Motor Lublin o niedzielnym incydencie: – Apelujemy, by nie łączyć klubu z wydarzeniami, na które nie mamy wpływu

Klub Motor Lublin, w związku z wydarzeniami do jakich doszło w minioną niedzielę przy okazji zajęć w ramach programu „Legia Soccer Schools”, kategorycznie odcina się od działania osób, które przeszkodziły w dziecięcym treningu. Prezes klubu wystosował specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Jak zapewnia Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu Motor Lublin SA, klub nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w niedzielę 7 maja na boisku należącym do Szkoły Podstawowej Nr 38 przy ul. Pana Wołodyjowskiego 13. Tego dnia miały się tam odbyć treningi dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia w ramach piłkarskiego przedszkola „Legia Soccer Schools”.

Gdy rozpoczęły się przygotowania, rozstawiona została część sprzętu i akcesoriów, na boisko wkroczyła grupa mężczyzn. – Było ich ponad trzydziestu. Powiedzieli, że są kibicami Motoru Lublin i teraz oni będą grali. Weszli na murawę, i jakby nigdy nic, zaczęli kopać między sobą piłkę. Jednocześnie dość stanowczo przekazali zabranym na miejscu osobom, aby wynieśli się stąd – tłumaczył nam nasz czytelnik Marek. Zajęcia zostały odwołane.

Dzisiaj wieczorem Klub Motor Lublin wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Poniżej publikujemy jego pełną treść:

„W imieniu klubu Motor Lublin SA pragnę oświadczyć, że nie mamy nic wspólnego z wydarzeniami do jakich doszło w minioną niedzielę przy okazji zajęć w ramach programu „Legia Soccer Schools”. Jednocześnie ubolewamy, że doszło do incydentu rzucającego negatywne światło na klub i społeczność piłkarską w naszym mieście. Mamy również nadzieję, że nie wpłynie to na zniechęcenie się dzieci, które były świadkami zajścia, do uprawiania piłki nożnej.

Głęboko leży nam na sercu rozwijanie miłości do sportu u najmłodszych i kształtowanie u nich nawyków zdrowego trybu życia. Dlatego staramy się współpracować z wieloma klubami sportowymi, przedszkolami, szkołami i innymi instytucjami, by lubelskie dzieci miały jak najlepsze warunki do uprawiania sportu, a zwłaszcza zależy nam na popularyzacji piłki nożnej.

Przedstawiciele naszego klubu chętnie angażują się we wszelkie akcje społeczne. Piłkarze Motoru aktywnie uczestniczyli w organizowanej przez Komendę Miejską Policji akcji przeciwdziałaniu uzależnieniom. W tym celu odwiedzali placówki oświatowe i dzielili się swoimi doświadczeniami z młodzieżą. Włączamy się również w wiele lokalnych wydarzeń i festynów, np. „Święto ulicy 1 Maja”. Chętnie korzystamy z zaproszeń świetlic środowiskowych, przy okazji gościmy na naszych meczach grupy z domów dziecka i innych placówek wychowawczych dla dzieci i młodzieży.

Od kilku miesięcy wyszliśmy również z inicjatywą skierowaną w stronę najmłodszych Lublinian. Zawodnicy i przedstawiciele klubu odwiedzili w ostatnim czasie około dwudziestu miejskich przedszkoli. Podczas wizyt opowiadali o zawodzie piłkarza, prowadzili zajęcia ruchowe, przeprowadzali konkursy z nagrodami. Miesiąc temu rozpoczęliśmy również treningi w ramach programu „Piłkarskie Przedszkole Motoru Lublin”. W każdą sobotę na bocznym boisku Areny Lublin wyselekcjonowani trenerzy i piłkarze pierwszej drużyny prowadzą starannie zaplanowane zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Dzięki „Piłkarskiemu Przedszkolu Motoru Lublin” uzupełniliśmy i tak już dobrze zorganizowane struktury szkoleniowe w naszym klubie. Przy okazji warto wspomnieć, że Motor posiada swoje zespoły w najwyższych możliwych klasach rozgrywkowych we wszystkich kategoriach piłki młodzieżowej, w tym w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie rywalizujemy m.in. z Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok czy Wisłą Kraków.

Klub dokłada też wszelkich starań prowadzących do zapewnienia właściwej współpracy ze środowiskami kibicowskimi. Na naszym stadionie nie dochodzi do żadnych negatywnych incydentów, a potwierdzeniem dobrej atmosfery i bezpieczeństwa jest stale rosnąca liczba rodzin z dziećmi na trybunach Areny Lublin. Wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Motoru Lublin „Motorowcy” uczestniczymy w akcjach charytatywnych i społecznych.

Przykładem wspomnianych działań jest zorganizowanie minionej zimy piłkarskich ferii w siedzibie Stowarzyszenia. Ze swojej strony w dalszym ciągu będziemy usilnie pracować nad tym, by Motor budził pozytywne skojarzenia wśród mieszkańców Lublina i naszego regionu, ale również był dobrą wizytówką miasta w skali całego kraju. Apelujemy przy tym, by nie łączyć klubu z wydarzeniami, na które nie mamy wpływu, a od których stanowczo się odcinamy.

Z wyrazami szacunku
Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu Motor Lublin SA”

(fot. pixabay)
2017-05-10 21:05:40

34 komentarze

 1. juwenalia to syf

  wpadło bydło pokopać kichą cielęcą

  • …i bardzo dobrze niech dzieciaki zobaczą w co się pchają…! „Piłka nożna” (nie mylić z rekreacyjnym pokopaniem piłki) to upadek kulturowy naszych czasów… tak jak discopolo…! Wielkie „szoł” dla plebsu i defraudacja milionów euro pieniędzy podatników… oto czym jest dziś „futbol”,,,

 2. Jak nie macie wpływu na tych chamow. I jak to wygląda kibice Motóru kibice honoru., śmieszne.PozdrAviam!

 3. A co ma klub zrobić? Zrobić za karę zakaz wejścia na stadion na mecz np w Ostrowcu – to się nauczą, bydło i tyle w temacie.

 4. Co za bydlo…wbili na boisko zeby przeszkodzic przedszkolakom, tez mi odwaga… Kiedys probowali zrobic awanture na stadionie budowlanych bo przyjechali rugbisci z trojmiasta…banda oszolomow.

 5. prawdziwy kibic

  Panie prezesie! Proszę w końcu zrobić porządek z tymi bandytami podającymi się za kibiców, to nikt nie będzie łączył klubu z takimi wydarzeniami.

  • O właśnie!

  • niech ten klub zamiast zajęć z przedszkolakami zrobi zajęcia z bydłem bo widać że przedszkolaki więcej rozumieją niż to coś co wpadło na boisko.

   przegonić przedszkolaków, no no, spory wyczyn.
   cała Polska z was się śmieje 😀

 6. Kibice Motoru kibice honoru. Pamiętam jak przyjechał Widzew Łódź i okolo 200 kibiców Łodzian. Tylko wstali i zrobili dwa kroki a ponad 400 kibiców honoru spiepszalo do Ludowego że kurzyło a teraz banda patoli żyjąca na garnuszku społeczeństwa czepiała się dzieci. Zaorać ten klub razem z tą patologia. Mam nadzieję że zostaną w tej IV lidze bo wypuszczać to bydło na drugą stronę Wisły to wstyd dla regionu.

 7. Dziwię się bezradności policji – silnej i sprawnej gdzie indziej i kiedy indziej. Wylegitymować, spisać – można było zrobić choćby to. Może niektórym głąbom podającym się za kibiców Motoru przeszłaby ochota na „grę”. Dziwi mnie też postawa gospodarza boiska – dyrekcji szkoły. Przecież to gospodarz decyduje, kogo gości na swoim terenie! A tu nic, jakby paru osiłków (słusznie obdarzonych przez kogoś mianem rogacizny) miało dyktować innym, co mają robić lub nie. Dla mnie to chowanie głowy w piasek i zły przykład dla najmłodszych pasjonatów futbolu. Jaki im wzór postawy dajemy my – dorośli – bezsilni wobec chamstwa, niezdolni, by przeciwstawić się paru bydlakom? W jaki sposób mamy zachęcić dzieciaki do uprawiania sportu, aktywności? Jednym słowem – dorośli nie dorośli do pewnych zadań. A dzieci patrzą i się uczą. Wstyd!

 8. Dno dna. Chciałbym żeby ta informacja pojawiła się w mediach ogólnopolskich jak to tchorze, ćwiercmózgowce, pijaki bo za takich ich uważam kibiców tego beznadziejnego motoru jak to zaatakowali zdezorientowanych rodziców, nie wiedzących co się dzieje bezbronnych kilkulatków, dzieci którzy chcieli sobie pokopać, pouczyć się gry w piłkę.
  Porażka, totalna porażka, wstydzę się za nich, wstydzę się, że dla patologii wybudowano w zadłużonym mieście za ciężkie pieniądze stadion. Śmiać mi się chce gdy widzę ich na ulicy idących lub wracających z meczu z twarzami nieskalanych myśleniem neandertalczyków dla których jedyną rozrywką jest jak tu kogoś okraść, pobić, ochlać się czy robić burdy na meczu.

  • Podpisuję się pod tym postem gdy uważam tak samo!

  • Wrzucasz wszystkich do jednego wora i to jest bardzo płytkie, tak jak płytkie są w większości te komentarze. Dyskutowanie na temat wojny klubów ma taki sam sens jak dyskutowanie o prostytucji czy homoseksualizmie, bo są to tematy tak samo stare i wpisane w ludzką naturę. Po pierwsze nie wszyscy kibice, nawet Ci ortodoksyjni są chuliganami, po drugie organizatorzy doskonale wiedzieli że włażą do paszczy lwa i powinni sobie darować taką inicjatywę w Lublinie, i oszczędzić przykrości tym dzieciom, po trzecie dzieci które (nie którzy) chcą sobie pokopać mają w Lublinie szereg różnego rodzaju klubów i klubików dających im taką możliwość, również bezpłatnie jak np. orlik na rycerskiej, po czwarte w tym kraju nie ma gorszego bydła jak kibice legii warszawa, więc idąc Twoim tokiem myślenia ten klub jest spalony i rodzice powinni się wstydzić że ich dzieci chodzą na zajęcia do klubu posiadającego kibiców znanych już na całym świecie ze swojej brutalności.

   • Ale dlaczego każesz oszczędzać dziecku przykrości i wybrać inna szkółkę. Rodzic sam wybiera za co chce płacić i komu. Chce płacić za taką szkółkę, to żaden nawiedzony kibic mu nie powinien stać na przeszkodzie.

 9. Wszedzie pisze ze na monitoringu widac 18 osob a tu sie 30 zrobilo. Za tydzien bedzie juz ze 200 chlopa.

  • To ilu ich było dokładnie nie jest ważne, ważny jest fakt, że w ogóle takie coś miało miejsce!

 10. Mocne chłopaki, dali radę dzieciakom 🙂 Od teraz sława kibiców motoru będzie już zawsze o krok przed nimi…

 11. Nie jestem za taką formą działania, ale zastanówmy się co by było gdyby motor chciał otworzyć takie przedszkole w Wawie? myślę że jeszcze brutalniej. Powinniśmy wspierać lokalne działania i jeżeli ktoś chce wysłać dziecko do takiego pzedszkola to ma właśnie Motor Lublin, oraz darmowe zajęcia na orlikach.

  • W zyciu nie poslalabym dziecka do takiego przedszkola jak motor, moj starszy syn gral z tymi tepakami kiedys mecze, tragedia i zenada. Wole zaplacic i niech trenuje z legia, z reszta kibicujemy legii od lat, kazdy mecz w tv to dla nas fajny wspolonie spedzony czas, emocje i powod do dumy. Motor to dno i wodorosty.

   • W sumie racja, lepiej trzymać z tymi co otłukli holendrów i znani są w całej europie, niż z garstką pseudokiboli co pewnie nawet na mecze nie chodzą. Faktycznie emocje są większe ;). Ps w przedziale wiekowym 3-7 lat, bo o takim tu mowa, nie ma znaczenia na jakim poziomie dzieci trenują.

   • Mam tak samo jak ty . Dlatego z żoną i synem od kilku lat jeżdzimy na Ł3 .

 12. Reksy pokazały swą siłę! Banda marginesu społecznego, tylko w taki sposób mogą się dowartościować… I dlaczego nikt nie zadzwonił po jakąś większą ilość Prewencji? Przecież zrobiliby z nimi porządek. A klub niech się aż tak ochoczo od nich nie odcina bo to właśnie Ci bezmózgowcy jeżdżą z nimi na mecze i dają im wsparcie więc moim zdaniem jakąś karę powinni nałożyć na kiboli (zakaz wyjazdowy czy nie wpuszczać tych kozaków na mecz w Lublinie). Żółci frajerzy grający na licencji Spartakusa Szarowoli, którzy w mieście wojewódzkim reprezentują 4 ligę – żal!!!

 13. Zarzadzie motoru – nie jestem kibicem motoru bo byloby mi poprostu wsyd nim byc. Nazwa Motor na terenie calego miasta kojarzona jest z cwiercmozgimi drechami I pilka w skrajnie slabym wykonaniu. Osobiscie wstydzilbym sie nawet byc w zarzadzie takiej organizacji. Moim zdaniem przynosicie jedynie wstyd naszemu miastu.

  • Za to kibice klubu który chciał otworzyć przedszkole świecą przykładem ;), pokazują klasę i godnie nas reprezentują, zwlaszcza na arenie międzynarodowej.

 14. W dniu zdarzenia policja powinna spiąć tych kibiców, i wręczyć im zakazy stadionowe, tak to powinno działać !

 15. Chuligani Motoru – nie wstyd wam? Jakim niedorobionym cieniasem trzeba być, żeby uniemożliwić dzieciom grę? Bo co – nazwa „Legia Soccer Schools” się nie podoba? Powinna wam policja pałami wbić trochę rozumu do głowy – psujecie wizerunek lubelskiej piłki nożnej. Nie macie moralnego prawa nazywać siebie kibicami – jesteście co najwyżej biedotą umysłową i kibolami.

  • ale oni nie są kibicami, to chuligani.
   Ten klub ma niewielu kibiców, została im banda chuliganów.

   Skoro władze klubu nie potrafią zrobić z tym porządku, to ten klub powinien być zaorany.
   Tylko w ten sposób można odciąć się od tego bydła. Czekanie aż problem sam się rozwiąże to tak ze dwa pokolenia, aż to coś co dziś przegoniło przedszkolaków umrze. Szkoda czasu i pieniędzy z miejskiego budżetu.

   Powinien powstać całkiem nowy klub bez żadnych powiązań z tym starym.

 16. A co im przeszkadza szkolka legi ? przeciez legia grajaca w ekstraklasie, nie jest zadnym rywalem/konkurencja dla 3-ligowego motoru, a motorowcy czepiaja sie tej legi conajmniej jakby jutro mieli z nimi grac w finale pucharu Polski xDDD

 17. W Lublinie jest tylko LUBLINIANKA

  • klub z przedwojennymi tradycjami a nie policyjny, bandycki pseudo klubik z bandą chołoty zamiast prawdziwych kibiców

 18. po prostu szkoda gadać ,bydło ,bydło i jeszcze raz bydło,jaki to kibic,kibic motoru dostał by raz dzide i spi…….ł ,dalej gdzie go tylko nogi poniosą mądrzy ku…a w grupie

 19. macie to ja w banku ze noga moja i moich dzieci nigdy ale to nigdy nie znajdzie się na arenie(co najlepsze wybudowanej z moje pieniądze ) jak i to ze dwóch moich synów nigdy ale to nigdy nie weźmie udziału w wydarzeniu które jest sygnowane nazwa motor lublin…….swoja droga ciekawie podchodzicie to ogólnie pojętego marketingu że wolicie stracić przyszłych klientów (kibiców) którzy coś w życiu osiągnęli i coś maja a promujecie bandę patologicznych idiotów na zasiłkach ….kto by kupił wecej biletów, koszulek, pamiątek etc…..ale po co się martwic jak miasto w razie „w” kasę da…..pozdrawiam i życzę nie awansu

 20. Nie ma to jak przegonić dzieciaki i zniechęcić do miejscowego klubu przyszłych kibiców a może
  i pilkarzy!!!

 21. A warszawiacy by też przyjęli szkółkę motoru ludzie brednie piszą albo na piłkę nie chodzą

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online