690 680 960

Targ pod Zamkiem zostaje. Ratusz dementuje plotki o jego likwidacji

W związku z ogłoszeniem konkursu na zagospodarowanie Błoni pod Zamkiem w Lublinie, pojawiły się pogłoski o likwidacji znajdujących się tam punktów handlowych. Jednak ratusz zdecydowanie zaprzecza i zapewnia, że targ, choć odmieniony, to jednak pozostanie.

Niedawno rozstrzygnięto konkurs na opracowanie spójnej koncepcji zagospodarowania Błoni pod Zamkiem. Jej celem miało być stworzenie otwartej i przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców, która będzie się odnosiła do historycznej i kulturowej przeszłości Lublina. Konkurs miał również dostarczyć informacji o możliwościach kształtowania zabudowy i przestrzeni oraz wskazać możliwość wykorzystania terenów. Szybko jednak pojawiły się obawy, co do przyszłości znajdującego się obok zamku targu. Tymczasem okazuje się, że Targ pod Zamkiem pozostanie i jego dalszemu funkcjonowaniu nic nie zagraża.

Jak zapewnia ratusz, w opracowywanej właśnie koncepcji rewitalizacji Błoni pod Zamkiem, zlokalizowany w pobliżu targ z pewnością zostanie utrzymany. – Targ pod Zamkiem jest ważnym elementem gospodarki Lublina. Potrzebny jest miastu jako partner m.in. do realizacji projektów, pod względem zapewnienia konkurencyjności rynku i miejsc pracy dla przedsiębiorców. Chcemy mieć stałe miejsca targowe gwarantujące dobrą infrastrukturę, komfortowe warunki pracy i bezpieczeństwo klientów w zakresie dostępu do produktów wysokiej jakości. Targ pod Zamkiem zapewnia miastu pomoc przy obsłudze wydarzeń kulturalnych realizowanych na Błoniach przede wszystkim w zakresie infrastruktury. Parking przy. al. Unii Lubelskiej jest alternatywą i zapleczem dla Placu Zamkowego, wyłączanego z ruchu na czas imprez. – tłumaczył Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

Jednak nie oznacza to, że targ pozostanie w takiej formie, jaka jest dzisiaj. Miejsce to zostanie wyremontowane, wkomponowane w historyczną panoramę miasta i będzie funkcjonować w odświeżonej odsłonie. Ma tam zostać wybudowana nowa ściana frontowa, zadaszenie a 26 pawilonów zostanie przeniesionych w nową lokalizację. Prace te, oprócz funkcji typowo estetycznej, poprawią również warunki handlujących tam kupców jak też powinny zachęcić kupujących do odwiedzenia tego miejsca. Szacuje się, że łączny koszt prac w tym miejscu sięgnie 2 mln złotych.


6 komentarzy

  1. To jedna z największych głupot tego miasta – zlokalizowanie tego targu właśnie tam .Miną długie lata zanim uda się pozbyć tego syfu stamtąd

  2. czy to nie przypadkiem firmy budowlane z kolesiostwa PO i Wspólnego zainicjowały te przebudowę na koszt miasta i posiadających stoiska? Czy to tak sie robi interesy w Lublinie?

  3. Czas najwyższy. Miejsce wymaga zdecydowanej odnowy. Miło patrzeć jak oblicze miasta się zmienia. Oby jak najwięcej takich zmian.

  4. Nie to pisiory wariują …

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi