Szostaki: Tragiczny wypadek z udziałem pojazdu straży pożarnej. Nie żyje jedna osoba

Znane są już szczegóły wczorajszego, tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 816 w miejscowości Szostaki. W wyniku zderzenia pojazdu straży pożarnej z ciągnikiem rolniczym śmierć na miejscu poniósł 65-letni mężczyzna.

W środę około godziny 15 na drodze wojewódzkiej nr 816 w Szostakach doszło do zderzenia pojazdu straży pożarnej z ciągnikiem rolniczym. Strażacy jechali zadysponowani do pożaru w rejonie miejscowości Zabłocie.

Jak informuje rzecznika prasowy bialskiej Policji kom. Jarosław Janicki, na łuku drogi spotkały się trzy pojazdy: dwa samochody strażackie jadące z przeciwnych kierunków na sygnałach dźwiękowych i świetlnych oraz ciągnik rolniczy.

Jak wstępnie ustalili bialscy policjanci jadący od strony Kodnia strażak zauważył stojący na poboczu ciągnik oraz zbliżający się z przeciwnego kierunku wóz strażacki.

– Kierowca jelcza ocenił, że traktor może ominąć tylko poboczem, jednak manewr ten nie udał się i pojazd lewą stroną uderzył w tył ciągnika rolniczego – wyjaśnia kom. Jarosław Janicki.

Na miejscu interweniował służby ratunkowe. Pomimo przeprowadzonej reanimacji kierujący ciągnikiem, 65-letni mieszkaniec gminy Kodeń, zmarł na miejscu zdarzenia.

52-letni strażak, kierujący jelczem był trzeźwy.

– Oba wozy strażackie, które spotkały się na łuku drogi, jechały do tego samego pożaru w miejscowości Zabłocie. Jednak pojazd jadący od strony Sławatycz kilkaset metrów wcześniej ominął zjazd do tej miejscowości – dodaje kom. Jarosław Janicki.

2016-03-31 10:08:07
(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

50 komentarzy

  1. Ci, co najwięcej szczekają jutro złożą rączki i z tapirem na łbie pójdą po opłatek, prezentując najnowszą kolekcję rumunia faszyn szoł wiosna/ lato 2016, rozglądając się w poszukiwaniu zazdrosnych spojrzeń „gorzej” ubranych sąsiadek. A… i dodałem jeszcze, że w Zabłociu powinna powstać sekta dla wyznawców innej ewangelii, bo ta Jezusowa nie wszystkim pasuje. Bo jak to tak, nie rzucać kamieniem? Co ten Jezus mógł wiedzieć, no nie? Zatem postuluję o apostazję niektórych parafian i założenie własnego zgromadzenia, najlepiej pod nazwą „jarzębina”, pasuje idealnie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

I Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu oraz Piknik Naukowy z okazji Dnia Dziecka
Zaprośmy dziką przyrodę do miejskiego środowiska
Muzyczny koniec tygodnia z Chatką Żaka
Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim