Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażnicy miejscy z Lublina uratowali życie mężczyźnie z poważnym urazem głowy

Dzięki szybkiej reakcji strażników miejskich z Lublina udało się uratować mężczyznę, który doznał poważnego urazu głowy. Poszkodowany z otwartym złamaniem kości czaszki trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 października w Lublinie. Około godziny 1:20 funkcjonariusze Oddziału Interwencyjnego podczas wykonywania obowiązków służbowych zauważyli na chodniku przy ul. Godebskiego leżącego mężczyznę.

Strażnicy natychmiast zareagowali i podjęli działania, aby sprawdzić czy życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna miał widoczny uraz głowy i mocno krwawił. Strażnicy udzielili mu pierwszej pomocy poprzez zatamowanie silnego krwotoku.

W tym samym czasie za pośrednictwem dyżurnego na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego. Ze względu na poważny stan uszkodzenia głowy mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Jak się później okazało, dzięki szybkiej reakcji strażników mężczyźnie uratowano życie, ponieważ doznał otwartego złamania kości czaszki.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Znając ich wiedzę na temat pierwszej pomocy to zastosowali opaskę uciskową na szyi poszkodowanego. Dzięki Bogu znał któryś z nich numer 112 i to dlatego człowiek żyje

  2. Myśleli że naj…ny więc podjechali żeby go zabrać na dołek.

  3. Czasem SM się nadaje do czegoś…..

  4. Tylko krytyka iszyderstwo . Brawo panowie ze straży .

Z kraju