Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Statoil ostatecznie znika z naszego regionu. Stacje paliw otrzymują nowe logo

Po 25 latach obecności na polskim rynku ostatecznie znika marka Statoil. To efekt przejęcia firmy przez koncern Circle K. Prace związane z rebrandingiem na stacjach paliw w naszym regionie dobiegają końca.

Na trzech lubelskich stacjach paliw opatrzonych dotychczas logiem Statoil trwają ostatnie prace związane z ich rebrandingiem. Związane jest to z przejęciem firmy przez wywodzący się z Kanady koncern Couche-Tard. W wyniku zmiany właściciela, wszystkie stacje paliw otrzymują logo Circle K. W naszym regionie dotyczy to stacji w Lubartowie, Międzyrzecu Podlaskim, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu oraz Lublinie. Łącznie jest to 11 stacji oznakowanych marką Statoil lub 1 2 3.

Logo zmieniła już stacja w Białej Podlaskiej, w środę mają być zakończone prace na trzech stacjach w Lublinie: przy al. Tysiąclecia, Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II. Proces zmiany marki na kolejnych stacjach będzie prowadzony sukcesywnie, aż obejmie całą sieć 352 stacji paliw w Polsce. Prace te mają potrwać do końca marca i będą prowadzone w taki sposób, aby nie utrudniać funkcjonowania stacji a tym samym nie powodować utrudnień dla klientów.

Dla tych ostatnich firma przygotowała dodatkowe atrakcje. Pierwszego dnia po zmienie logo, kierowcy mogą liczyć na rabaty na zakup paliwa, a także na obniżone o połowę ceny hot dogów czy też kawy. Z 50 proc rabatem będzie też można umyć samochód. Co ważne, na stacjach nadal będzie pracował ten sam zespół pracowników, a zmiana marki nie ma żadnego wpływu na ofertę produktową sieci.

Firma Couche-Tard jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi działalność w ponad 20 krajach w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Posiada ponad 12 500 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 000 pracowników. Circle K, jest jej największą i najmocniejszą marką.

62

63

64

60

(fot. lublin112)
2018-01-24 13:42:08

16 komentarzy

 1. Statoil dawał poczucie solidności

  Na pewno zmiana z Statoil na Circle nie pomnoży im zysków…….

  • według testu zachar off na YT Circle K ma najlepsze paliwo zimowe (dla diesli) na rynku przynajmniej w Krakowie. samochód odpalił przy -35*C…

 2. Teraz beda jezdzic na cyrkla.

 3. Czyżby efekt uszczelnienia systemu ściągania VAT i akcyzy?

 4. I gdzie teraz Pani Jadzia będzie jeździła tankować motor i na zakupy?

  • Przysłowiowa pani Jadzia niech się lepiej przerzuci na komunikację miejską i zezłomuję swojego blachosmroda. Przynajmniej powietrze będzie odrobinę czystsze.

   • Koleżanka Pani Jadzi z reklamy Statoil

    Ale ciasteczek, kawy i zegarka w MPKu nie dostanie tak jak na stacji Statoil.
    Zresztą jak się autobus spali tak jak ostatnio to wcale nie będzie tak czystsze 😀

 5. Statoil powinna zostać

  Zmiana na gorsze przynajmniej lepiej było wymawiać statoil jak te cyrkle k

  • Racja, zawsze mówiło się: tam obok Statoila, a teraz jak powiedzieć, obok sarkl kej albo cyrkla ka?
   Połowa ludzi tego nie wypowie.
   Dobrze że przynajmniej producenci samochodów przewidują takie sytuacje, i nadają takie nazwy swoim firmom/pojazdom, które brzmią przyjemnie i można je łatwo wymówić w wielu językach.

 6. CYRK I KLEJ 🙂

 7. Statoil wspiera budowę nordstream. Tankujcie na innych stacjach, najlepiej polskich.

 8. A czwarta stacja na Kunickiego?

 9. tankuje na Orlenie przedtem na Statoil na pelnym zbiorniku robie o 40km wiecej wczesniej w Leclercu ale tam benzyna jest do kosiarek i innych na benzyne na pewno nie do aut osobowych do 10lat

Z kraju