Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

„To jest WOJNA”. Kolejny protest kobiet w Lublinie, tym razem pod siedzibą Konfederacji

W sobotę odbędzie się kolejny protest w związku z ostatnim orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Tym razem uczestnicy spotkają się w Lublinie przed siedzibą Konfederacji.

Podczas wczorajszego protestu kobiet padła zapowiedź, że dzisiaj odbędzie się podobna manifestacja. Tym razem jej uczestnicy spotkają się przed siedzibą Konfederacji przy ul. Jezuickiej w Lublinie.

– Dzięki partii rządzącej i Ordo luris, Trybunał Konstytucyjny zaostrzył prawo aborcyjne. Tym samym skazał tysiące kobiet na cierpienie. Zgotował nam piekło. Prawo to zostało zaostrzone jednak również przy poparciu wszystkich posłów Konfederacji, którzy to w przeszłości niejednokrotnie szerzyli szowinistyczne, godzące w prawa kobiet poglądy – informuje Anka Kowalska, organizatorka wydarzenia.

Protest ma mieć formę spaceru. Organizatorka zachęca do wzięcia ze sobą znicza lub czarnej parasolki, a do towarzystwa również przedstawicieli płci męskiej.

– Weź ze sobą swojego męża/partnera/brata/ojca – zachęca organizatorka.

Tak wyglądał wczorajszy protest – Pogrzeb Praw Kobiet pod biurem PiS w Lublinie. „J***ć PiS”, „Wy********ć”, „Moja macica nie Jarka sprawa” (wideo, zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

132 komentarze

 1. Dla każdego normalnie rządzącego(nawet niby) taki temat jak 5 dla zwierząt lub aborcja (odpowiedzialność lekarzy ,przymusowe szczepionki itd) powinno być zamrożone do normalnych powiedzmy czasów.Albo zajmujemy się plandemią i kolejnymi zakazo/nakazami.Wszystko wygląda na duży pożar,ale benzyny trzeba dolać,by słupki kowidka wzrosły oraz będzie na co zrzucić.Wszystkie te sprawy mogły poczekać,ale nie tutaj w polskim grajdole.Tutaj trzeba przeć do góry rządzącym,a najgorsze w tym wszystkim,nie widać Wybawcy Polaków za którym poszłaby większość.Jedna wielka ustawkościema.

  • Bronie z dechą na ludzi

   Wśród fatalnych nie ma normalnych i dlatego nie są to normalne czasy. Rząd jest dla większości obywateli, którym lepiej teraz żyje się. Ubeków, donosicieli i innych zdrajców należy zdeptać a wyciąganie macicy na ulicy jest obrzydliwe.

 2. Kupie macice każdą ilość.

 3. ŻEBY PAN BÓG SKARAL TYCH KTÓRZY PRZYCZYNILI SIE ABY KRZYWDZIC TE BIEDNE KOBIETY.
  ŻEBY RODZIŁY IM SIE KALEKIE DZIECI. !!DZIS BADANIA PRENATALNE , AMNIOPUNKCJA OKREŚLAJA WADY PŁODU Z 99% PEWNOŚCIĄ !! I CO MA ZROBIĆ TAKA BIEDNA KOBIETA??? MA RODZIĆ USZKODZONY PŁÓD BEZ RAK ,BEZ NOG ,BEZ KRĘGOSŁUPA!! CZŁOWIEKA KTÓRY MEDUZ CIERPIAŁ NIESWITE MĘSKI DO KRESU SWYCH DNI….

  • Cóż… mogę się założyć, że jeśli o Boga chodzi to większość z tych rozwrzeszczanych dziewoj nie będzie miało najmniejszego problemu z aborcją, albowiem – co jest coraz częstsze -nie będą mogły zajść w ciążę. Co do zasady – masz DOK rację, tylko… z eutanazją w Holandii było dokładnie tak samo – biedni nieuleczalnie chorzy, strasznie cierpiący… – jak im odmówić prawa do stanowienia o własnym życiu? Efekt -Belgia jako drugi po Holandii kraj świata zalegalizowała w czwartek eutanazję dzieci. W Holandii dolna granic wieku to 12 lat, a w Belgii nie ma żadnej.
   Tak jak z „Tęczą” i eutanazją, tak będzie i z aborcją – przekroczysz jedną granicę a skończy się na braku jakichkolwiek. Wyrok TK nie mógł być inny niezależnie od tego kto by go wydawał -zapisy Konstytucji są nadzwyczaj jasne. Konieczna jest jej zmiana -tylko.. co zamiast ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci zapiszesz?? Ochronę od urodzenia do?? do momentu aż sąd, lekarz, ojciec, matka??? stwierdzi inaczej? Widzisz- albo uznamy że życie ludzkie ma najwyższą wartość i pozostawimy obecny zapis, albo przyznamy że nie ma i w określonych sytuacjach….

   • „Widzisz- albo uznamy że życie ludzkie ma najwyższą wartość i pozostawimy obecny zapis, albo przyznamy że nie ma i w określonych sytuacjach….”
    Odpowiedz mi na bardzo proste pytania.
    Czym w kontekście ochrony życia różni się aborcja płodu powstałego w wyniku gwałtu, od płodu niezdolnego do samodzielnej egzystencji? Kiedy całkowity zakaz aborcji w Polsce, bo do tego to zmierza?

    • Sam sobie odpowiedz – widzę że niewiele zrozumiałeś z wywodu 🙁 Czy życie powstałe w wyniku gwałtu jest życiem czy nie jest? Czy poprawienie komfortu życia jednej osobie może odbywać się za cenę życia drugiej??? A przecież dokładnie o to w tym wszystkim chodzi -czyż nie? Skoro przeszkadza cierpienie hodowlanych zwierząt -których bez tej hodowli by wcale nie było, to jak to się ma do ludzkiego życia?? Nie twierdzę, że jestem w stanie rozstrzygnąć każdy dylemat, ale jeśli uznamy że życie ludzkie jest najwyższą wartością to logicznym jest zakaz jakiejkolwiek aborcji czy eutanazji – jeśli zaś je dopuścimy to oczywistym jest że tym samym znosimy świętość życia w określonych przypadkach – żadna retoryka tego faktu nie zmieni. Nie podejmuję się rozstrzygać jak powinno to wyglądać- zwracam jedynie uwagę do czego doprowadzi otworzenie tej puszki Pandory – nie skończy sie na jednym wyjątku – na 100%.

     • Zarzucasz mi niezrozumienie. To pozwól, że Ci trochę rozjaśnię. Pytania były z tych retorycznych. Skoro TK podjął temat i zadecydowł, że w jednym przypadku należy chronić życie, to dlaczego w drugim wolno już zabić? Teraz rozumiesz? Dlaczego kryjąc się za słowami o ochronie życia pozwalamy na zabicie życia powstałego z gwałtu? Stąd drugie z retorycznych pytań, dotyczące terminu całkowitego zakazu aborcji…

 4. Szacun Dok nie często ktoś normalny tu pisze.

 5. Mieczysław Krab operator działa Krab

  E tam. Te one powinny protestować u rodziców przy rosole. Że onych małomądrych nie wyssali odkurzaczem. Idiokracja.

 6. pro life spójrzcie na mapę świata ,i co nie wstyd wam,ze nasz kraj pozostanie zaściankiem nie tylko na tle Europy,ale całego świata,czym zasłużyły kobiety,ze pozbawiono je praw?

 7. Macie swoje państwo socjalne, prorodzinne. Czego się spodziewaliście?
  Dlaczego nie manifestowaliście jak dostawaliście za friko 500 plus, czy 500 wczasowego na dzieci, wtedy jakoś się nie sprzeciwialiście temu, że kasa z nieba leci nieroby.
  Niby wszyscy równi ale pary bezdzietne, single nic od państwa nie dostają a ciężko pracują aby był social, państwo pro rodzinne i aby na dzieci ktoś dostawał.
  Teraz wielkie halo, co w tym dziwnego, państwo daje pieniądze aby jak najwięcej dzieci się rodziło, normalny krok w ich polityce żadna nowina.
  Nic za darmo, czemu mamy łożyć na 500 + i inne a jednocześnie przyzwalać na aborcje to bezsens.
  Teraz się nie podoba? W większości protestujących pewnie skorzystali już z 500 + albo wczasowego, nagle przestało się podobać to oddajcie to co od państwa „narodu” żeście dostali.
  Zwróćcie każde 500+ jakie wzięliście, tak samo wczasowe i wtedy się oburzajcie i manifestujcie, a nie z jednej strony darmową kasę (podatników wszystkich nie tylko tych co mają dzieci) chętnie przytulą a z drugiej strony oburzenia i manifesty bo „moja macica”, już dawno przestała być twoja jak wzięłaś 500+.
  Banda hipokrytów. Państwo to kasę tak bezinteresownie daje? Od początku realizują swój program a to jest kolejny krok, do tej pory jakoś wam się podobało.

Z kraju