Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy pojechali do pożaru trawy. Paliło się już kilka hektarów młodego lasu (foto)

Ponad 50 strażaków brało udział w święta w pożarze młodnika w Ochoży. Ogniem objęty był obszar o powierzchni około 6 ha i płomienie wciąż się rozprzestrzeniały.

W Wielkanocną Niedzielę około godziny 13:30 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze traw w miejscowości Ochoża w gminie Uścimów w powiecie lubartowskim. Na miejsce skierowane zostały zastępy z okolicznych jednostek OSP.

Kiedy strażacy dojechali okazało się, że sytuacja jest znacznie poważniejsza. Paliło się bowiem poszycie leśne oraz młodnik. Ogniem objęty był obszar o powierzchni około 6 ha i i płomienie wciąż się rozprzestrzeniały.

To sprawiło, iż do pomocy skierowane zostały kolejne zastępy strażaków. Oprócz gaszenia wodą, do opanowania pożaru używali oni tłumic i szpadli. Następnie tlące się poszycie sukcesywnie przelewano i przekopywano. W działaniach brało udział 52 strażaków.

8 komentarzy

 1. Tępota i chamstwo.
  Wypalanie traw skutkuje niszczeniem masy organicznej przemieniając ją w mineralną, mordowaniem flory i fauny wszelakiej, stwarzanie zagrożenia pożarowego.
  Otrzeźwiejcie ćwoki podpalające trawy….

 2. Cici czyżbyś był jakimś pseudo ekologiem ? Tepy to ty jesteś bo las można podpalić bez udziału człowieka słyszałeś o czymś takim jak samozapłon ściółki leśnej? A że paliły się trawy to także nie wiadomo co było pierwsze las czy trawy

 3. Co roku q! to samo 🤨

  • Z blokad pozchodzili, to się nudzą. Obciążyć kosztami kilku, to może by się oduczyli.
   Choć do bystrych to ta grupa społeczna nigdy nie należała.

 4. Banda ograniczonych ludzi żyjących w czasach komuny. Powinni normlanie strzelać do nich.

 5. Oby dzieci podpalaczy spłonęły w kołyskach tak jak pali się natura przez nich niszczona

Dodaj komentarz

Z kraju