Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Studenci odebrali klucz do miasta. Barwnym korowodem rozpoczęli zabawę

Najpierw odebrali symboliczne klucze do miasta, potem w barwnym korowodzie przemaszerowali przez Lublin. Dni Kultury Studenckiej oficjalnie zostały rozpoczęte.

W środę o godzinie 18 przedstawiciele lubelskich uczelni odebrali z rąk Krzysztofa Komorskiego, zastępcy prezydenta Lublina, symboliczne klucze do miasta. Oznacza to oficjalne rozpoczęcie Dni Kultury Studenckiej. Następnie tysiące osób, w barwnym korowodzie, przy dźwiękach muzyki, przemaszerowało przez miasto.

Korowód wyruszył z Placu Łokietka. Studenci przemaszerowali Krakowskim Przedmieściem, Al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, ul. Głęboką, ul. Nadbystrzycką a następnie przez ul. Wapienną dotarli na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Tam tradycyjnie już ustawiona została scena, gdzie odbywać się będą koncerty w ramach: Juwenaliów, Feliniady, Kulturalii i Wseiady.

Dzisiaj na scenie zagrają: Vavamuffin, Grubson, Miuosh i O.S.T.R., jutro Chonabibe, Luxtorpeda, Enej oraz Happysad. W piątek: Kękę, East West Rockers, Organek a także Coma zaś w sobotę: Manchester, Patrycja Markowska, oraz Agnieszka Chylińska. Jak co roku studenci będą się bawić do godzin porannych.

(fot. lublin112)
2017-05-10 20:32:00

13 komentarzy

 1. Cudownie całe centrum zablokowane !!!

 2. Gratulacje mądrzy inaczej policjanci zablokowali wszystkie okoliczne ulice …

 3. juwenalia to syf

  inteligenci studenci którzy szczają,srają,rzygają i walą sie po krzakach

  • młodzież musi się wyszaleć jest takie powiedzenie, a ja dodam jeszcze, że zapomniał wół jak cielęciem był? 😀

   • Zakładam, że „żłobek” przy Północnej już grzeje miejsca dla tych, którzy lekko przesadzą z „kulturą studencką”.
    Jak wół cielęciem był, to żłobek był przy Kawiej, ale studenci zdecydowanie rzadziej tam trafiali, niż dzisiejsi.

    • Dokładnie. W „Dni Kultury” to można zrobić jakąś wystawę albo koncert w Filharmonii, a nie rykowisko. Z tej imprezy to tylko Ukraińcy i erazmusowcy się cieszą, dziewuchy będą jeszcze łatwiejsze.

   • To niech wokół Zalewu Zemborzyckiego chodzą jak już muszą ?

 4. Więcej ich było jak trzody zwiezionej z całego kraju na marszu esbecji w wa-wie.

  • A tak – dzisiaj też i miesiecznica.

  • No dzisiaj esbecja znowu maszerowała. Towarzysz piotrowicz z synem towarzysza rajmunda kaczyńskiego. Znowu mieli miesiączke smoleńską. A zapomniałem. Wychwalał ich profesor towarzysz kik.

 5. A miało nie być chlania w korowodzie…:(

  • Oj tam, oj tam – na platformach nie jechali. A człowiek nie wielbłąd. Jakie chlanie – widać, że dwóch czy trzech kulturalnie Perłę pije… do chlania im daleko.

 6. niech zaniosa do dorobienia, za rok nie beda musieli tego klucza znow odbierac 🙂