być spółki Snowfinch 19 z Warszawy i Zodiac z siedzibą Luksemburgu, które jak już informowaliśmy, od pewnego czasu skupują należące do Tesco nieruchomości. Są one sprzedawane z powodu problemów finansowych sieci. W ubiegłym roku zamkniętych zostało kilkadziesiąt sklepów, w tym dwa z naszego regionu: w Hrubieszowie i Parczewie. Jak wyjaśniali przedstawiciele firmy, każdy z tych sklepów przynosił straty i nie zanosiło się, aby sytuacja ta uległa zmianie. W pozostałych marketach wprowadzane są zmiany związane z upraszczaniem działań w sklepach, w tym ograniczeniem zadań niezwiązanych bezpośrednio z obsługą klienta.

(fot. lublin112)

16 komentarzy

 1. Sklep chce przejąć Kaufland? A może sklep na zostać przejęty przez Kaufland?

 2. Normalna praktyka żeby uciec z podatków.

  • Tylko kto i od jakich podatków ucieka?
   Chyba Tesco, które jeszcze w 2015 roku miało ok. 450 sklepów w Polsce i od tego czasu likwiduje co roku po kilkadziesiąt obiektów.
   Nie ma sklepu – nie ma podatku 🙂
   A Kaufland nie przejmuje przecież sieci Tesco.
   Raczej miejsce, które po nich się zwolniło.
   Na 32 markety Tesco likwidowane w tym roku, Kaufland zainteresował się pięcioma.
   To nie jest sytuacja gdy Auchan przejmował 57 hipermarketów Real a zmiana nazwy trwała przez pewien czas.
   Tutaj sprawa jest prosta, Tesco się zwija a Kaufland Rozwija.

 3. A może zrobić tam Disco Polo Club?

  • Zróbcie cokolwiek, choćby i tanią jatkę, tylko blagam -nie zostawiajcie nikogo z obecnej załogi Tesco. Takiego stężenia opryskliwości i niechęci do klienta nie pamiętam nawet z czasów PRL.

   • Jedz do Janowa Lubelskiego do np. Biedronki. Zobaczysz takie chamstwo o jakim co się nie śniło! Szczególnie wśród starszych stażem grubych babszytyli ze wsi.

 4. a już myślałem, ze dociągnę do minimalnej 4 tysiaki.

 5. Ma Pan rację. Obsługa była cały czas jak w GSie.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Widocznie zarząd Tesco nie zdołął nauczyć Polaków kultury. Bo co prawda sklep należał do Anglików, ale pracowali tam Polacy, których trzeba było nauczyć nie tylko budowy i organizacji handlu, ale i kultury codziennej.

 6. ciekawe co ze stacją paliw…

 7. Niezidiociały mimo bulu

  Inwazja niemiachów trwa, sieci wspomagane przez ichnie państwo -( miliard Eu rocznie na reklamę i nie uważane jako pomoc publiczna) zacieśniają się – ciekawe co będzie następne .??
  Aż dziw pchają się mimo, że nie ma „demokracji” – jak to wytłumaczyć ???~!!!
  Ciekawe na ile lat mają zwolnienie z opłat ????!! – przecież Lublin to „bogate ” miasto no i najlepiej decydować o wspólnym bo można tylko zyskać a ogół jest nieważny !!!!!

  • Do-Niezidiocialy....

   TY GLUPCZE ZE WSI NADAL KUPUJ W GS! HA HA JESZCZE NIE DOROSLES! MENTALNIE JESTES W 3CIM SWIECIE! BYŁEŚ W ŻYCIU GDZIES POZA SWOJA WSIA?? NA ZACHODZIE EUROPY.

 8. SZKODA. To był fajny sklep. Tego typu sklepy powstając w latach 90tych przyniosly Polsce chandel na Europejskim poziomie. Polskie dziadowskie sieci nigdy znimi się niezrownaja! Dobrze ze jest jeszcze Biedronka, Lidl….

 9. Lubelski Koziolek

  chyba chodzi o to że; Kaufland chce przejąć sklep? Czy jak w tytule?

 10. już niedługo wszyscy się pozwijają ,