690 680 960

Coraz więcej pożarów traw w regionie. Strażacy interweniowali na terenie kilku powiatów (zdjęcia)

Rozpoczyna się „sezon” na pożary traw na łąkach i nieużytkach. Tylko w miniony weekend strażacy z woj. lubelskiego interweniowali na terenie kilku powiatów do takich zdarzeń.

Jak co roku o tej porze strażacy w całym kraju zmagają się z pożarami traw na nieużytkach i łąkach. Tylko w miniony weekend w działania gaśnicze zaangażowani byli strażacy na terenie kilku powiatów woj. lubelskiego.

Do jednego z pożarów doszło w Sernikach w powiecie lubartowskim. Tam ogniem objęty był obszar nieużytków rolnych na powierzchni około 1,5 hektara. W popołudniowych działaniach gaśniczych udział brali strażacy z Lubartowa, Pałecznicy i Nowej Woli.

Kolejny duży pożar miał miejsce nad Wieprzem w rejonie miejscowości Baranów i Dębczyna w powiecie puławskim. Tam w działania gaśnicze zaangażowanych było 9 jednostek straży pożarnych. Jak informują strażacy spaleniu uległo około 100 hektarów suchej trawy.

W miniony piątek strażacy z terenu powiatu łęczyńskiego również zmagali się ze sporym pożarem na nieużytkach w Spiczynie.

(fot. PSP Lubartów\OSP KSRG Spiczyn)

9 komentarzy

 1. Przy gł u p y się nigdy nie nauczą. Powinni strzelać do nich.

 2. Zbyt małe kary za takie podpalenia. Ale z drugiej strony jaką karę wymierzyć podpalaczowi traw skoro bezkarni pozostają podpalacze składowisk opon?

 3. Podciągnąć pod putinowska dywersję i ukraść jak za zdradę narodowa.

 4. Dopóki nie będą karani właściciele podpalonego terenu nic się nie zmieni. Jak zapłaci jeden z drugim to zadba, żeby jego nieużytki były wykoszone i nie płonęły na wiosnę. A tak to nie wiem kto mi podpalił, może somsiad a może kto inny. Głupie chłopki mają swoja teorie na temat wypalania trawy, dziadek tak robił, ojciec to i ja bede.

  • Mniej chwatów to mniej oprysków i zdrowsza żywność, mniej kleszczy i innych szkodników to mniej oprysków i zdrowsza żywność, ale jak widać ekologia nie wszystkim się podoba

  • Popieram Lu, karać za zaniedbanie ziemi. Kto nie dba niech sprzeda inni zadbają.

 5. Niszczenie całego ekosystemu przez wypalanie traw nazywarz ekologią, nosz ja p… 😡

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas