Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Targowisko pozostanie targowiskiem. Kupcy z Rynku Bronowice ustalili to z władzami miasta

Miasto wyszło naprzeciw wszystkim oczekiwaniom kupców z targowiska przy ul. Krańcowej. Wszystko to, o co prosili, zostało uwzględnione w dokumentacji planistycznej.

W piątek w lubelskim ratuszu odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Kupców „Rynek Bronowice” z władzami miasta, którego tematem było targowisko przy ul. Krańcowej. W jego trakcie została wypracowana definicja targowiska, jako placu z zespołem pawilonów handlowych otwartych lub zadaszonych, która zostanie ujęta na planie zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Obie strony wyszły zadowolone wskazując, że miasto wyszło naprzeciw wszystkich oczekiwaniom kupców, uwzględniając te prośby w dokumentacji planistycznej.

Wskazano raz jeszcze, że informacja o rzekomych planach likwidacji targowiska była plotką, a dokładnie fake newsem jednej z gazet. Wywołała jednak ogromne kontrowersje, które okazały się zupełnie niepotrzebne. Pod listem sprzeciwu dla rzekomej zabudowy tego miejsca podpisało się wówczas 7650 osób.

– Nigdy zamiarem miasta nie było likwidacji targowiska czy też zabudowy lub zmiany przeznaczenia tego terenu. Aby jednak uspokoić państwa i wsłuchać się w głos kupców, teren na którym jest targowisko specjalnie wydzielimy i oznaczymy na planie, gdzie opiszemy funkcje targowiska, które będą zabezpieczać państwa interesy – mówił zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk.

Reprezentująca kupców z targowiska na Bronowicach Agnieszka Karpiel potwierdziła, że są oni bardzo zadowoleni z wyników spotkania. Zaapelowała jednocześnie do Rady Miasta, aby w trakcie głosowania nad projektem planu zagospodarowania przestrzennego poparła stanowisko osób prowadzących w tym miejscu swoje interesy.

Targowisko pozostanie targowiskiem. Kupcy z Rynku Bronowice ustalili to z władzami miasta

(fot. Marta Wcisło, lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Matka Polka jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

  Jezzzuuu !!! Jaka inteligencja bije z facjaty temu „bratu” ze złożonymi na jajach „rencyma oboma” !!!

 2. Na jednej z fotek widać szyld: „Rynek Bronowice” ogradzający ten rynek, płot, a pan „łajs” prezydent, pod publiczkę i do mikrofonu, zapewnia: „Teren na którym jest targowisko specjalnie wydzielimy i oznaczymy…” – to się nazywa myśleniem wg. wskazań pana Barei.
  Jako prawdziwy Polak, zakrzyknę: „O, agentko towarzyska* !!!”.

  * – słowo zastępcze

  • Chodzi o ten fragment: „[…]teren na którym jest targowisko specjalnie wydzielimy i oznaczymy na planie, gdzie opiszemy funkcje targowiska[…]”? Wyrażenie kluczowe: „na planie”. I po co zakrzykiwać?

   • Dżesica (koleżanka Brajanka)

    To trzeba specjalnie opisywać funkcje jakie spełnia targowisko ?
    Jest takie przysłowie, powiedzenie: ” I bez księdza ludzie wiedzą kiedy jest niedziela”.

 3. To targowisko istnieje od niepamiętnych czasów należy więc domniemać, że nikt tego miejsca nie pomyli z nieodległym kościołem, czy agencją towarzyska(w bloku obok), nawet bez zapowiedzianego przez urzędasa, specjalnego oznakowania, a ogrodzone już jest.

 4. … to może ci ” kupcy ” zrobią zrzutę i odkupią teren od miasta i targowisko zostanie … gdzie wolny rynek jeśli są chętni na zakup tego terenu i chcą dobrze zapłacić ? … może duża nowoczesna hala targowa będzie lepsza , ładniejsza , z zapleczem … jak dawać to wszystkim nie tylko wybranym kupcom

  • Już kiedyś tak wybudowali i nazywa się Nova.Później ktoś z tego zrobił spożywczak z butikami do których nikt nie zachodzi.

  • Fafelek (okrągły)

   @ps – może już Ty nie poprawiaj tradycyjnego sposobu handlowania. Jak ludzie chcą niech mają…

 5. Widziałem Ptaka Cień

  pokolorowali kwadracik na czerwono i ugasili góvvnoburze.

 6. Pożar się cieszy. Agentura została do namoczenia kija. A potem do siostruni szybkie zakupy na targu. Jest wymówka.

 7. Po drugiej stronie Krańcowej był kawałek skwerku – teraz stoją bloki.
  Te tereny są bardzo atrakcyjne dla deweloperów i wbrew pozorom, takie oznaczenie w planie zagospodarowania jednak sporo zmienia.

 8. Coś Marta niepocieszona bardzo. Chyba umowa z developerem się rypła ;/

Wiadomości z info112