Tłumy na pogrzebie ofiar tragicznego wypadku na torach. Ranna 9-latka wraca do zdrowia

Około tysiąca osób, rodzina znajomi jak też grono mieszkańców, pożegnało w niedzielę Agnieszkę i Maksymiliana, którzy zginęli w tragicznym wypadku w Niedrzwicy Kościelnej.

W niedzielę odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej 31-latki i jej 9-miesięcznego synka, którzy zginęli w ubiegłotygodniowym, tragicznym w skutkach wypadku w Niedrzwicy Kościelnej. Kierowany przez kobietę peugeot wjechał tuż przed nadjeżdżający w kierunku Lublina pociąg osobowy ze Stalowej Woli. Wypadek przeżyła tylko jadąca z nimi 9-letnia córka. W ciężkim stanie, z licznymi poważnymi obrażeniami ciała, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Na niedzielne uroczystości pogrzebowe przybyły tłumy mieszkańców. Agnieszkę i Maksymiliana żegnało około tysiąca osób.

– Nie spotkaliśmy się jeszcze, żeby na pogrzebie było tak dużo osób. Jak do tej pory w historii parafii, jedynie w pogrzebie ks. prałata Szyprowskiego uczestniczyły podobne tłumy. Jednak były to osoby z całego kraju, a tutaj praktycznie sama lokalna społeczność. Na wszystkich parkingach od kościoła aż po cmentarz stały pojazdy – wyjaśnia jeden z mieszkańców.

Jak nam przekazano, rodzina zmarłych jest niezwykle wdzięczna wszystkim, którzy przybyli na uroczystość oraz połączyli się w bólu z najbliższymi ofiar. Wiadomo już również, że ranna 9-latka czuje się coraz lepiej i jej rokowania są coraz lepsze.

(fot. lublin112)
2017-10-16 21:30:40

Zobacz również

49 komentarzy

 1. Ten „ksiądz” to porażka…

  • A kim ty jesteś by tak sądzić, pomódl się za niego lepiej i za każdego innego chyba ze nie mówi tego co ty chcesz ale od tego jest ksiądz

   • Nie no kolega Hhh zapewne sam tak świetne kazanie by walnął że podmiotowi umarli wstali by z martwych i pogrzeb zakończył by się weselem….

  • Nie rozumiem jak można nazwać tak osobę, która przeżyła dwie Wojny Światowe i miała ze sobą bagaż doświadczeń

  • Ksiądz po prostu chciał skorzystać na darmowej reklamie swojej parafii. Każdy robi biznes jak może, a na trupach i idiotach jest zawsze najlepszy.

 2. No i co tam krasomówcy komentatorskie teraz napiszecie ciekawego? Przechodzi cos przez gardełko? Ściska co? 🙁

  • Szkoda, że przez głupotę i pędzenie do kościoła zginęło niewinne dziecko. Ale tak to jest, że za głupotę rodziców płacą dzieci.

 3. Zdrowiej dziewczyno, Twój tata Cię potrzebuje!

 4. tylko pytanie dlaczego taka tragedia się stała?

  • być może ktoś napisze jeśli wie. dla niektórych to pytanie nie na miejscu, choć wszyscy zastanawiają się dlaczego jak przy każdej tragedii. jest skutek więc i była przyczyna. może błaha może poważna. tak czy owak przykre. oby dziewczynka wyszła cało z czasem.

  • Baba za kierownicą i tyle w temacie.

   • A jeśli dochodzi do wypadku gdzie kierowca jest mężczyzna to wtedy jaka podasz przyczynę???? Byłeś widziales i wszystko wiesz. Zanim cos napiszesz pomysł!!

    • no ale chyba trzyma się faktów i to baba była za kierownicą więc nie szukaj wśród chłopa ofiary tylko spójrz w lustro !

     • Nawet kierowca rajdowy Janusz Kulig, mistrz, zginął na przejeździe kolejowym. Myślisz, że nie potrafił prowadzić samochodu, więc daruj sobie oczernianie kobiet za kierownicą, wypadek to wypadek. Kiedy to do zakutych łbów dotrze.

     • Kierowca rajdowy to żaden ekspert od poruszania się po drogach publicznych.

   • Rodzina zmarłych może Cię pozwać za taki komentarz… Kim trzeba być, żeby pisać takie głupoty….?

   • jestes pewny ze tylko facet potrafi prowadzić auto ….tylko kobiety giną na torach ?

   • Nie tyle wina baby za kierownicą co braku myślenia no i wina pociągu, że po torach jeździ zamiast latać.

 5. Dziewczynce życzę dużo zdrowia. Oby ta tragedia dała nam wszystkim do myślenia…

  • A co ma dać do myślenia??? Wypadki się zdażajá i tyle.Jak miałem ostatnio dzwona to mi samochòd spod ziemi wyròsł mimo,że patrzyłem czy coś jedzie.

 6. Straszna tragedia, ale niestety informacje o dziecku nie rzetelne.

  • Co ty możesz wiedzieć. Jak twoja ortografia jest tak rzetelna jak ten komentarz…

   • Napisać „ranna 9-latka czuje się coraz lepiej” może tylko osoba, która nic nie wie o pracy na OIT. Podpowiem: pacjenci na tym oddziale w ogóle niewiele czują.
    Naprawdę nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca w tym przypadku, mimo że dziewczynce życzę jak najlepiej.
    KaDe, nie wiem o czym Ty piszesz z tą ortografią.

    • Załamujesz mnie. Ty widzę znasz pracę na OIT na wylot… chyba z seriali. Ja np. mam pacjenta który jest w pełni przytomny tylko ze względu na ryzyko OZT wynikają ze swojej choroby musi przebywać na OIT. I co mi powiesz? Weź się zajmij hodowlą jedwabników zamiast pisać totalne bzdury…

 7. I po co było się spieszyć 🙁

  • Wój ci do tego.

  • Na pewno była, przecież nawet na pogrzebach sobie nie odpuszczają, a jeszcze przy takim tłumie?Dobrze, że zachowują resztki „przyzwoitości” i do rodziny nad trumną nie podchodzą. A przecież za pogrzeb „co łaska, ale nie mniej niż 500…” a potem jeszcze co z tacy to ich..

   • [email protected]#cie się w te puste łby cymbały. Co Jurek miał do puszek zbierać czy KODomici? Jeżeli już, to ofiara jest zbierana na Mszy a nie na ceremonii pogrzebowej. Nie chcesz, nie musisz ofiary dawać Zresztą, co Owsikom tłumaczyć……

    • Po pierwsze nie wyzywaj i nie obrażaj, bo nikt tu nie używa inwektyw wobec Ciebie i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, a to, że jest ono odmienne od Twojego nie oznacza, że jest „cymbałem”. Po drugie nikt nie napisał, że nad grobem zbierali, ale uważasz za stosowne chodzenie z tacą pośród ludzi którzy przyszli pożegnać zmarłego? Na zwykłej mszy zbierają i kto chce ten daje, ale na mszy pogrzebowej która została opłacona, jaka ofiara? Podczas zbierania mówią, że datki idą na mszę „wypominkową” w pierwszy miesiąc od śmierci, ale potem od rodziny biorą pieniądze za tą „wypominkę” więc o czym Ty tu mówisz?? Po trzecie skąd wiesz czy daje Owsiakom albo kodowcom? Bo jak nie popieram zbierania na tacę podczas pogrzebu tzn że jestem z KODu? Płytkie zaściankowe myślenie „zagorzałego katolika” który już w pierwszym zdaniu obraża innych, a potem siedzi w pierwszej ławeczce w kościele zapewne i świętego zgrywa. A jeśli Cię to tak nurtuje to tak zdecydowanie wolę dać Owsiakowi niż tuczyć czarnych nierobów wciskających ludziom ciemnotę, uczących jak żyć wg zasad których sami się nie trzymają. Owsiak nawet jeśli robi przekręty to przynajmniej jakąś część przeznacza na sprzęt do szpitali itp a ksiądz z tacy przeznacza na co? Na nowe auto i zapas wina mszalnego, resztę sponsorują podatki…

     • nic dodać nic ująć… a w zasadzie można dodać – AMEN!

     • Jest taki zwyczaj, że żałobnicy dają ofiarę na Mszę Św. w 30 dzień po śmierci. W miastach są zwykle dłuższe terminy, ale krytykujący chyba nie mają zwyczaju żegnania zmarłych modlitwą, skoro taka niewiedza.

  • Brak Łaciny na takich patoli typu „Ja”

  • Na pogrzebie mojej cioci taca była, ale ksiądz tą kasę oddał mojemu wujkowi, który został sam z trójką małych dzieci.

  • Oczywiście, że była, ale powiedział, że przyjmuje tylko banknoty.

 8. PISuary się burzą

  • Nawet w obliczu tragedii rodziny śmiesz głupie słowa pisać? Pamiętajcie dobre chwile, Ci, którzy pozostaliście. Dla tych, którzy odeszli ~*~/

 9. Trudno wyobrazić sobie bardziej bezsensowną i niepotrzebną śmierć. Właściwie nie wiadomo komu i z jakiego powodu składać tutaj kondolencje… Mąż kobiety może równie dobrze rozpaczać nad jej stratą jak i przeklinać ją w duchu za to, że przez swoją lekkomyślność zabrała mu córkę i uczyniła wdowcem. To nie był wypadek spowodowany przez osobę trzecią – jakiegoś drogowego bandytę czy pijusa. To nie była śmiertelna choroba, której nie udało się pokonać. To nie było wyjątkowo nieszczęśliwe zrządzenie losu, którego nie dało się uniknąć. Ten wypadek to tragiczny skutek dziecinnej wręcz lekkomyślności, którą normalnie trudno byłoby przypisać 31-letniej dorosłej kobiecie, matce dwójki dzieci.

  Niemniej, myślę, że lepszym sposobem upamiętnienia ofiar tego wypadku będzie zatrzymywanie się przed każdym przejazdem oznaczonym znakiem STOP. Symbole i ceremoniały nie sprawią, że takie wypadki nie będą już miały miejsca.

  • Troszke nie doinformowany/a jestes. Ona sie zatrzymala przed znakiem stop. I ruszyla. Pozniej zatrzymala sie na torach. I ot Ci zagadka dlaczego? Prawdopodobnie jej zgasl.

   • Prowadziłeś ten Newag 220M? Widziałeś pewnie wszystko na żywo. Opcji zatrzymania na torach może być sporo, A w którym momencie zatrąbiłeś ? Może za późno ? Kobieta być może i nie zauważyła pociągu, ale żeś ją wystraszył w nieodpowiednim momencie i jej zgasł na torach. Jakbyś nie trąbił, to by spokojnie się przeturlała przez tory. No i ta droga hamowania, zapchać auto aż pod następny przejazd 500m – 82tony do wyhamowania a towarowy 3000 ton ze stówy po dwóch kilometrach się zatrzyma, coś nie halo z tymi proporcjami, coś tu spieprzone jest.

 10. Ktoś powinien coś zrobić. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia tragedia na przejeździe w Niedrzwica Koscielnej. Zła widoczność, krzaczory… Zróbcie z tym porządek wreszcie!

 11. A wystarczyloby sie rozgladnac i zatrzymac. I nie byloby sie czym w mediach chwalic. Frekwencja na pogrzebie. Wow … odszkodowanie z OC sprawcy pojdzie na pokrycie szkod?

 12. (*)
  Cały czas wydaje mi się, że pomieszała biegi (może w panice) przy redukcji wskoczył jej na wyższy i zdusiła silnik, chcąc szybko opościć przejazd dodała gwałtownie gazu i zgasł.

  • Nie. Po prostu jechała i nie patrzyła gdzie jedzie tak jej śpieszno do kościoła było, że pociągu nie zauważyła.

 13. Ten co pisze ze niestosowne jest zbieranie na tace podczas pogrzebu,to najpierw proponuje pojsc na jeden z nich i dowiedziec sie na co jest taca zbierana! Ja 8 miesiecy temu mame pochowalam,tez bylam zdziwiona zbieraniem na tace dopuki ksiadz nie powiedzial na co jest przeznaczona! Tace zbieraja na pogrzebach jako.ofiare na msze w intencji zmarlych,szczegolnie jak rodzina nie jest w stanie zaplacic za nia sama! Ale cud by sie zdarzyl jak by trolli nie bylo,nawet przy tragedii

 14. Czy ksiądz za darmo pochwał?

 15. Przynajmniej jej teściowa jest szczęśliwa.WIELKA PANI ona wie o co chodzi.Grzesiek trzymaj się

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET