Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pogrzeb Praw Kobiet pod biurem PiS w Lublinie. „J***ć PiS”, „Wy********ć”, „Moja macica nie Jarka sprawa” (wideo, zdjęcia)

W piątek wieczorem w Lublinie odbył się protest przed siedzibą PiS przy ul. Królewskiej. Manifestacja jest reakcją na wczorajsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Jak mówią protestujące kobiety, partia rządząca rękami Trybunału (nie)Konstytucyjnego pogrzebała Prawa Kobiet.

Dzisiejsze protesty w całym kraju mają związek z wczorajszym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (…) jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji”. Orzeczenie zapadło większością głosów.

– Zakaz aborcji przyniesie tragedię i cierpienie tysięcy polskich rodzin, matek i dzieci. Bezpośrednio odpowiedzialnymi są za to posłowie wnioskodawcy PiS (w tym z naszego województwa) i pełen skład TK. Nie możemy przyglądać się temu biernie – mówią protestujące kobiety.

W piątek o godzinie 18:00 przed biurem PiS przy ulicy Królewskiej symbolicznie zapalono znicze, a następnie po przemówieniach protestujący wnosząc okrzyki przemaszerowali deptakiem, a następnie przez plac Litewski i Krakowskie Przedmieście na plac Teatralny przy Centrum Spotkania Kultur. W trakcie manifestacji i przemarszu padały niecenzuralne słowa pod adresem rządzącej partii, ale także był skierowane w stronę m.in. Konfederacji i PSL-u.

Uczestnicy zapowiedzieli kolejne protesty w Lublinie w najbliższych dniach. Policjanci nie ingerowali w przebieg dzisiejszego zgromadzenie.

 

Uwaga! Na nagraniu padają niecenzuralne słowa

(fot. wideo lublin112.pl)

179 komentarzy

 1. czy to protestujące towarzystwo ma zamiar założyć rodzinę?

 2. Jarek chciał po cichu zaspokoić kościół kat. i skrajna prawicę. I kolejny raz mu się udało! 🙂

  • Cóż.. o mojemu to zaspokaja je Konstytucja. Jej zapisy uniemożliwiają jakąkolwiek aborcję i tyle. Nie da się w tym wypadku w żaden sposób „naciągnąć” prawa – zapis o ochronie życia od poczęcia jest jednoznaczny.

 3. jako mężczyzna nie wypowiadam się na ten temat bo o tym powinny decydować wyłącznie kobiety. Jedna i druga strona ma argumenty ale wg mnie prawo nie powinno zmuszać do bycia matką Teresą i poświęcać całe swoje życie na opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem. Tym bardziej że kobiety często zostają wtedy same z głodowym zasiłkiem.

  • Słuszna uwaga. Matka nigdy by nie zabiła dziecka! Dzieci zabijają ci faceci, którzy je robią a później ich się boją i je zabijają aby pozbyć się „problemu”

  • „…prawo nie powinno zmuszać do bycia matką Teresą i poświęcać całe swoje życie na opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem…” wskaż mi proszę paragraf który jakąkolwiek Kobietę do tego zmusza. O ile się w prawie orientuję to w każdym momencie każda Kobieta w PL może dziecko oddać i zrzec się praw rodzicielskich. Może to uczynić niezależnie od tego czy dziecko jest zdrowe czy wręcz przeciwnie. Pytanie: czy przypadkiem nie jest tak że co poniektóre wolałyby usunąć nie aby się nie męczyć ale aby się nie wstydzić że oddały swoje dziecko? Wolą zabić niż się wstydzić… -czyż nie tak to naprawdę wygląda???

 4. Najpierw niech te „kobiety” nauczą się odpowiedzialności, a nie… sex byle gdzie, z byle kim, po alkoholu i nie wiadomo po jakich używkach czy substancjach farmakologicznych… i wady u dziecka gotowe. Poza tym aborcja z powodu uszkodzeń mogłaby być naciagana i ginęły by zdrowe dzieci nieodpowiedzialnych matek i ojców. Nie przyłożę do tego swojej ręki i grosza z podatków.

 5. Tak zirytować suwerena w ciągu kilku tyg to tylko ta partia ministrantów i kucharek potrafi.

 6. Mieczysław Krab operator działa Krab

  ALe zara zara…. To nie PIS onych nie wyskrobał. Do mamusi i tatusia sio przy pomidorowej szczekać!

 7. *** wypełzły na ulice.

 8. gdyby nie kot to jarek by macicy nie widział a tak ma co głaskać a miał wrak sprowadzać he he he jest za cienki i za krótki mały bękart

Z kraju