Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Motor Lublin o niedzielnym incydencie: – Apelujemy, by nie łączyć klubu z wydarzeniami, na które nie mamy wpływu

Klub Motor Lublin, w związku z wydarzeniami do jakich doszło w minioną niedzielę przy okazji zajęć w ramach programu „Legia Soccer Schools”, kategorycznie odcina się od działania osób, które przeszkodziły w dziecięcym treningu. Prezes klubu wystosował specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Jak zapewnia Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu Motor Lublin SA, klub nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w niedzielę 7 maja na boisku należącym do Szkoły Podstawowej Nr 38 przy ul. Pana Wołodyjowskiego 13. Tego dnia miały się tam odbyć treningi dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia w ramach piłkarskiego przedszkola „Legia Soccer Schools”.

Gdy rozpoczęły się przygotowania, rozstawiona została część sprzętu i akcesoriów, na boisko wkroczyła grupa mężczyzn. – Było ich ponad trzydziestu. Powiedzieli, że są kibicami Motoru Lublin i teraz oni będą grali. Weszli na murawę, i jakby nigdy nic, zaczęli kopać między sobą piłkę. Jednocześnie dość stanowczo przekazali zabranym na miejscu osobom, aby wynieśli się stąd – tłumaczył nam nasz czytelnik Marek. Zajęcia zostały odwołane.

Dzisiaj wieczorem Klub Motor Lublin wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Poniżej publikujemy jego pełną treść:

„W imieniu klubu Motor Lublin SA pragnę oświadczyć, że nie mamy nic wspólnego z wydarzeniami do jakich doszło w minioną niedzielę przy okazji zajęć w ramach programu „Legia Soccer Schools”. Jednocześnie ubolewamy, że doszło do incydentu rzucającego negatywne światło na klub i społeczność piłkarską w naszym mieście. Mamy również nadzieję, że nie wpłynie to na zniechęcenie się dzieci, które były świadkami zajścia, do uprawiania piłki nożnej.

Głęboko leży nam na sercu rozwijanie miłości do sportu u najmłodszych i kształtowanie u nich nawyków zdrowego trybu życia. Dlatego staramy się współpracować z wieloma klubami sportowymi, przedszkolami, szkołami i innymi instytucjami, by lubelskie dzieci miały jak najlepsze warunki do uprawiania sportu, a zwłaszcza zależy nam na popularyzacji piłki nożnej.

Przedstawiciele naszego klubu chętnie angażują się we wszelkie akcje społeczne. Piłkarze Motoru aktywnie uczestniczyli w organizowanej przez Komendę Miejską Policji akcji przeciwdziałaniu uzależnieniom. W tym celu odwiedzali placówki oświatowe i dzielili się swoimi doświadczeniami z młodzieżą. Włączamy się również w wiele lokalnych wydarzeń i festynów, np. „Święto ulicy 1 Maja”. Chętnie korzystamy z zaproszeń świetlic środowiskowych, przy okazji gościmy na naszych meczach grupy z domów dziecka i innych placówek wychowawczych dla dzieci i młodzieży.

Od kilku miesięcy wyszliśmy również z inicjatywą skierowaną w stronę najmłodszych Lublinian. Zawodnicy i przedstawiciele klubu odwiedzili w ostatnim czasie około dwudziestu miejskich przedszkoli. Podczas wizyt opowiadali o zawodzie piłkarza, prowadzili zajęcia ruchowe, przeprowadzali konkursy z nagrodami. Miesiąc temu rozpoczęliśmy również treningi w ramach programu „Piłkarskie Przedszkole Motoru Lublin”. W każdą sobotę na bocznym boisku Areny Lublin wyselekcjonowani trenerzy i piłkarze pierwszej drużyny prowadzą starannie zaplanowane zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Dzięki „Piłkarskiemu Przedszkolu Motoru Lublin” uzupełniliśmy i tak już dobrze zorganizowane struktury szkoleniowe w naszym klubie. Przy okazji warto wspomnieć, że Motor posiada swoje zespoły w najwyższych możliwych klasach rozgrywkowych we wszystkich kategoriach piłki młodzieżowej, w tym w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie rywalizujemy m.in. z Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok czy Wisłą Kraków.

Klub dokłada też wszelkich starań prowadzących do zapewnienia właściwej współpracy ze środowiskami kibicowskimi. Na naszym stadionie nie dochodzi do żadnych negatywnych incydentów, a potwierdzeniem dobrej atmosfery i bezpieczeństwa jest stale rosnąca liczba rodzin z dziećmi na trybunach Areny Lublin. Wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Motoru Lublin „Motorowcy” uczestniczymy w akcjach charytatywnych i społecznych.

Przykładem wspomnianych działań jest zorganizowanie minionej zimy piłkarskich ferii w siedzibie Stowarzyszenia. Ze swojej strony w dalszym ciągu będziemy usilnie pracować nad tym, by Motor budził pozytywne skojarzenia wśród mieszkańców Lublina i naszego regionu, ale również był dobrą wizytówką miasta w skali całego kraju. Apelujemy przy tym, by nie łączyć klubu z wydarzeniami, na które nie mamy wpływu, a od których stanowczo się odcinamy.

Z wyrazami szacunku
Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu Motor Lublin SA”

(fot. pixabay)
2017-05-10 21:05:40

34 komentarze

  1. A warszawiacy by też przyjęli szkółkę motoru ludzie brednie piszą albo na piłkę nie chodzą

Z kraju