Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tanieją bilety kolejowe. Pociągiem do Warszawy już za 37 złotych

Od poniedziałku podróżujący koleją zapłacą taniej za bilety na trasie pomiędzy Lublinem a Warszawą. PKP Intercity chce odebrać pasażerów innym przewoźnikom.

Najdroższy przewoźnik na trasie pomiędzy Lublinem a Warszawą, czyli kolejowa spółka PKP Intercity, od najbliższego poniedziałku obniża ceny biletów za przejazd na tej trasie. W ten sposób władze spółki chcą przyciągnąć pasażerów, którzy do tej pory wybierali innych przewoźników. Dodatkowo obniżka spowoduje, że ceny pomiędzy PKP Intercity a Przewozami Regionalnymi, które to również obsługują kolejowe połączenie na tej trasie, praktycznie się wyrównają.

Za przejazd pomiędzy tymi miastami pasażerowie zapłacą 37 złotych zamiast 44 złote. Z kolei dzieci i młodzież 24 złote a studenci 18 złotych. Obniżka dotyczy także innych przystanków na tej trasie. Bilet normalny z Lublina do Pilawy będzie kosztował 26 złotych, do Dęblina 18 złotych, do Puław 14 złotych, a do Nałęczowa 9 złotych. Dzięki tej ofercie różnice w cenach biletów pomiędzy poszczególnymi przewoźnikami będą dużo mniejsze bądź też prawie identyczne. Nie będzie też prawie żadnej różnicy w cenie pomiędzy PKP Intercity a Przewozami Regionalnymi gdzie za przejazd trzeba zapłacić 36,90 złotych.

Tańsze ceny biletów będą także na innych trasach, jednak pasażer musi je kupić odpowiednio wcześniej. Dzięki temu za podróż do Gdańska możemy zapłacić tylko 51 złotych zaś do Krakowa 43 złote. Zniżki na bilety kupowane z wyprzedzeniem będą obowiązywały na wszystkich trasach obsługiwanych przez PKP Intercity. W ofercie „Wcześniej” pasażer dostanie 20 proc. zniżki kupując bilet co najmniej 7 dni przed wyjazdem lub 30 proc. gdy kupi go minimum 15 dni od daty podróży.

(fot. lublin112)
2014-09-12 18:13:59

5 komentarzy

  1. Nareszcie ktoś w Intercity „poszedł po rozum do głowy” i zorientował się, że żadną sztuką jest chcieć za bilet np. 200 złotych, ale trzeba jeszcze znaleźć głupiego, który na obsadzonym konkurencją rynku,ten bilet kupi.
    To samo dotyczy cen w małych osiedlowych sklepikach, mili stękający handlowcy.

  2. 37 zł to nadal najdrożej 😛 w polskim busie można bilet za 8 zł kupić

  3. Ja z Lublin a do Warszawy wożę za 15 pln i mi się to opłaca.

  4. Z Lublina do Warszawy za 8 zł? Ciekawe, pewnie w czasie takim samym jak pociąg? Conttbus kosztuje 30 zł i jakoś zawsze jeździ pełny. Po drugie jadąc w dwie godziny do Warszawy po drodze łamie się wszystkie możliwe przepisy ruchu drogowego.

    • Polski bus jedzie 2,5 godziny max., a cena zależy od wyprzedzenia z jakim kupujesz bilet przez internet. Normalnie jest koło 25 zł, ale jakiś czas wcześniej można zarezerwować sobie miejsce nawet za te 8 zł. I też zawsze autobus jest pełny.