Tłumy mieszkańców na pierwszym w Lublinie Festiwalu Baniek Mydlanych

Setki osób tłumnie przybyły w niedzielne popołudnie na dach tarasów Zamkowych. Odbywa się tam Festiwal Baniek Mydlanych.

W niedzielę o godzinie 14 na dachu galerii Tarasy Zamkowe w Lublinie rozpoczął się Festiwal Baniek Mydlanych. Impreza ta została zorganizowana po raz pierwszy w mieście i od razu spodobała się mieszkańcom. Choć największą radość z tysięcy unoszących się w powietrzu mydlanych baniek miały dzieci, to jednak w wir zabawy licznie ruszali także dorośli.

Organizatorzy zapewnili mnóstwo płynu do robienia baniek a także zorganizowali liczne konkursy i animacje. Każdy mógł za pomocą udostępnionych specjalnie do tego celu przyrządów własnoręcznie zrobić dużych rozmiarów bański.

Pierwszym miastem w Polsce, które zorganizowało festiwal baniek mydlanych był Poznań. Było to w 2011 roku. Później imprezę zaczęły organizować kolejne miasta, w tym roku po raz pierwszy zawitała ona do Lublina. Jednak jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie po raz ostatni.

(fot. lublin112)
2015-08-02 16:32:12

20 komentarzy

 1. A o co chodzilo?? O sciagniecie ludzi do galerii na zakupy

 2. Totalna porażka…a szkoda bo inicjatywa fajna. Za to miejsce organizacji kompletnie nie trafione 🙁 żar z nieba, betonowe podłoże, cała zgraja gnieżdżących się na sobie ludzi…Ale najgorsze że ktoś zupełnie nie pomyślał o najmłodszych- tych jeżdżących jeszcze w wózkach. Do windy dostać się nie było można a po schodach taszczyć wózek na sam dach średnio zabawnie….

 3. Koszmarny upał, koszmarny tłum,a baniek? Jak na lekartstwo…To miał być FESTIWAL BANIEK??? Żenada…Powinni się uczyć jak stworzyć dzieciom bańkowy świat od organizatorów Carnavalu sztukmistrzów pod parasolkami na Farze – tam dzieci miały prawdziwy raj bańkowy!!! Radość i szaleństwo! Tarasy – zmarnowany czas…

 4. To było bardziej żałosne niż każde inne słabe wydarzenie w tym mieście

 5. Wjazd dla wózków był, ale z tyłu galerii, w ogóle nie widoczny dla ludzi. Nam powiedziała o tym pani ochroniarz. Gdyby nie ona to pewnie także byśmy się męczyli ze schodami.

 6. kazdy chyba sie zawiodl beznadzieja … na dachu patelnia gorac az stac sie nie dalo myslalam ze wyjda ludzie z zalogi i puszcza na raz wielka ilosc baniek z jakiejs armaty a nie kazdy sobie 10 min tam bylam juz wieksza atrakcja dl mych dzieci byl plac zabaw w galerii

 7. Popieram powyższą krytykę. Ogromie cieszyłam się,że taka impreza odbędzie się w Lublinie. Godzina 14.00 stawiliśmy się na miejscu uzbrojeni w maszynki do baniek:-) A tu…….kilka baniek fruwa z głośników jakieś tandetne umcyk umcyk.tłumy ludzi ( na tak niewielkiej powierzchni) po jakimś czasie pojawiły się wiadra z płynem, ale nie było zbyt dużo miejsca żeby się z tymi większymi bańkami rozwinąć. buuuuuuu szkoda że taka klapa.
  jestem za tym żeby taki festiwal stał się tradycją ale nie w tym miejscu!
  niech kojarzy się z kulturą – może jakiś koncert przy tym , czytanie książek etc.
  i jeszcze moja jedna prośba do uczestników takich imprez MYJTA SIĘ LUDZIE!!! BŁAGAM MYJTA SIĘ TOŻ NIEDZIELA PRZECIEŻ BYŁA

 8. porażka totalna; działała tylko jedna winda; do windy mnóstwo chętnych z wózkami; dla tych którzy, zdecydowali się na schody wewnętrzne klaustrofobiczny spacer po schodach w sfinxie; po dotaciu do celu widok wiader z mydlinami… i to tyle; zero atrakcji, zero organizacji, zero miejsca… festiwal? z festiwalem nie miało to nic wspólnego; nigdy więcej;
  i podpisuję się pod agash – MYJCIE SIĘ LUDZIE…

 9. Dawno już nie było takiej imprezy, na której tak warto było nie być!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem