Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy z naszego regionu otrzymają kolejne nowe pojazdy

Dziewięć nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych postanowiła zakupić Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pojazdy te trafią do jednostek w całym regionie.

Jednym z podstawowych warunków sprawnego, szybkiego, a przede wszystkim efektywnego działania jednostek straży pożarnej jest nowoczesny i niezawodny sprzęt. Od wielu lat prowadzone są liczne inwestycje zarówno w nowe pojazdy, jak też ich wyposażenie. Teraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie postanowiła zakupić kolejne nowe samochody.

Do naszego regionu ma trafić 9 pojazdów ratowniczo – gaśniczych. Trzy z nich to ciężkie wozy przeznaczone głównie do działań związanych z pożarami. Jeden z nich ma mieć napęd 6×6, drugi 4×4, trzeci zaś 4×2. Kolejne sześć to najbardziej popularne w jednostkach, gdyż mające szerokie zastosowanie średnie samochody ratowniczo – gaśnicze z napędem 4×4.

Pojazdy te będą użytkowane przez Komendy Miejskie Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Białej Podlaskiej i Zamościu oraz Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, Łęcznej, Łukowie i Rykach.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Jasny Gwint !!!

    A który z pojazdów (może chociaż 1na te 6), jest przystosowany do gaszenia środkiem NOVEC 1230, zamiast popularnej wody ?

  2. Ten środek to raczej do systemów p. Poż. Możesz go sobie założyć w domu jak chcesz

  3. Haha fantazja, przecież novec to zamiennik halonów stosowany w SUG. Jak masz czołg to sobie możesz założyć;)