Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

To kolejna taka akcja lubelskich służb. Zatrzymane dowody rejestracyjne i prawa jazdy (wideo, zdjęcia)

W miniony weekend lubelscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole osób świadczących usługi przewozu osób „na aplikację”. W trakcie działań skontrolowano łącznie 120 pojazdów, ujawniając 27 wykroczeń.

Policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego w miniony weekend przeprowadzili w Lublinie i Świdniku kontrole osób świadczących usługi przewozu osób „na aplikację”. Celem działań było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

– Za pomocą policyjnych systemów weryfikowaliśmy każdego zatrzymywanego do kontroli kierującego pod kątem osób poszukiwanych, nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju lub takich, które mają zakaz prowadzenia pojazdów czy brak uprawnień. Sprawdzaliśmy także stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie. Łącznie przeprowadziliśmy kontrole 120 pojazdów „na aplikację”. Ujawniliśmy 27 wykroczeń, odnotowaliśmy też 10 naruszeń ustawy o transporcie drogowym – wyjaśnia komisarz Anna Kamola z KWP w Lublinie

W 4 przypadkach mundurowi odnotowali wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji. Policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

– Jednym z zatrzymanych do kontroli w Lublinie był kierujący taxi obywatel Nigerii. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz zezwolenia na przewóz osób. Z kolei kontrolowany obywatel Uzbekistanu, okazał się osobą nielegalnie przebywającą na terenie RP. – dodaje komisarz Anna Kamola.

Najczęstsze naruszenia w transporcie drogowym to: wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji, brak wymaganego wyposażenia pojazdu, czy brak wpisu „Taxi” w dowodzie rejestracyjnym.

 

(fot. lublin112.pl\wideo i fot. Policja Lublin)

32 komentarze

  1. Tylko klaskać – akcja super – po to są służby.
    Akcje z radarami wsadźcie sobie w 4 litery.

  2. A gość w białej Hondzie ,od roku jest poszukiwany a jeździ sobie dumny jak paw

    • W bolcikach uberkach i freenow jeździ mnóstwo poszukiwanych, skazanych, dilerów. Był cynk, że są kontrole, to się pochowali, nie jeździli wtedy. To jawne informacje. Same machlojki

Z kraju

Polityka i społeczeństwo