Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Terytorialsi będą przysięgać, tym razem w Lubartowie. Zapowiada się dużo atrakcji podczas wojskowego pikniku

W sobotę, 12 sierpnia br. o godz. 12.00, na placu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po ceremonii wojskowej, o godz. 13.00 Terytorialsi zapraszają na piknik wojskowy.

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 97 ochotników z Lubelszczyzny. Nowo zaprzysiężeni żołnierze właśnie kończą szkolenie podstawowe w ramach drugiej, tegorocznej odsłony projektu „Wakacje z WOT”. Ponad połowa z nich to młodzi mieszkańcy naszego województwa – studenci oraz pełnoletni uczniowie, którzy w czasie wolnym od nauki postanowili zapoznać się z podstawami wojskowego rzemiosła, m.in. strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią.

Ukoronowaniem trudów intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa. Ceremonia zaprzysiężenia nowych żołnierzy 2 LBOT rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 12.00, w pięknej scenerii Pałacu Sanguszków w Lubartowie. Poprzedzi ją uroczysta Msza Święta w Kościele Świętej Anny, o godz. 11.00.

Po oficjalnych uroczystościach, o godz. 13.00, rozpocznie się piknik wojskowy. W programie zaplanowanych jest wiele atrakcji dla dorosłych, dzieci oraz miłośników militariów. Dla wszystkich gości nie zabraknie wojskowej grochówki.

Na stoisku promocyjno-rekruterskim 2 Lubelskiej Brygady OT będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie i warunkach wstąpienia w szeregi formacji. Zdecydowani na przygodę z WOT będą mogli na miejscu złożyć wniosek o powołanie.

2 komentarze

  1. Tylko idi*ta nie rozumie, że dopłaty, świadczenia, zasiłki biorą się z coraz wyższych podatków i drukowania pieniędzy powodujących coraz większą PiSflację. Pieniążków masz więcej, ale jeszcze więcej płacisz za chlebek i Romperka. Tzn. możesz kupić mniej niż przedtem. Tak zajechała Polskę komuna. Tylko d*bil tego nie rozumie. Dobry dień w piso bolszewi.

  2. Jest nadzieja, że niedługo to się zmieni. Ceny spadną, wojska nie będziemy utrzymywać, pieniądze przyjdą z Brukseli, pracować będziemy 4 dni w tygodniu, lekarze będą czekać na pacjentów, aborcja będzie normalką, pisiory będą za kratkami, a politycznie prześladowani opozycjoniści zostaną oczyszczeni z fałszywych politycznych oskarżeń. Żeby było tak, jak było. Po prostu demokratyczna Europa. Raj na ziemi.

Dodaj komentarz

Z kraju