Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Olbrzymie zainteresowanie miejskimi rowerami. W ciągu doby padł rekord Polski

To jak bardzo mieszkańcy Lublina czekają na wypożyczalnie miejskich rowerów okazało się po uruchomieniu systemu w którym można się rejestrować. Przez pierwszą dobę zrobiło to ponad dwa tysiące osób.

W przeciągu pierwszych 24 godzin od startu systemu w którym użytkownicy miejskich rowerów mają możliwość zarejestrowania się, zrobiło to 2181 Lublinian. Jak się okazuje, jest to rekordowy wynik dla publicznych wypożyczalni w Polsce w sezonie 2014. Oznacza to, że średnio co 39 sekund do systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego dołączał kolejny użytkownik. Z tego powodu operator zajmujący się obsługą systemu wypożyczalni, przygotował kolejne promocje dla osób dokonujących rejestracji.

– Tak dobry wynik pierwszego dnia rejestracji w Lublinie udowadnia, z jak dużą niecierpliwością mieszkańcy czekają na Lubelski Rower Miejski – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – W takiej sytuacji trudno nie zarazić się entuzjazmem przyszłych użytkowników. Jesteśmy przekonani, że publiczne wypożyczalnie w Lublinie okażą się rowerowym strzałem w dziesiątkę – dodaje.

Od dzisiaj co setna osoba, która dokona pełnej rejestracji w systemie, czyli poda kompletne dane oraz zasili konto opłatą inicjalną w wysokości min. 10 zł, otrzyma od firmy Nextbike podwojenie swojej pierwszej wpłaty na koncie. Co ważne, nie ma granicy kwotowej tej promocji, także każda wpłata dowolnej wysokości zostanie podwojona. Po zakończeniu procesu rejestracji, użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail oraz sms z potwierdzeniem oraz nadanym numerem PIN. Ten kod będzie niezbędny do korzystania z wypożyczalni rowerów w Lublinie.

1. ul. Żywnego / ul. Paryska
2. al. Smorawińskiego / al. Kompozytorów Polskich
3. ul. Chodźki / ul. Hirszfelda
4. ul. Paderewskiego / ul. Leszetyckiego
5. ul. Związkowa / WSPA
6. ul. Zamojska / Stary most
7. ul. Krakowskie Przedmieście / ul. Krótka
8. Plac Wolności
9. al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy
10. ul. Szczerbowskiego / ul. Muzyczna
11. ul. Zana / Akademiki UMCS
12. ul. Judyma 2a – Dom Kultury
13. al. Kraśnicka / Konstantynów
14. ul. Armii Krajowej / ul. Jutrzenki
15. ul. Ametystowa 15 / sklep Stokrotka
16. ul. Filaretów – pętla autobusowa / ul. Wyżynna
17. ul. Filaretów / ul. Radości
18. Al. Racławickie / Rondo Krwiodawców
19. ul. Willowa / ul. Relaksowa
20. Rondo Gen. Leona Berbeckiego / Lidl
21. ul. Poniatowskiego / XXIII LO
22. ul. Romera
23. ul. Kunickiego / ul. Mickiewicza
24. ul. Droga Męczenników Majdanka – Muzeum
25. ul. Droga Męczenników Majdanka / ul. Krańcowa
26. ul. Dobrzańskiego / pętla autobusowa
27. ul. Doświadczalna / ul. Jagiełły
28. ul. Mełgiewska / WSEI
29. ul. Agronomiczna / Skansen
30. Dworzec PKP
31. ul. Czwartaków / DS Helios UMCS
32. Al. Zygmuntowskie / MOSiR
33. ul. Osmolicka / Słoneczny Wrotków
34. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska
35. ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka
36. ul. Zana / ZUS
37. ul. Bajkowskiego / Ratusz
38. ul. Piłsudskiego / MPWiK
39. ul. Szaserów 15 / Biblioteka
40. ul. Roztocze / SP nr 50

Rowerowy Cennik

(fot. LRM)
2014-09-12 18:32:33

9 komentarzy

  1. Rekordowy wynik,ciekawe dlaczego mozne jestesmy wojewodztwem w ktorym najmniej sie zarabia i nie stac na komunikacje miejska ani samochody. A moze to jest wszystko ustawione,czytaliscie w ile czasu putin zajmie Polske -3dni!!!Polska juz jest podzielona prawa strona wisły ruscy lewa bedzie bronic niemiec.Wniosek po co te rowery po co to wszytko pozwole zacytowac slowa – „kraj który nie chce wojny musi się do niej szykować”

  2. Co Ty jędrek p****…

  3. ie popieram tego co robi Putin, ale jeżeli chodzi o ścisłość, to zachód (szczególnie Niemcy) zadał nam więcej bólu niż Rosjanie. W obecnych czasach za sprawą Niemiec nasza gospodarka leży w gruzach, państwo Polskie jak mówił Min. Sienkiewicz nie istnieje. I prezydent o tym dobrze wie. To, że Rosji należy się słuszna krytyka, wie nawet małe dziecko, ale Niemcom jeszcze większa. To są nasi najwięksi wrogowie , byli nimi kiedy jeszcze nie było naszego państwa i są nimi nadal. To przez ich politykę i służalczą działalność naszego rządu, nasz kraj stał się rynkiem zbytu dla Niemiec (czyli podporządkowali nas sobie). Łatwo jest kogoś krytykować kiedy wszyscy ich krytykują, ale o wiele trudniej przyznać się do tego, że doprowadziło się własne państwo do upadku (armia prawie nie istnieje, nie mówiąc już o przemyśle i pozostałych działach gospodarki). „Gwałt i ruina” jak mówił prorok Jeremiasz. Gwałt, bo gwałcone jest w naszym narodzie Prawo Boże, i ruina, bo nie szanowanie tego Prawa rujnuje nie tylko życie gospodarcze, ale przede wszystkim duchowe.

  4. Bardzo fajnie, że Lublin będzie miał system rowerów miejskich, ten system doskonale się sprawdza w wielu miastach europejskich. W Paryżu kiedy strajkuje metro i kiedy nie strajkuje to też, rowery to doskonały środek lokomocji. Niektórym nie opłaca się kupić roweru a tutaj będą mogli pojechać bez kupowania roweru. Świetna inicjatywa.

  5. co drugi tu ma niezle najeb***ne w bani. Artykuł o rowerach a ci pierdol***a o tym pajacu putinie ! i innych cwokach z rajchu.

  6. ,, Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i… szuka pracy w niemieckiej gazecie – znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi za granicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd.

  7. Trzeba, aby Polacy sobie uzmysłowili, Ani Niemiec, ani Rusek nigdy nie byli i nie będą przyjaciółmi Polski, popatrzcie na historię Polski od początku. W zasadzie przyjaciół to my nie mamy. Gdyby nasz kraj leżał na obrzeżach Europy to co innego. Dla każdego kraj leżący w sercu Europy jest łakomym kąskiem. Zawsze nas deptali z zachodu na wschód i odwrotnie, z północy na południe i z południa na północ tak samo, opamiętajcie się, nie pracujcie u nich, tylko ich wzmacniacie. Jeszcze trochę to będziemy parobkami we własnym kraju.

  8. Ciekawe ilu się na tych rowerach „przewiezie”. i czy same rowery doczekają następnego sezonu.

  9. Hahahaha braaawo dla pomysłodawców… 😉 skończylo sie lato, zaczyna sie jesien, zaraz zima a im sie zachcialo otwierac wypozyczalnie rowerow otwierac. Normalnie… Lubie To! (Y)

Z kraju

Polityka i społeczeństwo