Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Straż Ochrony Kolei zapewnia bezpieczeństwo i pomoc osobom przyjeżdżającym z Ukrainy (zdjęcia)

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei od pierwszych dni wojny na Ukrainie zintensyfikowała działania dla bezpieczeństwa na terenie kolejowym. Zabezpieczają obszar kolejowych przejść granicznych, stacji, dworców i pociągi. Podróżni z Ukrainy mogą liczyć na informację i pomoc.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych z Ukrainy, od momentu przekroczenia kolejowych przejść granicznych. Całodobowe patrole są na stacjach i dworcach w Przemyślu, Medyce, Dorohusku, Chełmie, w rejonie granicy oraz na stacjach węzłowych.

Patrole służą wsparciem w podróży – w setkach pociągów kursowych i dodatkowych oraz na dworcach, na których składy kończą przejazd. Monitorowana jest sytuacja w wagonach, aby zapewnić pasażerom z Ukrainy spokojną i bezpieczną podróż o każdej porze dnia i nocy.

SOK współpracuje ze Strażą Graniczną i Policją. Funkcjonariusze pomagają w orientacji na stacjach i dworcach. Kierują do właściwych pociągów. Przekazują informacje na temat przejazdu. Stałym zakresem działań jest pomoc w dojściu do miejsc, w których zapewniona jest pomoc socjalna. Szczególna uwaga zwrócona jest na pomoc podróżującym z dziećmi i osobom starszym. Wsparcie zapewnione jest podczas przesiadek, gdy potrzebne są dodatkowe informacje.

W sprawie bezpieczeństwa w obszarze kolejowym informacje można kierować na telefon alarmowy SOK 22 474 00 00.

(fot. źródło SOK)

7 komentarzy

  1. Owi dzielni sokiści przynajmniej nie będą musieli się zastanawiać za co pensje dostają

  2. Jedna z wielu matek Polek

    Dziękujmy owym dzielnym sokistom, że w ogóle zechcieli przyjść do pracy

    • Twój komentarz to żenada. Ale to Ci już pewnie pisałem. Wiem, że tu łatwo nick zmienić i jedna osoba może takie bzdury wygadywać do zarzygania. Co postaram się udowodnić.

Z kraju