690 680 960

Sygnał od Czytelnika. – Plakaty wyborcze zasłaniają wyjazd na skrzyżowaniu

Tak jak przed poprzednimi wyborami, tak i teraz, powraca problem umieszczania materiałów wyborczych w miejscach stwarzających zagrożenie dla użytkowników dróg. Do takiej sytuacji doszło na jednym ze skrzyżowań w Poniatowej.

– Przy każdych wyborach jest zawsze to samo. Plakaty w każdym możliwym miejscu. W tym roku takie plakaty wiszą w Poniatowej na skrzyżowaniu ulicy Nałęczowskiej i 1 Maja. W trakcie wyjeżdżania z ulicy 1 Maja bardzo ograniczają widoczność z prawej strony. Przez takie zasłanianie widoczności mogą doprowadzić do wypadku. Czy nikt tego nie kontroluje? Czy nie ma ograniczeń do wieszania plakatów ograniczających widoczność – napisał do nas Czytelnik.

Niestety osoby umieszczające niektóre materiały wyborcze nie mają wyobraźni i stawiają je tam, gdzie mogą one wpłynąć znacząco na bezpieczeństwo użytkowników drogi. Zasłonięcie wyjazdu na skrzyżowaniu, czy ograniczenie widoczności przy przejściach dla pieszych, może doprowadzić do przykrego w skutkach wypadku. Niestety takie sytuację powtarzają się cyklicznie podczas kampanii przed wyborami.

Macie podobne zdjęcia lub widzieliście materiał wyborczy w miejscu, gdzie zagraża on bezpieczeństwu użytkowników drogi? Pisze i przesyłajcie materiały na naszego maila lub w prywatnej wiadomości na Facebooku.

 

(fot. nadesłane Waldek)

17 komentarzy

 1. Kandydaci SLD, PO, N. bezpieczeństwo obywateli mają w końcowym odcinku jelita grubego. Dla nich koryto nie dobro wyborcy się liczy. Czy przed wyborami czy po, stosunek do obywatela ten sam. Burmistrz z PSL koalicjantom na wszystko pozwoli. Dalej na nich głosujcie a z czarnej dziury nigdy nie wyjdziecie.

  • Mieciu nie spinaj się tak i nie afiszuj tą swoją pro PISowską propagandą, bo kiedyś nastąpią wybory i opcja rządząca się zmieni. Jestem daleka od zaangażowania politycznego, ale Ty zdecydowanie przesadzasz. Klapki zdejmij. Nie, nie te ze stóp.

   • Powrót SLD, PSL, PO czy N. do władzy to pobożne życzenia garstki korytowców. Przecież wy w Boga nie wierzycie, to nawet wymodlić w stanie tego nie jesteście a tym bardziej, uczciwie wygrać. Zbyt dużo tej nieskazitelności ostatnio wypłynęło. Mogę spać spokojnie bez obawy, że przez najbliższe 8 lat te formacje dojdą do władzy. Nie z tymi programami i nie tymi osobami i nie pod tymi szyldami. Może jak powstanie nowe, konstruktywne ugrupowanie z nowymi ludzmi zaczniemy was poważnie traktować. Na marginesie. Podobało Ci się traktowanie kobiet na konwencji w Legionowie?

  • tak ,a ci z pisu to tacy uczciwi,rzetelni,prawdomówni,rzetelni i wieszaja plakaty tylko wyznaczonych do tego miejscach

   • PiS i tak już przegrał wybory.

    • Jedyna partia, która przegrała wybory jeszcze przed głosowaniem, to Praca Swoim Ludziom czyli PSL. Drugi raz takiego poparcia w życiu nie osiągnął i taki numer jak ostatnio, nie przejdzie. Niech się gorąco modlą by próg wyborczy przekroczyć.

 2. Popapralo ich wszystkich z tymi plakatami wyborczymi jak z reklamami na Lublin112, które zasłaniają właśnie okno komentarza… Tak to jest jak się ma wywalone na innych…

 3. To tak samo jak w powiecie świdnicki mają to gdzieś ciekawe czy w ogóle mają zgodę. Gdzieś czytałem że powinni płacić za zajęcie pasa drogowego

 4. Ryje pchają się do koryta a to że zasłaniają wszystko co popadnie… trudno, taka ich kultura… Funkcje radnych powinny być bezpłatne a pozostałe stołki stałe przyrośnięte do d… płatne średnią krajową i wtedy było by widać kto pcha się do władzy żeby coś zrobić dla społeczeństwa…

 5. Ustawa „Kodeks wyborczy” art. 110 paragraf 5 i po sprawie.

 6. W okręgu wyborczym Rury, pewien kandydat baner wyborczy ze swoim wizerunkiem i opisem umieścił na przyczepce rowerowej. Przyjeżdża codziennie pod wybrany sklep i przypina najczęściej przyczepkę do stojaka rowerowego. Na bank nie ma pozwolenia zarządcy terenu na ustawianie materiałów wyborczych. Ustawia na 24 godziny i znika przed przyjazdem SM pod inny sklep. Takich obrotnych mamy kandydatów. Strach pomyśleć, jakie numery będzie wywijał jako radny.

 7. breśśśśśśśśśśśśś

  to plakaty SLD a to ugrupowanie nie ma za bardzo inteligentych działaczy jak bernarda Gizzz.a.p

 8. Tak samo jest na rogu Różanej i Jutrzenki w Lublinie

 9. Tu nie chodzi o politykę ale bezpieczeństwo do walić mandaty wieszajacym i tym co na plakatach .Za mojego Dzwona z braku widocznosci oni nie zaplaca tylko Ja

Kursy walut

 • USD 4.3634zł -0.14%
 • GBP 5.3183zł -0.53%
 • EUR 4.6091zł -0.57%
 • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas