Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Szukali go od kilku lat za seksualne wykorzystywanie dziewczynki. Wpadł w Holandii

Dzięki współpracy „łowców głów” z KWP w Lublinie z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego KGP oraz europejskiej sieci współpracy policyjnej – ENFAST zatrzymany został 24-latek poszukiwany za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego poszukiwany był od 2020 r. ENĄ i 3 listami gończymi.

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany od 2020 roku 24-latek z powiatu krasnostawskiego.

– Mężczyzna poszukiwany był ENĄ (Europejski Nakaz Aresztowania) i trzema listami gończymi oraz trzema zarządzeniami prokuratury. Lubelscy policjanci ustalili, że 24-latek ukrywa się na terenie Holandii. Działania lubelskich „łowców głów” doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy i sprawnej wymianie informacji, odpowiedniej koordynacji działań przez europejską sieć współpracy policyjnej – ENFAST z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji – relacjonuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W ubiegłym tygodniu odbyła się jego ekstradycja do Polski i trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary blisko 3 lat pozbawienia wolności.

– 24-latek poszukiwany był za seksualne wykorzystywanie dziewczynki poniżej 15 roku życia. Do tych przestępstw doszło w marcu i kwietniu 2019 r. Ponadto w swoim telefonie posiadał i przesyłał treści pornograficzne przedstawiające wizerunki małoletniej poniżej 15 roku życia. W 2020 roku Sąd Rejonowy w Zamościu wystawił za nim list gończy. Od tamtej pory mężczyzna ukrywał się poza granicami kraju – dodaje podkomisarz Kamil Karbowniczek.

Przypominamy, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod tel. 798 003 676.

PRZECZYTAJ

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 64-latka. Ciało mężczyzny leżało w rowie melioracyjnym

Autor: redakcja

16 komentarzy

  1. Tusk go ułaskawi 100%

  2. miał 19 lat jak spotykał się z kilka lat młodszą dziewczyną, a zrobili z niego pedofila jakby to był jakiś 50 letni zboczeniec……

  3. Niech będzie że miała 14.5 a on 18,5-19. 4-5 lat różnicy i pedofilia…. A dziewczyny od 16 lat na roksie pracują na zdjęciach i profilach starszych koleżanek.

Dodaj komentarz