Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Świdnik: Nietrzeźwy kierowca przewoził autobusem 16 pasażerów. Pojazd nie miał badań technicznych

W poniedziałek rano podczas policyjnej akcji „Bus” wpadł nietrzeźwy kierowca. 49-latek przewoził mercedesem 16 osób, mając w organizmie 0,6 promila.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KWP w Lublinie w poniedziałek od godzin porannych prowadzili działania w ramach akcji „Bus”. Wzmożone kontrole dotyczyły kierujących autobusami oraz busami, ze szczególnym uwzględnieniem przewoźników.

– Kilka minut po godz. 6 na Al. Lotników polskich w Świdniku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rejsowym autobusem linii Świdnik – Lublin. Za kierownicą pojazdu siedział 49-letni mieszkaniec Świdnika, a w środku znajdowało się 16 pasażerów. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało, że jest nietrzeźwy. Pomiar wskazał około 0,6 promila – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Co więcej pojazd, którym poruszał się 49-latek, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

– Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem, a także dowód rejestracyjny mercedesa – dodaje asp. Anna Kamola.

Pojazd został zabezpieczony przez przybyłego na miejsce właściciela. Kierujący busem 49-latek nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2017-06-12 12:54:12
(fot. ilustr. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Aaron Fleischman

  Nie wywietrzało po weekendzie.

  • 0,6… to się nazywa pechuńcio pana na podwójnym gazie… 0,11 mniej i by było wykroczenie a nie przestępstwo.

   • kogo to obchodzi był w pracy jako kierowca

    • Nas – innych uczestników ruchu drogowego. Gdyby załapał się na wykroczenie, to mógłby płakać w sądzie, że jest kierowcą zawodowym i dostać 500 grzywny i 3 miesiące zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
     Jako, że szczęśliwie załapał się na występek, to nic płacz nie da, obowiązkowo będzie od 3 do 15 lat zakazu co sprawia, że długo moczymordka ten dzień popamięta.
     Minimum 5 tysięcy (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym) to w tym wypadku już „wisienka na torcie”.

   • kierowca zawodowy ma normę 0,00 czy to w Polsce czy za granicą także gdybanie o tych 0,11 nie jest właściwe, bo albo odpowiada za bezpieczeństwo na drodze albo nie

 2. tam powinni wszystkie busy i autobusy skontrolować minimum połowa nie spełnia warunków przewozu, taka trupiarnia na kołach

 3. Mam nadzieję, że tego niebieskiego starego grata

 4. Jak znam życie to ten busik już dzisiaj będzie miał aktualne badania techniczne. Te złomy kursujące do Świdnika, niefortunnie nazywane autobusami, już dawno temu powinny być przerobione na żyletki. Złapią jednego, który następnego dnia jeździ z powrotem a reszty nawet nie ruszają. Porażka….

 5. On był z lsw czy lkr?jakiś nieudany ten artykul

 6. do Świdnika to pewnie lsw

 7. straszne jaśniepaństwo a co weekend do Rybczewic i innych wólek jadą i za potrzebą za stodołę latają. Takie jaśniepany mieszkają w Świdniku. Mercedesami się ich wozi i jeszcze narzekają że im niewygodnie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo