Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komentarze polityków na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. „Naprawdę oszalał”, „Szerzenie zła i nienawiści”, „Jest przerażony”

Od razu po dzisiejszym oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego na temat protestów i wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zareagowali politycy. W swoich wypowiedziach w mediach społecznościowych wyrażają, co na ten temat sądzą.

Po wtorkowym oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji oraz związanych z tym protestów, głos zabrało wielu polityków i działaczy społecznych. Ich komentarze na ten temat są

Izabela Leszczyna z PO stwierdziła, że to przerażające, ale Jarosław Kaczyński naprawdę oszalał. Wezwał swoich wyznawców do walki z protestującymi kobietami i młodzieżą. Zastanawia się również, czy właśnie wypowiedział on społeczeństwu wojnę.

W odpowiedzi na te słowa poseł klubu PiS i wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta tłumaczył, że wicepremier „wezwał do obrony przed dziczą, która atakuje kościoły”.

Marcin Kierwiński z PO, wyjaśnia, że „Jarosław Kaczyński nie zaskoczył”. „Jedyne, co potrafi to szerzenie zła i nienawiści. Ale zachęcanie do wojny domowej, to już nowa jakość jego przekazu. Stoimy murem za kobietami! Nie damy się zastraszyć” – napisał na Twitterze.

Z kolei w ocenie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Jarosław Kaczyński właśnie postanowił dolać oliwy do ognia. Dodał też, że jest on skrajnie cynicznym człowiekiem, pozbawionym jakichkolwiek zasad, który najpierw rozpętał piekło w środku epidemii, a teraz eskaluje konflikt.

– Tylko desperat nakazuje figurantom podejmować tak kontrowersyjne i haniebne decyzje w tak trudnym czasie. W oczach naczelnika widać było dziś zmęczenie, zrezygnowanie i strach. Wie, że przegra. Panicznie boi się jednak, że przegra przez złe kalkulacje, a przede wszystkim przez własną, skrajną nieudolność. Woli zasłonić się religijną krucjatą. Za jednym zamachem Jarosław Kaczyński niszczy resztki zaufania dla instytucji, porządek prawny i szarga resztki autorytetu kościoła. Po raz kolejny wciągając go w sam środek raniącego wszystkich konfliktu politycznego – napisał Rafał Trzaskowski.

Jarosław Kaczyński właśnie postanowił dolać oliwy do ognia. Skrajnie cyniczny człowiek, pozbawiony jakichkolwiek zasad,…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Wtorek, 27 października 2020

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska uważa z kolei, że z nagrania widać, iż Jarosław Kaczyński jest przerażony. Według niej przestraszył się skali protestów, a teraz za wszelką cenę chce utrzymać władzę grając bezpieczeństwem obywateli.

Do Wojciecha Jaruzelskiego przyrównał lidera PiS-u Władysław Frasyniuk, który zwracając się do niego za pośrednictwem Twittera napisał: „Jarek, ani w Tobie Boga, ani honoru, ani ojczyzny. Za wzór postawiłeś sobie Jaruzelskiego i jak Jaruzelski skończysz.”

Jeżeli już jesteśmy przy Wojciechu Jaruzelskim, to głos zabrała również jego córka Monika Jaruzelska zamieszczając „ku przestrodze” fragment wystąpienia swojego ojca z grudnia 1981 r., kiedy to ogłosił on wprowadzenie w naszym kraju stanu wojennego. Dodała też, że „wtedy nie byliśmy w pełni suwerennym Państwem.”

W klimacie tamtego okresu jest również komentarz Macieja Koniecznego z Lewicy, który wyjaśnia, że „Jarosław Kaczyński zawezwał właśnie do formowania oddziałów ORMO”.

(fot. Twitter)

87 komentarzy

 1. Brawo hrabia też mamy dziecko z autyzmem i znamy temat . Każdy ma prawo do życia a jeśli chodzi o nawoływanie do agresji to opozycja jest w tym mistrzem i jak słucham tych wszystkich bajakow kłamców i dwu licowcow to zygac się chcę.

 2. Ładny kolaż zdjęć, taki nie za proporcjonalny.

 3. UBywatele III RP – nie uznają DEMOKRACJI
  KONSTYTUCJA dla nich wybiórczo
  Drukować wyrok kazali Beacie – teraz nie każą DRUKOWAĆ
  III RP to fikcyjny twór POstkomunistów
  teraz wspierają ich LEWACY

 4. WŁODEK FRASYNIUK – TEŻ MI BOHATER
  taki jak Bolek
  III RP stworzyli komuniści – Kiszczak, Geremek, Michnik, Wałęsa, Kuroń, Mazowiecki, Kwaśniewski
  dzieci kochane wpiszcze w YT
  Magdalenka 1989 r. ” BIESIADA ” Kiszczak, Geremek, Michnik, Wałęsa, Kuroń, Mazowiecki, Kwaśniewski,
  TAK POWSTAWAŁA – III RP

  • Przeoczyłeś L. Kaczyńskiego, ks. Orszulika, bp Gocłowskiego i abp Dąbrowskiego. Jak wszyscy to wszyscy.

   • oczywiście Lech Kaczyński był może nie przy wszystkich uzgodnieniach
    ale Jarek wie dokładnie jakie były ustalenia KANCIASTEGO STOŁU
    i dlatego go tak wszyscy nie nawidzą bo jest przeciw temu przekrętowi i przeciw tym oszustom III RP
    on pierwszy palił kukłę Bolka

 5. nie uznające zasad DEMOKRACJI – lewactwo światowe się wścieknie za 2 tygodnie – ZOBACZYCIE
  co będzie w USA – jak TRAMP wygra z LEWACKIMI PSEUDO- DEMOKRATAMI z BIDENEM
  oj będzie wycie u nas też w NEWSWEEKACH i innych szmatławcach

 6. Co mnie obchodzą komentarze sprzedawczyków i niemieckich pachołków !!.

 7. córka zbrodniarza Jaruzela ,Kidawa i reszta menażerii ot autorytety

 8. Ale HIPOKRYZJA Jaruzelska pokazuje swojego bandytę tatusia za przykład!. To jest szczyt .To tak jakby córka Hitlera pokazywała filmy z obozów koncentracyjnych ku przestrodze !.

 9. Co oni mogliby innego powiedzieć ?.

Z kraju