690 680 960

Sygnały od Czytelników. „Kierowco podczas parkowania włącz myślenie” (zdjęcia)

Na naszą skrzynkę mailową oraz na Facebooka przesyłacie raz na jakiś czas informacje o niewłaściwym parkowaniu na terenie miasta. Wybraliśmy kilka zdjęć, aby przedstawić parę problemów dotyczących tego zagadnienia.

Jednym z głównych grzechów jest parkowanie bez tzw. wyobraźni, czyli pozostawianie pojazdów na chodnikach, wjazdach, bramach, na dwóch miejscach parkingowych, a nawet na przejściach dla pieszych. Nie tylko utrudnia to poruszanie się pieszym, ale także osobom z niepełnosprawnością oraz mamom spacerującym z dziećmi w wózkach. Powoduje także zagrożenie zdarzeniem drogowym w rejonie takich miejsc, ze względu na ograniczoną widoczność uczestników ruchu drogowego.

Innym rodzajem „grzechu” parkowania bez wyobraźni jest stawianie auta w taki sposób, który uniemożliwia wejście do pojazdu innemu kierowcy. Niestety bolączką wielu osiedli jest brak miejsc parkingowych, a tam gdzie one są, wykorzystuje się je do granic możliwości. Są takie miejsca, gdzie sąsiedzi zastawiają się nawzajem, ale w przypadku konieczności odjechania z parkingu, przychodzą i przestawiają auto, aby ułatwić wyjechanie.

Kolejną grupą grzechów parkujących, są te związane z stawianiem pojazdów na pasach zieleni lub na skwerach. Efektem takiego zachowania są rozjeżdżone trawniki i zniszczona zieleń. Tutaj trudno znaleźć usprawiedliwienie dla takiego zachowania.

Najgorszym z grzechów jest na pewno zastawianie dróg dojazdowych do budynków, a zwłaszcza parkowanie na drogach pożarowych. Pozostawione bezmyślnie auto sprawia, że służby ratunkowe mają wydłużony czas dojazdu na miejsce np. pożaru lub wypadku. Zanim zaparkujecie sprawdźcie, czy nie zastawiacie jedynej drogi dojazdu.

Na koniec pozostawiliśmy grupę tych kierowców, którzy parkują tylko na chwilę i zaraz wrócą. Ci potrafią pozostawić beztrosko auto w takim miejscu, że blokują całkowicie ruch. Jeżeli są słowni, to faktycznie chwila trwa minutę lub dwie, ale czasami to „na chwilę” może dobrze wyprowadzić z równowagi kogoś, kto się śpieszy.

Zachęcamy do parkowania z głową.

(fot. nadesłane Łukasz, Piotr, MW, Grzegorz – zdjęcie tytułowe Turka pod Lublinem)

27 komentarzy

 1. nie rozumiem czemu tablice są zasłonięte… jak na żywo to są tablice a w internecie już nie. Hipokryzja, skoro w internecie rzekomo nikt nie jest anonimowy, nie możesz tu popełnić żadnego wykroczenia, czyli np. napiszesz komentarz i przesadzisz to Cię znajdą po ip, ale np. ukazanie rzeczywistości, po prostu wrzucenie zdjęcia, filmiku z wykroczeniem jest naruszeniem ochrony prywatności? rozumie ktoś coś?

 2. pisac papiakiem karny [email protected] i tyle

 3. Na ostatniej fotce powinien być czarny ford galxy z którego leje się olej i kostka jest już tak zafajdana…

  • Taaak:) Czarny ford zamiennie z zielonym golfem LBI który jest na zdjęciu zasłonięty gałęziami. Ostatniej nocy burak z golfa zablokował uliczkę. Interweniowała administracja osiedla (dowiedzieli się kto to!) to ćwok nie odbierał telefonu i nie otwierał drzwi mieszkania! Straż miejska miała to gdzieś.

   • To Straż Miejska w Lublinie istnieje ? Telefon do nich i zaczyna się cyrk .
    = najpierw lala gada o RODO i nagrywaniu
    = potem że wszystkie linie są zajęte / jakie , ile ich jest ?, buhahahahaha/,
    =dzwonisz i dzwonisz i dzwonisz i dzwonisz i znowu że wszystkie linie są zajęte
    = po tygodniu może kulawy dyżurny z chodzikiem , który właśnie wyszedł z kibla na 4tym piętrze dojdzie do telefonu …..i
    po zgłoszeniu przeważnie zero reakcji.

 4. PISuarom wszystko wolno

 5. Przechodząc przez PdP idziesz normalnie i parę kopniaków w drzwi i więcej tak nie zaparkuje.

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie