Szczepionka BIOMEDU-LUBLIN wybrana przez węgierskie Ministerstwo Zdrowia

Szczepionka przeciwgruźlicza BCG-10 produkowana przez BIOMED-LUBLIN zwyciężyła w przetargu publicznym ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia Węgier. Lubelski producent będzie dostawcą szczepionek na rynek węgierski w latach 2017-2018.

Łączna wartość kontraktu przekracza 1,3 mln zł. W przetargu oferta szczepionek produkowanych przez BIOMED-LUBLIN została zgłoszona przez firmę Biodrug – dystrybutora preparatów BIOMEDU-LUBLIN na Węgrzech.

Słowacki Biodrug wziął udział w przetargu publicznym organizowanym przez węgierskie Ministerstwo Zdrowia, zgłaszając możliwość dostarczenia w 2017 i 2018 roku łącznie 500 000 dawek (10 000 opakowań) szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 (tj. 250 000 dawek rocznie), wyprodukowanych przez BIOMED-LUBLIN.

– Oferta złożona przez naszego partnera handlowego została uznana za najkorzystniejszą. Dostawy szczepionek przeciwgruźliczych na potrzeby węgierskich pacjentów to dla nas ważny element programu ekspansji zagranicznej. Wygrana w przetargu potwierdza słuszność przyjętej przez nas strategii rozwoju eksportu. Jestem przekonany, że BIOMED-LUBLIN jest w stanie kontynuować działania rozwojowe – mówi Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN.

BIOMED-LUBLIN zawarł umowę dystrybucyjną z firmą Biodrug w lutym bieżącego roku. Na jej podstawie słowacki dystrybutor uzyskał prawo wyłączności dystrybucji preparatu ONKO BCG na rynku czeskim, słowackim i rumuńskim oraz szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 na rynkach słowackim, rumuńskim i węgierskim. Biodrug zobowiązał się uzyskać wszelkie niezbędne zgody do sprzedaży produktów na wszystkich ww. rynkach.

Umowa została zawarta na okres 4 lat. Dzięki zawarciu umowy BIOMED-LUBLIN uzyskał szerszy dostęp do nowych rynków zbytu.

2017-06-21 08:00:05
(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Stu dwunasty niedorzecznik

  Ponad „bańkę” – warto było się przepychać łokciami. Górą nasi!

  • Pytanie jaka kwota trafi do Lublina? Podana liczba to chyba dla kupującego, a po drodze jest dystrybutor.

 2. Znakomicie. Lepiej daj zarobić polskiej firmie, niż francuskiej, czy niemieckiej.

 3. No to teraz czas na inwestycje:
  Zlikwidujcie tę smrodzącą kotłownię na węgiel i zacznijcie grzać gazem, jak na cywilizowaną firmę przystało. Opłaca się wam rozpalać to na kilkanaście minut? Dobrze też zadbać o nowe ogrodzenie, bo to betonowe dziurawe jak sito.

  • Specjaliści inwestują w narzędzia do produkcji, a nie jakieś opłotki. Elegancka firma, każe słono płacić za byle co.

   • Jakieś opłotki? Produkują preparaty podawane parenteralnie 😉 (liczone w milionach dawek) a na teren zakładu może sobie wejść kilkuletnie dziecko. Budynki pokryte eternitem, kotłownia węglowa (a w planie zagospodarowania to niby tereny podmiejskie o specjalnych walorach). Akurat produkcja szczepionki BCG to prosta sprawa, nie wymaga wyrafinowanych technologii i nakładów inwestycyjnych.
    BIOMED już od jakiegoś czasu zysku praktycznie nie daje (ostatnie 2 lata z kawałkiem na minusie), przynajmniej dają zatrudnienie i płacą podatki do kasy miasta.
    Wygląd budynków i ich otoczenie potwierdzają słabą kondycję firmy.
    Może wreszcie jakaś odmiana.

 4. Można? A pewnie, że można!!!!
  Brawa!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska