690 680 960

Strażacy z naszego regionu oddali hołd kolegom, którzy tragicznie zginęli w Białymstoku

Wieczorem w Lublinie jak też innych miejscowościach naszego regionu słychać było strażackie syreny. To na cześć bohaterskich kolegów, którzy wczoraj stracili życie.

W piątek punktualnie o godzinie 19 z lubelskich jednostek straży pożarnej przy ul. Szczerbowskiego, Zemborzyckiej, Grygowej oraz Węglarza wyjechały na zewnątrz wszystkie pojazdy gaśnicze. Na minutę uruchomione zostały też sygnały dźwiękowe i świetlne. W ten sposób strażacy oddali hołd swoim kolegom, którzy wczoraj stracili życie podczas akcji gaśniczej w Białymstoku. W podobny sposób postąpili także strażacy z wielu innych jednostek w naszym regionie.

Przypomnijmy, pożar został zauważony w czwartek około godziny 18:40 przy ul. Poziomej w Białymstoku. Gdy na miejsce dojechały pierwsze zastępy straży pożarnej okazało się, że płonie hurtownia sztucznych kwiatów zlokalizowana na terenie kompleksu dawnych zakładów mięsnych PMB. Ponieważ pożar był już mocno rozwinięty, na miejsce zaczęto kierować kolejne zastępy strażaków nie tylko z Białegostoku, lecz również z innych okolicznych miejscowości.

Jak ustalono, strażacy którzy zginęli usiłowali dostać się do strefy pożaru za pomocą podestu podwieszonego pod sufitem. W bardzo trudnych warunkach, jakie panowały wewnątrz, prawdopodobnie nie zauważyli, że znajdują się na części podwieszanego sufitu, którego w takim budynku magazynowym nie powinno być. Doszło do załamania się pomostu. Jeden ze strażaków spadł na dół, drugi zaś chcąc ratować kolegę, nie zdążył uciec przed ścianą ognia. Obaj zginęli na miejscu. Służyli w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Mieli 26 i 29 lat. Jeden z nich pozostawił kilkumiesięczne dziecko i żonę, drugi miał wkrótce zostać ojcem. Chwilę po tragedii, koledzy tragicznie zmarłych strażaków zostali odsunięci od dalszych działań, na ich miejsce skierowano ratowników z innych jednostek. W akcji gaśniczej uczestniczyło 31 zastępów straży pożarnej i ponad 100 strażaków.

BEZPOŚREDNI LINK DO WIDEO

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzyżowie/k.Hrubieszowa

Ochotnicza Straż Pożarna w Konopnicy

BEZPOŚREDNI LINK DO WIDEO

OSP KSRG Matczyn – Wojcieszyn

BEZPOŚREDNI LINK DO WIDEO

(fot, wideo – lublin112)
2017-05-26 21:30:49

6 komentarzy

 1. Od 13 lat w tym zawodzie!!; a zwykłe dziękuję…… Chłopaki czekajcie na mnie tam… Zawsze do końca…

 2. Składam serdeczne wyrazy współczucia z powodu straty tak wspaniałych ludzi. Prawdziwi bohaterowie naszych czasów.

 3. osierocil dziecko male dziecko bardzo wspolczuje sama mam roczne dziecko i sobie nie wyobrazam takiego czegos 🙁

 4. Szacunek dla strażaka się należy!

 5. takie ryzyko, a zarabiają takie beznadziejne pieniądze.

  • 99% właśnie ze względu na te „beznadziejne pieniądze” zostaje strażakami

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas