Sygnał od Czytelnika. „Niedługo na tym skrzyżowaniu dojdzie do tragedii” (zdjęcia)

Czytelnicy alarmują nas, że na jednym ze skrzyżowań w Lublinie może dojść do tragedii. Na dowód przesyłają nam zdjęcia i nagrania z tego miejsca.

Po zamknięciu dla ruchu al. Zygmuntowskich i wyłączeniu sygnalizacji na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego, dochodzi do bardzo groźnych sytuacji drogowych. Jak wiadomo, nadal droga z pierwszeństwem przejazd to relacja – al. Piłsudskiego – al. Zygmuntowskie. Pomimo zamkniętej dla ruchu ulicy, pozostała ona z pierwszeństwem przejazdu, co sprawia, że dochodzi tam do groźnych sytuacji drogowych. Na bezpieczeństwo wpływa też brak włączonej sygnalizacji.

– Wyłączone zostały światła, co powoduje spore zagrożenie dla osób podróżujących al. Piłsudskiego od Placu Bychawskiego w stronę centrum. Jeszcze jak z lewej wszystko ładnie widać, tak żeby ustąpić tym z prawej wyjeżdżającym z al. Zygmuntowskich, trzeba sobie prawie kark skręcić żeby cokolwiek zobaczyć. A jak staniemy na lewym pasie, a na prawym stanie inny pojazd to już można całkowicie zapomnieć o jakiejkolwiek widoczności. Wydaje mi się, że nie byłoby problemem, a nawet powinno być zrobione pierwszeństwo, dla al. Piłsudskiego, a na czas remontu al. Zygmuntowskie powinny stać się drogą podporządkowaną. Ostatecznie powinno się przesterować i ponownie uruchomić sygnalizację, ale to już ostateczność, bo zmiana pierwszeństwa spokojnie by rozwiązała problem – napisał do nas pan Tomasz.

Swoją historię z kolei opisuje jeden z naszych Czytelników, który o mało nie zderzył się z innym pojazdem na tym skrzyżowaniu. Sytuacja ta widoczna jest na zdjęciu tytułowym.

– Jechałem od strony ul. Lipowej do Aqua Lublin. Przy Orlenie miałem pierwszeństwo, ale trochę zwolniłem, bo miałem jakieś dziwne przeczucie. Przed maską pani z nissana przemknęła mi z pełną prędkością – relacjonuje pan Konrad.

Z kolei nasz Czytelnik Marcin jadąc od strony centrum miał podobną sytuację. Kierowca jadący od strony Placu Bychawskiego nawet nie zahamował przed skrzyżowaniem. Moment mijania się pojazdów został zarejestrowany przez pasażera.

 

 

Pozostawiona w ten sposób organizacja ruchu z wyłączonymi światłami powoduje groźne sytuacje drogowe, a przejazd w kierunku centrum przez skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczny, ze względu na wspomnianą ograniczoną widoczność pojazdów jadących z prawej strony al. Zygmuntowskimi. Warto z tym miejscu zachować szczególną ostrożność.

(fot. wideo nadesłane Marcin i Konrad, dziękujemy!)

57 komentarzy

 1. Piszę o tym od miesiąca

  • Potwierdzam. To kuriozum i głupota żeby zamknięta ulica miał pierwszeństwo…!!! To świadczy, że zarządcy dróg mają kierowców w d..pie..!!!

 2. Skrzyżowanie nie jest groźne. Groźni są idioci w tonie blachy którzy powinni korzystać z MPK a nie wozić tyłki samochodami jak w/w pani z nissana…

  • Jakby chcieć przesadzić wszystkich nie umiejących kierować w autobusy… to by autobusów zabrakło. Najlepszy przykład to nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu w strefie skrzyżowań równorzędnych (na większości parkingów sklepowych).

   • Mądralo – większość parkingów pod hipermarketami jest już poprawnie oznaczona (tj. podostawiali znaków pionowych A7 do wymalowanych wcześniej „od czapy” linii warunkowego zatrzymania).
    Ale pojedź na Sławinek, albo do mnie na Dziesiątą, gdzie duża część skrzyżowań jest równorzędna, to zobaczysz co to dopiero „prawko znalezione w chipsach” 🙂

    Polecam na przykład Staff-a – równoległe po sąsiedzku (Reja i Sierpińskiego) są z pierwszeństwem, więc duża część i po Staff-a jedzie jak z pierwszeństwem – wystarczy, że spróbujesz z którejś z bocznych prawych wyjechać i zobaczysz 🙂

    • dlatego własnie jezdze 20-letnią mazdą, bo przynajmniej nie bedzie mi szkoda jak mnie który pokiereszuje, bo juz nawet zaparkować w spokoju nie można – człowiek wraca do auta a na boku szramy po jakimś niedouku co nawet drzwi nie potrafi otworzyc zeby auta z boku nie zarysować…

     • Pabloo(oryginał)

      Kubuś…do Nas na Dziesiątą, nie bądź samolubem

     • jak to napisałeś „szramy” na boku są po tych co jeżdżą 20 letnimi Mazdami…bo jak wysiada, to pierdzielnie drzwiami na roścież i ma gdzieś, ze obije drzwi rocznej Maździe takiej jak moja…

    • Racja. Pod Leclercem jest oznakowanie pionowe, pod Felicity także, wiec tam ruch odbywa się zgodnie z zasadami ruchu i oznakowaniem.
     Ale pod Testo, Castoramą i wszystkimi dyskontami (Stokrotki, Lidle, Biedronki) wszystkie drogi są równorzędne, a nadal pierwszy przejeżdżają ci co się bardziej rozpędzą – o te parkingi mi chodziło.

     • I znowu pudło mądralo.
      Parkingi pod marketami są najczęściej drogami wewnętrznymi. Jeśli nie są oznaczone jako „strefa ruchu” (tak jest oznaczony na przykład parking pod Carrefourem na Witosa, przynajmniej przy wjeździe na wiadukt nad Witosa), to obowiązuje wewnętrzny regulamin takiego parkingu.

      A taki regulamin może nawet wymagać, żebyś ustąpił pierwszeństwa gościowi w pasiastych skarpetkach. Kodeksu drogowego do dróg wewnętrznych nie mieszaj 🙂

     • Kubuś o mędrcu nad mędrcami co my byśmy bez ciebie zrobili… Na wszystkim się znasz wszystko wiesz… cały swój wolny czas nam poświęcasz… jak nasz ukochany prezydent.. Kuba na prezydenta!!!

    • Jakl to miło popatrzeć jak trol troluje trola 🙂

  • A oni mają jeździć tym MPK bo co? Bo Ty tak chcesz? Czy Cię d.pa piecze że ktoś ma na samochód a Ty musisz się bujać autobusem?

   • Bo co? Ty na poziomie umysłowym tej z nissana?
    Bo stwarzają zagrożenie i nie potrafią jeździć. Samochód to nie zabawka dla potencjalnych morderców drogowych. Więcej argumentów nie trzeba. Ja chce wrócić spokojnie do domu po pracy i zastać swoje dziecko w tym domu a nie w szpitalu czy zakładzie pogrzebowym.

   • Bo mając prawo jazdy nie potrafią jeździć…

  • MI OSTATNIO MPK WYMUSIL W TAMTYM MIEJSCU…

 3. Jechałem tamtędy w sobota, ta krzyzówka to głupota.

  • trzeba zamknąć drogę, bo niektórzy kierowcy przez pomyłkę nabyli uprawnienia do kierowania pojazdami

   • Takich ”dziwadeł” jest więcej z Lublinie np droga pierszeństwa przez I Radziszewskiego-Akademicka-Skłodoskiej. Serpętyna przez dwie krzyżówki i oczywiście KOREK.

   • Franiu – powiedz kochanieńki, co Cię tak irytuje to skrzyżowanie i ta sytuacja? Przecie pieszych brak, przejścia brak, rowerów brak – tematyka ogólnie do bani. Pozdrawiam

 4. Jadąc autem dostawczym od strony Placu Bychawskiego w stronę centrum, nie ma możliwości zobaczenia czy coś nie jedzie z prawej strony. Trzeba się zatrzymać i przesiadać na fotel pasażera żeby coś zobaczyć…

  • Zgadza się. Znak STOPu by się przydał, bo trzeba się dobrze rozejrzeć tam.

   • A nie lepiej było by zrobić zamknięte Zygmuntowskie drogą podporządkowaną, wtedy kierowca wyjeżdżając z niej ma doskonałą widoczność w lewo.. a nie stwarzać sztuczne zagrożenie bo kierowcy ciężarówek i dostawczych nic nie widzą…

  • Nie ma tragedii. Jeżdżę tam codziennie. Wystarczy wcześniej zerknąć przez parking i Orlen czy coś jedzie. Bardziej trzeba uważać na wyjeżdżających z Orlenu bo często wystawiają przód auta na jezdnię i trzeba omijać lub hamować jak jest auto na lewym pasie.

   • To wsiądź sobie za kierownicę autobusu to zobaczysz czy nie ma tragedii.Widoczności zero.

 5. W ZDM pracują ludzie z niewielkim pojęciem o ruchu drogowym. Kto ich zatrudnia?

 6. Nie jeżdżę tędy dużo ale za każdym razem jak byłam to ruch był mały… Może warto zmienić pierwszeństwo do czasu ukończenia prac drogowych? Bo sygnalizacja obawiam się, że mogła by powodować korki

  • Sygnalizacja była od bardzo dawna a korków nie było. Korki są powodowane nadmiarem samochodów.

 7. Tu nie jest problem w skrzyżowaniu tylko w głowach kierowców. Jak nie zna się znaków to tak jest. Świetnie to widać po 23 kto zdał prawko na farta. Wyłączaly światła i czeski film o co tu chodzi z tymi znakami:)

  • Chciałbym wierzyć, że znasz i stosujesz się np. do zasad parkowania. Zacznijmy wymagać od siebie.

 8. Trzeba wymienić łącznik.

 9. Sądzę, że sytuację na tym skrzyżowaniu można poprawić przy pomocy policjanta wyposażonego w gruby bloczek mandatowy.

 10. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

  Ten gościu z filmu chyba jeździ na stłuczkę z telefonem i wrazie czego świadkiem,ale tamten mu uciekł i się nie udało.

 11. Właśnie, kto nie jeździ dostawczakiem, ten może nie zrozumieć problemu.
  Ci co puszą, że nie widzą problemu, niech sobie zasłonoą wszystkie szyby z tyłu, i się tam przejadą, może zrozumieją, chociaż wątpię…

 12. Pabloo(oryginał)

  A Franio dalej zgorzkniałe komentarze pisze? Franku, Franku, Franku…pora na wieczorny spacerek na plastikowym, trzykołowym rowerku po bezdrożach wąwozu w świetle latarni, przeszkadzającym saneczkarzom.

 13. A ja bym tam postawił księdza z kropidłem co by sterował, błogosławił i oczywiście pobierał co Bóg zapłać. Skoro nikt inny nie może być normalny…

 14. Pabloo(oryginał)

  Do [email protected]

  Niewątpliwie muszę się z tobą tym razem zgodzić, dodam że przejazdy kolejowe ze znakiem stop pod kątem 45% do drogi są również do wyprostowania, (tudzież) drogi do przekształcenia w esy. W busie nie widać ni ch…ja.

 15. no dobra ale co można zrobić? w czym problem? są znaki, wiadomo jak jechać to czego się oczekuje? bo nie rozumiem… niektórzy nie umieją jeździć i nie powinni siadać za kółko, ale to problem ogólny a nie tylko jakiegoś jednego skrzyżowania, codziennie widuję podobne sytuacje w całym mieście, czy to przejazd na czerwonym, czy to zablokowane skrzyżowanie, jazda pod prąd, skręcanie na racławickich mimo zakazu itp…

 16. Jak znam życie to postawią lustro i po problemie.hahaha

 17. jestem zdecydowanie za zmiana organizacji ruchu na tym skrzyzowaniu . przejezdzam tamtedy od placu Bychawskiego kilka razy dziennie busem zabudowanym . zapraszam przeciwnikow za kolko niech pokaza co potrafią, u mnie nie ma szyb bocznych ze spojrze w prawo i wszystko widze, mijajac Orlen zerkam w prawo a potem juz nic nie widze od stadionu i jade na chybił trafił. Pytam , komu tam zrobiono pierwszenstwo ? ludziom wracajacym z Aqua czy udajacym sie tam ?????? po co

  • Pan Kieliszek z Ratusza powiedział że nie będzie żadnych zmian i nie zawracajcie głowy urzędnikom . Wiecie ileż to jest roboty ! Nowe znaki , wypełnianie dokumentacji , zbieranie pieczątek i podpisów , kilogramy farby na asfalt . Ileż to konsultacji , narad , posiedzeń , opinii . Hektolitry wypitych kaw , wypalenie kilku kartonów papierosów w przerwach . Zatem miejmy litość i nie zakłócajmy im ich cyklicznego rytmu pracy .

 18. Jprdl! Ależ sobie znaleźliście pretekst do pisania. Jeżdżę tamtędy bardzo często i nie ma tam żadnego problemu ani z oznakowaniem ani z widocznością!

 19. W końcu ktoś poruszył ten temat 🙂

 20. No jakto sie jedzie od gali to z prawej nic nie widac. Wez pojedz tamtedy busem albo dostawczakiem. Jak nie masz pasazera ktory sprawdzi prawa strone to trudno tam jechac na pewniaka.

 21. Pabloo(oryginał)

  Choć nie powinno się….wszystkim busiarzom…. wjazd na Orlen, przymusowy skręt w prawo….zawrotka i masz pierwszeństwo. Ile chcąc. Przy takim ruchu zawsze dasz radę.

 22. Jechalem Pilsudskiego z pierwszenstwem w strone Aqua, z wlaczonym kierunkowskazem, Trzy auta jadace od Placu Bychawskiego przemknekly mi przed maska sadzac ze maja pierwszenstwo. Dopiero 4 mi ustapilo. Calkowicie zgadzam sie za autorem co do pierwszenstwa na tym skrzyzowaniu na czas remontu. To jest w ogole nie logiczne zeby przy tej skali ruchu jaki poprowadzono od Placu Bychawskiego dac pierwszenstwo kilku autom jadacym na baseny.

 23. Miałem taką samą sytuację jak że zdjęcia. Z trudem uniknąłem zderzenia. Samochód z naprzeciwka nawet nie zwolnił. Winne nie jest skrzyżowanie lecz ludzie którzy po wyłączeniu świateł nie widzą znaków.

 24. Wczoraj jechałem od Pl.Bychawskiego. Na tym skrzyżowaniu n i c n i e w i d a ć pod tym ostrym kątem! Musiałem się zatrzymać, ale samochód po prawej (mój pas to lewy) przemknął w pełnym pędzie. Pojazd z tyłu ledwo mi w tyłek nie wjechał. Kwesta czasu. Co za bałwany uzgadniały organizację ruchu!, co za bałwany!

  • Skrzyżowanie nietypowe – stąd niedorajdy za kierownicą nie dają sobie rady, bo na egzaminie na prawo jazdy jeździły wyuczonymi uliczkami.
   W Lublinie jest komunikacja miejsca, są taksówki. Nie każdy musi kierować osobiście samochodem. Nie ma takiego przymusu. Jak ktoś sobie nie radzi to powinien oddać prawo jazdy dobrowolnie, a jak nie to powinno ono być mu odebrane przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Nie potrafisz kierować – pożegnaj się z uprawnieniami do tego – przecież to jest naturalne i oczywiste.

   Jak jest gołoledź, albo pada silny deszcz – to nie ma przymusu jazdy rowerem. Można pojechać samochodem, jeżeli nie ma się pewności, że rowerem będzie bezpiecznie.
   Jak ktoś nie potrafi przejechać kierując samochodem przez trudne skrzyżowanie, to tak samo, niech jedzie na około albo taksówką, jeżeli nie ma pewności, że przejedzie bezpiecznie.

   Przyznam, że skrzyżowanie jest trudne, ale nie można tym tłumaczyć bezmyślności i durnego pędu kierowców – nie widzi, ale jedzie.
   Pisałem, że na tym kierunku powinien pojawić się znak STOPU, bo potrzeba nieco czasu żeby upewnić się, że nikt nie jedzie zza „prawego ramienia”.

 25. Jestem za zmianą pierwszeństwa,pierwszeństwo powinno być tam gdzie jest większe nasilenie ruchu pojazdów.

  • Franiu oddaj rowerek, jak to jest trudne skrzyżowanie. Chyba trudnych skrzyżowań w Polsce nie widziałeś. Albo znaków wykluczających się jakie są w Łodzi. Problem dla dostawców i MPK by się rozwiązał ze zmianą pierwszeństwa. Osobówki mają większą widoczność, byle na znaki patrzeć..

 26. W artykule jest napisane, że problemem jest widoczność.
  Ale z filmu wynika co innego – problemem jest nieprzestrzeganie znaków i prędkość.

 27. Jeżdżę przez to skrzyżowanie codziennie. Zmiana organizacji ruchu nic nie zmieni, odwróci się tylko zagrożenie, bo problem leży w przestrzegania tego pierwszeństwa z czym jest nieciekawie jak pokazuje życie.

 28. Jadąc Piłsudskiego busem od strony pl. Bychawskiego nie ma możliwości bezpiecznego przejechania przez to skrzyżowanie. Nic nie widać co jedzie z prawej Zygmuntowskimi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9281zł 1.01%
  • GBP 4.7713zł 1.68%
  • EUR 4.3543zł 0.18%
  • CHF 4.0093zł 0.42%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Berberys Klezmer Band – koncert Hava Nagila
   Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie
   Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv
   Festiwal na Trójstyku na błoniach w Orchówku
   Jarmark Królewski – Urodziny Jana III Sobieskiego w Rybczewicach
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.