Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Studenci z WSPiA protestowali w obronie zwolnionych władz uczelni

Kilkudziesięciu studentów Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie protestowało dzisiaj przed budynkiem uczelni. Domagają się przywrócenia na stanowiska rektor i prorektor uczelni, które według nich zostały odwołane nielegalnie.

W poniedziałek w samo południe kilkadziesiąt osób, studentów i studentek Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie rozpoczęło protest. Nie zgadzają się z odwołaniem ze swoich stanowisk Julity Rybczyńskiej i Małgorzaty Szreniawskiej, do niedawna rektor i prorektor uczelni.

Przygotowano transparenty z napisami „Oddajcie nasze władze” oraz „Żądamy wyjaśnień”. Studenci z hasłami żądającymi powrotu zwolnionych kobiet przeszli w marszu dookoła budynku uczelni. Domagają się także spotkania z właścicielem uczelni. To zostało zaplanowane na jutrzejszy dzień.

Jak zapowiedziano, jeżeli nie będzie pozytywnych ustaleń, odbędzie się strajk studentów. Jak wyjaśniał przewodniczący samorządu studenckiego Tomasz Pytka, studenci liczą na porozumienie z właścicielem uczelni. – Mamy nadzieję że strajk nie będzie konieczny gdyż nie służy to niczemu dobremu. Liczymy, że dojdziemy do porozumienia a studenci będą chodzić na zajęcia – tłumaczył.

Akcja protestacyjna trwała dwie godziny.

(fot. lublin112)
2015-11-09 21:43:15

6 komentarzy

 1. Dookoła budynku? Z okrzykami? 🙂
  Mają rozmach sku******* 😀

 2. student poznaniak

  Jak rozmawiałem z ludźmi, to razi przede wszystkim łamanie prawa (wszyscy wiedzą, że te i wcześniejsze zwolnienia były nielegalne. Brak szacunku dla pracowników i studentów, dobrze że protestują!

 3. Wieś Sław i Miasto tyż

  Jak na razie mamy jeszcze demokratyczny Kraj, protestować mogą, ale czy coś to zmieni – pożyjemy zobaczymy kto mocniejszy.

 4. WSPiA pana Makarego Stasiak ma zarabiać pieniądze, a nie kształcić młodych ludzi.
  Jeżeli kierownictwo osiąga słabe wyniki… FINANSOWE – bruk!
  Ot cała filozofia.

 5. Zmiany ustroju w tym kraju także rozpoczęły strajki w Lublinie…. Przypadek?

 6. powinni polikwidować te sklepy z dyplomami wyższych uczelni i rozdawnictwem pieniędzy podatnika, czyli tzw. „stypendiów” dla prywaciarzy

Wiadomości z info112