Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

„Tego wyroku nie można zmienić”. Jarosław Kaczyński wyjaśnia, że protestujący dopuszczają się poważnego przestępstwa

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wezwał do obrony kościołów, stwierdził też, że protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne. Jak wyjaśniał, obowiązkiem państwa u obywateli jest się temu przeciwstawić.

We wtorek wieczorem Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nagranie z oświadczeniem jej lidera, Jarosława Kaczyńskiego. Komentuje on protesty, jakie zalały całą Polskę po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

– Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją, co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło. Przypnę, że ta konstytucja została uchwalona przez parlament lat 1993-1997, uchwalona w 1997 roku, był to parlament, w którym dużą przewagę miała Lewica. Ten wyrok stał się dzisiaj powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, wystąpień, które przebiegają przy tym w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii Covidu, mamy stan w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane. Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi – mówił Jarosław Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że osoby, które wzywają do protestów oraz w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się poważnego przestępstwa. Dodał, że władze mają nie tylko prawo, ale także obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom. Następnie jego przemówienie skupiło się na temacie kościoła.

– Dokonywane są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali, całkowicie nowe. Wydarzenie fatalne, bo kościół może być różnie oceniany. Można być człowiekiem wierzącym lub niewierzącym, a Polska zapewnia pełną tolerancję religijną. Jednak z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. I ten nihilizm właśnie widzimy w tych demonstracjach i w tych atakach na kościół, ale także w sposobie wyrażania ekspresji, tych którzy demonstrują w niebywałej wręcz wulgarności – dodał Jarosław Kaczyński.

Wskazał również, że demonstranci pokazują bardzo niedobre strony części społeczeństwa. Tłumaczył to faktem, że w demonstracjach bardzo często na wezwanie dorosłych, mają uczestniczyć dzieci, co jak wyjaśniał, jest szczególnie szkodliwe. Następnie nawoływał do przeciwstawienia się protestom, a w szczególności do obrony kościołów.

– Trzeba się temu jeszcze raz powtarzam przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli. W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane, jest atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd go postrzegaliśmy. Tego narodu, który jest naszym narodem, który mamy w naszych umysłach, w naszych sercach, który jest przedmiotem polskiego patriotyzmu. Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie odwagę. Tylko wtedy można tą wypowiedzianą, wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać – apelował lider PiS.

Na koniec Jarosław Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość ma całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestie prawne wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że nie można go zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Tak samo nie można uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie.

(wideo PiS)

Autor: redakcja

88 komentarzy

  1. Brzyskie słowa drażnią pisowców, ale chyba nie będą ich drażniły słowa ich (bo nie mojego) wychwalanego pod niebiosa prezydenta Lecha Kaczyńskiego? „Spieprzaj dziadu!”

  2. jarek rabinku oddaj 500mil.euro co zajumałeś od nieżyjącego biznesmena na „fundację im.L kaczyńskiego” bo ktoś kiedyś zapuka do drzwi po tę kasę a z triadami nie ma żartów. Alleluja bękarcie.

  3. Poważnego przestępstwa dopuszczali się strajkujący w sierpniu 80 roku i po 13 grudnia 1981 roku. Dlatego Pan Kaczyński nie strajkował tylko spał żeby nie dopuścić się do poważnych przestępstw.

  4. Jak to „nie da się zmienić ” ? jak się chce to wszystko się da ,panie Jarosławie