Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Szpital w Kraśniku rozbudowano o nowoczesną porodówkę. Dziś obiekt został otwarty (zdjęcia)

Blisko 35 mln złotych kosztowała rozbudowa szpitala powiatowego w Kraśniku. Inwestycja przede wszystkim ma na celu zapewnienie lepszej opieki nad kobietami w ciąży i noworodkami.

W poniedziałek w Kraśniku miało miejsce uroczyste otwarcie nowego pawilonu szpitala powiatowego. W ramach inwestycji powstał trzykondygnacyjny budynek połączony z budynkiem głównym placówki. Jak podkreślano w trakcie wydarzenia, rozbudowa szpitala jest reakcją na potrzeby zarówno mieszkańców Kraśnika i powiatu kraśnickiego, ale również sąsiednich powiatów, skąd także pochodzą pacjenci. Przy czym chodzi głównie o zabezpieczenie świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizację funkcjonowania szpitala. Tym samym zapewniona będzie lepsza opieka nad kobietami w ciąży i noworodkami.

Na dolnej kondygnacji obiektu zlokalizowane zostały pomieszczenia techniczne i pomocnicze oraz pracownia tomografii komputerowej. Parter zajmują izby przyjęć: ogólna, dziecięca oraz oddziału ginekologii i położnictwa oraz oddział ginekologiczny z 10 łóżkami dla pacjentek z wydzielonymi pokojami do izolacji oraz salą intensywnego nadzoru. Na górze znajduje się oddział położniczo-noworodkowy. Jest on w pełni przygotowany do hospitalizacji pacjentek z chorobami zakaźnymi. Do tego dochodzą 2 sale porodowe, sala operacyjna dla porodów rozwiązywanych cięciem cesarskim, a także pomieszczenie przeznaczone dla położnic i noworodka w pierwszych godzinach życia, po porodach powikłanych i pokoje dla noworodków obserwowanych, wcześniaków, intensywnej opieki noworodka.

– Realizacja tej inwestycji pozwoli na centralizację prowadzonych usług medycznych, racjonalizację wykorzystania potencjału technicznego i poprawę efektywności kosztowej świadczonych usług. Dzięki temu obiektowi szpital będzie przygotowany do skutecznej walki z wszelkimi zagrożeniami, jakie czyhają na noworodki i ich matki – podkreślał podczas otwarcia marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Jednak to nie wszystko. Inwestycja objęła także zakup nowoczesnego wyposażenia i sprzętu diagnostycznego do wszystkich sal i gabinetów. Mowa tu m.in. o tomografie, kardiomonitorach, aparatach KTG, USG i EKG, pompach infuzyjnych, łóżkach porodowych, stole operacyjnym, aparacie do znieczuleń i innym sprzęcie. Całość kosztowała prawie 34,7 mln złotych, z czego placówka pozyskała aż 34,3 mln zł z Funduszy Europejskich.

28 komentarzy

 1. Propaganda sukcesu jak za Gierka.

  • Tylko długi większe.

   • Ktoś sprawnie zrobił projekt i uzyskał dofinansowanie. Porody w Kraśniku Fabrycznym, a badania w w ,,Starym” to była porażka.

   • xxx ruski trollu długów nie ma bo gospodarka zarabia. Długi były za Tuska i nie było na nic pieniędzy.

    • Niezłe odklejenie. Obecne zadłużenie Polski jest 2x (dwa razy) większe niż w 2015r. Koszt długu, który nam PiS zafundował to ok. 70 mld zł w tym roku. Dla porównania koszt budowy elektrowni jądrowej to ~100mld zł.

   • Kolejny sukces PiSu

  • J za PO z PSL nie było nic. PiS poradził sobie z tym problemem. Wcześniej też były pieniądze z Unii.

 2. A co z kobietami, które zmarły po porodzie i sprawy umorzono?

  • Błąd lekarza. A potem błąd sędziego, który nie skazał tego lekarza.
   Jeszcze jedna kadencja i nie będzie błędów w sądownictwie. W Korei Północnej, Rosji, Białorusi problemu z sądami nie mają. Wiadomo, kto jest winny. My też od Holeckiej, Adamczyka (po wyborach wróci), Rachonia, Kłeczka, itp. się dowiemy w głównym wydaniu, że winny jest : Tusk, Trzaskowski, Niemcy, Żydzi, Ukraińcy, Czesi, Słowacy…

 3. Co z tego jak i tak do końca życia dzieci będą miały wpisane w dowodzie miasto wolne od rozumu…

 4. Pinokio przecinał wstęgę…? ?

 5. Ile porodów rocznie ? Połowa porodówek w województwie ma za mało porodów , nie mają ekonomicznego sensu i stwarzają zagrożenie dla rodzących ,personel nie jest dobrze wdrożony. Zaczyna się nierówna konkurencja podsycana politycznymi ambicjami i pieniędzmi z dotacji .

  • Adaś życie nie kończy się dzisiaj a trwa. A szpital będzie służył wielu pokoleniom.

   • Chyba pokoleniom imigrantów, których PiS masowo sprowadza w setkach tysięcy. Polakom tylko dokręcają śrubę zniechęcając do wszystkiego. Morawiecki chce wprowadzić w życie swoje słowa o pracy za miskę ryżu. Ale aby to zrobić najpierw musi zniszczyć gospodarkę Polski, co mu na razie dobrze idzie.

 6. Za PiS strach zachodzić w ciążę.
  Katotaliban rządzi.

  • Prometeusz za PiS są warunki do utrzymania dziecka a za czerwonej zarazy czyli PO z PSL i z lewizną strach było iść do lekarza bo wiadomo było, że bez łapówki nie zapisze leku.

  • Na szczęście tobie to nie grozi

  • nie lepiej mieć 2 porządne porodówki w okolicy , a nie 4 napompowane sztucznie, jeszcze raz powtórzę , personel musi wykonać odpowiednią ilość procedur ,żeby był wyszkolony i na bieżąco, poczytaj.

 7. Porodówka gdzie obowiązuje klauzula sumienia nadaje się tylko dla zakonnic i klechów.

 8. Przypominam że jedynie na liście kandydatów nr 4 można zaznaczyć 2 kandydatów.

 9. Pomyliłeś się, takie uprawnienia ma tylko lista nr. 6

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport