690 680 960

Sygnał od Czytelnika: Prawiedniki i okolice bez komunikacji miejskiej, a do przystanku trzeba iść kilometr

Kilka dni temu ruszyły pierwsze prace związane z przebudową pętli autobusowej przy ul. Osmolickiej w Lublinie. W związku z tym przystanek został przeniesiony na ul. Cienistą. Dzisiaj pojawiły się pierwsze sygnały od mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa z dotarciem do tymczasowego przystanku.

29 komentarzy

 1. Trzeba się było jeszcze dalej pobudować, najlepiej koło Chodla.

 2. Protestujący nie domagają się żadnych nowych wygód, a przywrócenia stanu panującego od wielu lat. Od jak wielu? Oto sprawdziłem, że linia 25 końcowy „Prawiedniki” ma od roku 1982. Czyli to co teraz się stało to zmiana stanu panującego od prawie 40 lat. Co innego pewnego udogodnienia nie mieć a co innego mieć, ale utracić. Jak to mówią „Do dobrego się człowiek przyzwyczaja”

  Kwestia dopłat ze strony gminy Głusk. Gminy ościenne płacą za te kursy, które są wykonywane na ich terenie. Zerknąłem więc na schemat linii na stronie ZTM i co widzę? Oto linia 25 nie wyjeżdża poza teren Lublina. Przystanek „Prawiedniki” jest zlokalizowany jeszcze w Lublinie. A jeśli tak to nie można od gminy Głusk niczego żądąc. A że mieszkańcy tej gminy z 25 korzystają? Zapewne nie oni jedyni z usług ZTM korzystają bo 25 to nie jedyna linia, która ma końcowy przy granicy miasta.

  Żeby było jasna ja nie z Prawiednik i to dla mnie to 25 może mieć końcowy na Księżycu.

 3. Jeden kilometr Ola Boga jak to toż to wyprawa na cały dzień ludzie jak tak dalej pójdzie to do kibla wózkiem będą jeździć bo za daleko

  • Ty Zenek, dla ciebie kilometr to nic dla mnie też, ale nie wszyscy korzystający z tego przystanku ludzie są fizycznie w pełni sprawni, lub są wiekowo zaawansowani. Zaznaczam że tam nie ma nawet pobocza nie mówiąc o chodniku. Z tego przystanku korzystały też dzieci dojeżdżające do szkół. Więc zanim wypocisz z siebie taki durny komentarz to się trochę zastanów, no chyba że w twoim przypadku to wysiłek przerastający Ciebie.

 4. Kolometr musi do autobusu iść… łoooo 🙂 dla zdrowia *** lepiej ! Co to jest kolometr ***?

 5. Ja mam 2 i nie narzekam.

 6. Mieszkam w Lublinie i też mam ponad kilometr do przystanku. Ojoj ojoj!

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas