Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tłumy na pogrzebie ofiar tragicznego wypadku na torach. Ranna 9-latka wraca do zdrowia

Około tysiąca osób, rodzina znajomi jak też grono mieszkańców, pożegnało w niedzielę Agnieszkę i Maksymiliana, którzy zginęli w tragicznym wypadku w Niedrzwicy Kościelnej.

W niedzielę odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej 31-latki i jej 9-miesięcznego synka, którzy zginęli w ubiegłotygodniowym, tragicznym w skutkach wypadku w Niedrzwicy Kościelnej. Kierowany przez kobietę peugeot wjechał tuż przed nadjeżdżający w kierunku Lublina pociąg osobowy ze Stalowej Woli. Wypadek przeżyła tylko jadąca z nimi 9-letnia córka. W ciężkim stanie, z licznymi poważnymi obrażeniami ciała, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Na niedzielne uroczystości pogrzebowe przybyły tłumy mieszkańców. Agnieszkę i Maksymiliana żegnało około tysiąca osób.

– Nie spotkaliśmy się jeszcze, żeby na pogrzebie było tak dużo osób. Jak do tej pory w historii parafii, jedynie w pogrzebie ks. prałata Szyprowskiego uczestniczyły podobne tłumy. Jednak były to osoby z całego kraju, a tutaj praktycznie sama lokalna społeczność. Na wszystkich parkingach od kościoła aż po cmentarz stały pojazdy – wyjaśnia jeden z mieszkańców.

Jak nam przekazano, rodzina zmarłych jest niezwykle wdzięczna wszystkim, którzy przybyli na uroczystość oraz połączyli się w bólu z najbliższymi ofiar. Wiadomo już również, że ranna 9-latka czuje się coraz lepiej i jej rokowania są coraz lepsze.

(fot. lublin112)
2017-10-16 21:30:40

49 komentarzy

  1. Ktoś powinien coś zrobić. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia tragedia na przejeździe w Niedrzwica Koscielnej. Zła widoczność, krzaczory… Zróbcie z tym porządek wreszcie!

  2. A wystarczyloby sie rozgladnac i zatrzymac. I nie byloby sie czym w mediach chwalic. Frekwencja na pogrzebie. Wow … odszkodowanie z OC sprawcy pojdzie na pokrycie szkod?

  3. (*)
    Cały czas wydaje mi się, że pomieszała biegi (może w panice) przy redukcji wskoczył jej na wyższy i zdusiła silnik, chcąc szybko opościć przejazd dodała gwałtownie gazu i zgasł.

    • Nie. Po prostu jechała i nie patrzyła gdzie jedzie tak jej śpieszno do kościoła było, że pociągu nie zauważyła.

  4. Ten co pisze ze niestosowne jest zbieranie na tace podczas pogrzebu,to najpierw proponuje pojsc na jeden z nich i dowiedziec sie na co jest taca zbierana! Ja 8 miesiecy temu mame pochowalam,tez bylam zdziwiona zbieraniem na tace dopuki ksiadz nie powiedzial na co jest przeznaczona! Tace zbieraja na pogrzebach jako.ofiare na msze w intencji zmarlych,szczegolnie jak rodzina nie jest w stanie zaplacic za nia sama! Ale cud by sie zdarzyl jak by trolli nie bylo,nawet przy tragedii

  5. Czy ksiądz za darmo pochwał?

  6. Przynajmniej jej teściowa jest szczęśliwa.WIELKA PANI ona wie o co chodzi.Grzesiek trzymaj się