Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Strażniczki… nie tylko na służbie: Dziś miała miejsce premiera niezwykłego kalendarza (zdjęcia)

Przygotowania zaczęły się wiele miesięcy temu, dziś zaprezentowano efekt tej inicjatywy. Swoją premierę miał kalendarz Straży Miejskiej w Świdniku. Środki uzyskane z jego sprzedaży trafią na cele charytatywne.

W niedzielę miała miejsce premiera niezwykłego kalendarza, jaki powstał z inicjatywy świdnickiej Straży Miejskiej. Na zdjęciach znajdują się strażniczki miejskie. Jak wyjaśnia komendant Janusz Wójtowicz, realizując to przedsięwzięcie postanowiono m.in. pokazać pracę strażniczek i to, jak przygotowują się do służby. Jest to totalna nowość, gdyż nigdy wcześniej nie realizowano tego typu inicjatywy.

Co ważne, straż miejska za wszystko nie zapłaciła ani złotówki. Wszystkie czynności były wykonywane bezpłatnie, począwszy od przygotowań przez pracę wizażystki, fotografa, czy operator drona. Z kolei druk i składanie sfinansowali sponsorzy.

– Straż miejska zazwyczaj kojarzy się z jakimiś rygorami, przepisami czy mandatami. Trzeba jednak pamiętać, że my robimy również szereg innych rzeczy. Mowa tu m.in. o edukacji dzieci w przedszkolach, edukacji ekologicznej czy ochronie zwierząt. Chcemy po pierwsze przybliżyć te działania, a druga rzecz, co przecież sprawia nam przyjemność i szczęście jak nie niesienie pomocy innym. I właśnie z tą myślą powstał ten kalendarz – mówi Janusz Wójtowicz.

Pierwsze egzemplarze kalendarza mogli nabyć uczestnicy Ogólnopolskich Dożynek Rybackich. Wszystko dlatego, że cześć zdjęć powstawała właśnie na terenie Dworu Anna, gdzie odbywało się wydarzenie. Środki uzyskane ze sprzedaży czy licytacji kalendarza zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

29 komentarzy

 1. mieszkaniec Świdnika

  Czy panie strażniczki zaliczają test ze sprawności fizycznej? Bo jakoś tego nie widzę..

 2. ha haha dobrali same pięknoty, testy sprawnośc fizycznej s, ale pewnie inaczej.

 3. Grubszych nie było?

  • Najlepiej będzie, jak każdy spojrzy na siebie i zacznie ocenę od siebie. Żenujący komentarz.

   • Każdy spojrzy na siebie w lustro i co? Nikt o wątpliwej urodzie i ponad gabarytach kalendarzy nie wydaje z publicznych pieniędzy. No chyba ze wyłożyli kasę z własnej kieszeni, a to sorry!

    • Najpierw zalecamy się zapoznać jaki jest cel kalendarza i kto za niego zapłacił, a potem można komentować…zgodnie z prawdą, a nie pisać bzdury 😉

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo