Stasin: Osobówką wymusił pierwszeństwo, ciężarówka uderzyła w drzewo. Utrudnienia w ruchu na krajowej 19

We wtorek po południu na drodze krajowej nr 19 pojazd ciężarowy uderzył w drzewo. Są utrudnienia z przejazdem w kierunku Lublina.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 14 w Stasinie na drodze krajowej nr 19. Kierujący autem marki Daewoo wyjeżdżając na drogę krajową, od strony Marynina, wymusił pierwszeństwo przejazdu na ciężarówce marki Man, poruszającej się w kierunku Lublina. Kierowca mana, aby nie zderzyć się z osobówką, ominął wyjeżdżający pojazd, ocierając się o niego, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Tam ciężarówka uderzyła w drzewo.

Kierowca daewoo nie zwracając uwagi na to co się dzieje, odjechał w stronę Lublina. Świadkowie zdarzenia ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go na światłach przy kościele w Konopnicy. Jak się okazało, starszy mężczyzna być zdziwiony, że spowodował zdarzenie drogowe.

 

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Pomimo poważnie wyglądających uszkodzeń ciągnika siodłowego, kierowcy nic się nie stało. Obywatel Rumunii wiózł na naczepie transport lodówek. Sprawca kolizji 74-latek początkowo nie przyznawał się do spowodowania zdarzenia drogowego, ale ostatecznie przyjął mandat karny. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W okolicach zdarzenia są spore utrudnienia w ruchu. W kierunku Lublina częściowo zwężony jest jeden pas. Wkrótce rozpocznie się akcja wyciągania pojazdu z rowu. Droga krajowa za kilkadziesiąt minut będzie całkowicie zablokowana.


fot. Justynafot. Pan Panda

2016-03-01 14:51:43
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

39 komentarzy

  1. Swawolny Chichot Losu

    Dajcie spokój dziadkowi, może zasłabł, może przysnął, a z pewnaścią zidiociał – gimbazy nawet mówią, że takie przypadłości każdemu sie mogą zdarzyć. 🙂

  2. W pewnym wieku człowiek powinien się zastanowić czy jest w stanie jeszcze uczestniczyć w ruchu drogowym ….

  3. godzine temu wyciagneli ciezarowke teraz za to siedzi tam samochod osobowy ktory zlapal bloto z rowu po poprzedniku…tak sie w Polsce sprzata miejsca po kolizjach,wypadkach

  4. Lysy wszystko widzial, pytajcie go to Wam wszystko dokladnie opowie.

  5. W końcu jakieś OSP zadysponowali. Cuda się dzieją na naszych oczach

  6. Dobrze że to był Rumun. Bo w Polsce uczą walić w osobówkę instruktorzy a nie uciekać

  7. SZTYRLIC nie źle dziadka podliczy z oc

  8. Ostatnio bardzo podobna sytuacja spotkała mnie. Dziadek wymusił pierwszeństwo, udało mi się uniknąć rowu a kiedy do niego dojechałem bo zaczął uciekać to nie chciał zjechać na bok i porozmawiać. Zajechałem mu drogę i sam wyciągnąłem z samochodu. Wtedy już nie był taki śmiały. Starym powinno się prawko zabierać lub kierować na badania. Nie powinni jeździć o tak. Do tego stan tego daewoo pewnie nie bardzo odpowiada normom technicznym.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska