Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kamień: 78-latek w ostatniej chwili uniknął czołowego zderzenia

W środę w Kamieniu doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący autem 78-latek, aby uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka autem, zjechał do rowu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9 rano w miejscowości Kamień w gminie Łaziska.

– Kierujący autem marki Toyota Corolla 78-latek, zaczął wyprzedzać ciężarowego mercedesa. Nie zauważył, że ma nikłe szanse na zakończenie manewru przed nadjeżdżającym z przeciwka samochodem. Zarówno kierowca ciężarówki jak i nadjeżdżająca z naprzeciwka kobieta zaczęli gwałtownie hamować. 78-latek w ostatniej chwili zdołał zjechać z powrotem na prawy pas jezdni uszkadzając zderzak wyprzedzanej ciężarówki. W czasie desperackiego skrętu nie opanował jednak pojazdu i zjechał do przydrożnego rowu – opisuje zdarzenie st. asp. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Kierujący autem 78-latek i jego pasażerka trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pojazd, którym podróżowali został poważnie uszkodzony.

2016-03-31 09:57:44
(fot. Policja Opole Lubelskie)

9 komentarzy

 1. Panie starszy kierowco prosze sie przesiasc do taxi dla bezpieczenstwa innych uzytkownikow drogi

  • Na polskiej wsi każdy samochód osobowy nazywany jest taksówką – nie masz więc co radzić, żeby dziadunio z babunią przesiedli sie do taksówki, oni właśnie taksówką jechali. 🙂

 2. Kiedy w końcu zaczną badać tych starych, naszprycowanych lekami dziadów czy się jeszcze nadają za kierownicę???

  • Nie zaczną nigdy . Emerytowana palestra ma po 10 tys. emerytury i zmieniają auta jak rękawiczki . Tak że nie podpiszą na siebie żadnej ustawy , bo na ich rancha i działki nie będą się tłukli PKS-ami .

  • Może wtedy kiedy zaczną badać gòwniarzy naszprycowanych innymi substancjami i gapiących się w smartfony.

 3. taki to ledwo chodzi a za kierownicę się pcha, zagrożenie i zakała polskich dróg

 4. Wiek swoją drogą, choć to nie jest wyznacznik. Większość osób nie wie do czego służą biegi, zakres obrotów powyżej 3tys (PB)/2tys(ON) oraz pedał gazu.

 5. To się „kubica” znalazł w swoim wiekowym bolidzie. Miał dużo szczęścia, że nie wybił ludzi jadących z naprzeciwka.