Tajemnicze urządzenia ustawione przy drodze krajowej straszą kierowców

Od kilku dni kierowcy poruszający się trasą pomiędzy Lublinem a Lubartowem zwracają uwagę na ustawione przy jezdni urządzenia, obok nich stoi zaś auto. Niektórzy podejrzewają, że to fotoradary.

W ciągu ostatnich dni otrzymaliśmy wiele sygnałów od czytelników, zaniepokojonych tajemniczymi urządzeniami, które spotkać można ustawione przy drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów. Każdego dnia znajdują się w innym miejscu, wystawiane są o rożnych porach dnia, a nawet nocy. Obok każdego z nich stoi zaś cywilny samochód w którymś ktoś siedzi i nadzoruje pracę urządzenia.

-Jadąc w dniu dzisiejszym, około godziny 7:30 do pracy, w kierunku Lublina, w miejscowości Ciecierzyn rozstawiali jakieś kamery lub fotoradar. Urządzenia te znajdowały się przy wjeździe i zjeździe z tzw. dwupasmówki – pisze Kamil.

-Ostrzeżcie kierowców, że na trasie z Lubartowa do Lublina ustawili przenośne fotoradary. Widziałem je wczoraj, są też dzisiaj. Nie wiem czy to policja czy ITD, ale warto uważać, gdyż zmieniają ich położenie – alarmował Michał.

-W Ciecierzynie w rejonie przejścia dla pieszych ustawione zostało jakieś urządzenie przypominające fotoradar. Kierowcy głupieją, każdy jedzie 30-40 km/h, aż utworzył się korek – poinformował nas Jakub.

-Od dwóch dni pomiędzy Ciecierzynem a Niemcami, w różnych miejscach ustawiany jest najprawdopodobniej fotoradar. Niektórzy na jego widok gwałtownie hamują, warto więc uważać, bo może dochodzić do kolizji – wyjaśniała z kolei Renata.

Podobnych sygnałów otrzymaliśmy więcej. Jak się okazuje, tajemnicze urządzenia, które od poniedziałku straszą kierowców, nie są fotoradarami, jednak mają z nimi trochę wspolnego. Jak wyjaśniał nam Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, są to urządzenia które rejestrują natężenie ruchu w związku z pracami nad koncepcją programową dla przyszłej drogi ekspresowej S19 Lublin – Lubartów.

Jak udało nam się ustalić, tego typu działania na tej trasie mają potrwać do końca maja.

 

(fot. wideo – nadesłane – Kamil)
2018-05-10 20:25:55

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Można było oznaczyć że jest pomiar natężenia ruchu a nie powodować zagrożenie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!