Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Terytorialsi mają pomoc we krwi. Wakacyjne akcje HDK (zdjęcia)

W tym roku lubelscy Terytorialsi „wpompowali” do systemu ratowania życia mieszkańców naszego regionu już ponad 300 litrów krwi. Honorowi dawcy krwi w mundurach nie ustają w organizowaniu akcji, również w okresie wakacji.

Wakacje to szczególnie trudny czas dla krwiodawstwa. W regionalnych centrach brakuje zapasów krwi, tak bardzo potrzebnej do ratowania życia ofiar wypadków, czy podczas planowych operacji w szpitalach. Lubelscy Terytorialsi zawsze chętnie odpowiadają na apele o krew, regularnie organizują zbiórki w swoich pododdziałach i odwiedzają lokalne centra krwiodawstwa. Od początku tego roku zebrali już ponad 300 litrów krwi.

Podczas tegorocznych wakacji żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddali już ponad 70 litrów krwi. Krwią podzielili się żołnierze z batalionów z Lublina, Dęblina i Zamościa. Z kolei na początku września planowana jest duża akcja HDK we wszystkich pięciu batalionach lubelskiej brygady OT.

Terytorialsi mają pomoc we krwi. Wakacyjne akcje HDK (zdjęcia)

fot. WOT

Zbiórki krwi na rzecz społeczności lokalnych są wpisane w misję i zadania żołnierzy WOT. Od początku istnienia formacji, lubelscy Terytorialsi niezmiennie należą do liderów donacji krwi wśród brygad WOT. Obecnie w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT zarejestrowanych jest ok. 350 honorowych dawców krwi, którzy systematycznie dzielą się tym cennym darem, ratując życie i zdrowie osób potrzebujących tego cennego płynu.

Żołnierze 2 LBOT ponadto propagują ideę honorowego krwiodawstwa w środowisku żołnierskim, a także wśród swoich lokalnych społeczności, zachęcając do bezinteresownego oddawania krwi. Pamiętajmy, że dawcą krwi może zostać osoba zdrowa, w wieku od 18 do 65 roku życia, nieprzyjmująca na stałe żadnych leków, która pomyślnie przejdzie badania w punkcie dawstwa. Oddając jedną donację tj. 450 ml krwi możemy uratować życie nawet trzem osobom.

Terytorialsi mają pomoc we krwi. Wakacyjne akcje HDK (zdjęcia)

fot. WOT

(źródło WOT)

4 komentarze

  1. Rząd się ucieszy.
    Będzie co sprzedać za granicę.

  2. Wpiszcie w googla: 'ile polska zarabia na krwi’

  3. Rozumiem gdyby to było 3000 litrów. Ale 300 od początku roku? Czym tu się chwalić? Jak byłem w wojsku w latach 90. to z jednej tylko mojej jednostki więcej miesięcznie krwi szło. A pisowski hufiec jest zdaje się dużo bardziej liczny niż jedna jednostka z Majdanka.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport