690 680 960

Świdnik: 33-latek odpowie za fałszywy alarm bombowy w budynku Sądu

300 osób ewakuowanych i zaangażowanie służb ratunkowych, to efekt działania 33-latka, który w środę zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że w budynku Sądu w Świdniku jest bomba.

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił, że w budynku Sądu Rejonowego w Świdniku jest bomba. Natychmiast na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe, straż pożarna, pogotowie i policja.

Efektem alarmu było odwołanie odbywających się spraw sądowych oraz zablokowanie ruchu w centrum Świdnika. Z budynku ewakuowano łącznie 300 osób.

Na szczęście informacja o materiale wybuchowym nie potwierdziła się. Mundurowi przeszukali budynek i nie znaleźli nic podejrzanego. Świdniccy policjanci ustalając okoliczności zdarzenia dotarli do jednego z domów na terenie Świdnika. Tam zatrzymali 33-letniego mężczyznę.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i motywy działania 33-latka. Wywołanie fałszywego alarmu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8.

2015-01-28 12:16:39
(fot. Policja Świdnik)

6 komentarzy

 1. Proponuję obciążyć kosztami akcji, następnym razem pomyśli nim wykręci numer 112 i zrobi „piskusa”. A jak nie ma to komornika, tylko żeby z sąsiada nie ściągnął tej kasy.

  • Śmieszne rzeczy wypisujesz. W tym kraju nie są nawet ściągane zadłużenia z bogaczy- wystarczy intercyza lub przepisanie na kogoś majątku.Koszty takiej akcji to setki tysięcy złotych, więc zapłacimy wszyscy w VAT, CIT itd. A zadzwonił, bo pewnie on albo jego ziomek miał tego dnia sprawę, która nie powinna się wg niego odbyć.

  • ja być obca krajowca, ale znać polska prawo i obyczaje

   Ja być myśleć, że jak ta pan od fałszywy telefon mieć sąsiad z ciągnik, to komornik jemu go zabrać, sprzedać i zapłacić za akcję

 2. Jak to niby policzyłeś te setki tys. złotych? Może i wypalili troche paliwa żeby przyjechać na miejsce ale to cały koszt. Jak by siedzieli w radiowozach i żarli kebaby to też by kasa leciała..

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas