Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Teren przyszłego parku w Lublinie opanowały dziki. Są ich całe stada i niczego się nie boją (zdjęcia)

Teren ten, choć położony między osiedlami a licznymi domkami jednorodzinnymi, upodobały sobie dziki. Dzisiaj naliczyliśmy tam ponad 20 zwierząt, lecz mieszkańcy tłumaczą, że są ich tam całe stada.

Tereny zielone, położone między rzeką Bystrzycą a ul. Janowską, zostały opanowane przez dziki. Jak wyjaśniają okoliczni mieszkańcy, w zaroślach kryją się ich całe stada. Wiele z nich jest z młodymi. Zwierzęta te tak przyzwyczaiły się do życia w mieście, że praktycznie nie boją się ludzi.

Dziki mają tam doskonałe warunki do bytowania. Są to głównie zarośnięte łąki, na które ludzie się nie zapuszczają. Do tego nie brakuje tam obszarów podmokłych, co tym bardziej odstrasza spacerowiczów. Dlatego też zwierzęta w żaden sposób nie są niepokojone. Mieszkańcy dodają, że dzień spędzają one właśnie w zaroślach, a wieczorami przeczesują na pobliskie tereny w poszukiwaniu pożywienia.

W przyszłości ten zarośnięty i niezagospodarowany teren ma się zamienić w park naturalistyczny. Jak planują władze miasta, Park Nadrzeczny będzie miał ok. 70 ha, zaczynać się ma niedaleko Zalewu Zemborzyckiego a kończyć w rejonie wiaduktu przy ul. Janowskiej. Ma służyć jaki miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta. Mowa jest o utworzeniu przy Bystrzycy dwóch plaż: miejskiej i osiedlowej, zaadaptowanie ruin dawnego młyna wodnego czy też przebudowę ciągu pieszo – rowerowego biegnącego wzdłuż rzeki.

(fot. lublin112)

27 komentarzy

 1. Ostatnio to jednego Jeleń znokautował ??

 2. Szkoda dzików, mają młode. A myśliwi niech strzelają do siebie.

 3. Lubię dziki, tylko trzeba dodawać słoniny bo za chude ?

 4. pojdzmy dalej pootwierajmy zoo niech dzika zwierzyna sobie swobodnie zwlaszcza lwy tygrysy zasiedlmy lubelszczyzne pumą przecież one tu 5tys . lat temu byly na tym terenie wiki namnazaja sie nieprawdopodobnie laza juz po wsiach psy walesajace na razie im wystarcza za pokarm – we wszystkim jest sens i logika -tutaj nie widze zadnej – takie bezpanstwo sobie panstwo , gdzie ludzie ograniczeni intelektualnie narzucaja wiekszosci normy z sufitu nie zwazajac , ze wielkie krzywdy dzieja sie innym z tego powodu! opamietania! gdzies musi byc kres

 5. Dziki są smaczne.
  Obelix.

 6. Są u siebie. Co w tym dziwnego? Park na terenie zalewowym, niezly żart

 7. Wieczorem trzeba być czujnym jak się idzie ścieżką rowerową na autobus na osiedle wszystko co rośnie na polach wyjadają i niszczą szok!

 8. Redakcja pewnie zrobiła ten artykuł na potrzeby naszego ratuszowego dewelopera.
  Przecież nim zbudują ten park, zwierzęta mogłyby jeszcze spokojnie żyć. Może rozpoczynając budowę dziki same by się zaczęły wyprowadzać.
  Teraz już kłusownicy nie dadzą im spokoju.
  Pewnie! Po co zwierzęta mają żyć!?
  Fajnie będzie jak je wybiją!!!

 9. To gdzie mają żyć?
  Wszędzie się człowiek wepchnie.

  • Nie doceniasz potęgi natury i siły przeżycia, chociaż to prawda że brakuje już miejsca dla wszystkiego co żywe (człowieka również).
   Nadzieja w epidemiach.

 10. Skoro ma tam być park to dziki usłyszały plotki i sprowadziły się tam. W końcu to dla nich jest to miejsce przygotowywane.

Z kraju