690 680 960

Stary most się sypie, budowa nowego łapie problemy już na starcie. Miasto musi podjąć ważną decyzję

Najtańsza oferta na budowę nowego mostu opiewa na ponad dwa razy większą kwotę od tej, jaką na ten cel zarezerwowało miasto. Tymczasem plany wskazują, że przeprawa ma powstać do końca roku.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zapoznał się z ofertami firm zainteresowanych rozbiórką starego mostu na ul. Żeglarskiej i budową nowego. Realizacją inwestycji zainteresowanych jest sześć firm. Problem w tym, że każda z nich wyceniła swoje prace na kwoty wyższe, niż miasto zarezerwowało na ten cel. Ratusz planował, że zadanie to pochłonie 16,2 mln zł, tymczasem najtańsza oferta, złożona przez śląską spółkę Primost Południe, opiewa na 36,7 mln zł.

Zgodnie z założeniem, nowy most powinien być gotowy do końca tego roku. Projekt przewiduje, że będzie on większy od obecnego. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Dodatkowo roboty obejmą wykonanie izolacji przeciwwodnych, ustawienie barier ochronnych oraz balustrad na obiekcie i dojazdach do niego, umocnienie skarp i koryta rzeki oraz wykonanie powierzchniowego odwodnienia. Korekcie podlegać będzie także przebieg ścieżki rowerowej biegnącej pod mostem. Regulacji ulegnie również koryto rzeki. Przebudowa obejmie ponadto odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.

Miasto ma teraz dwie możliwości. Pierwsza to unieważnienie postępowania i ogłoszenie nowego przetargu z nadzieją, że wpłyną tańsze oferty. Druga, to znalezienie w budżecie dodatkowych środków. Na razie decyzja nie została jeszcze podjęta.

(fot. lublin112)

45 komentarzy

  1. Dziś wszystkie fundusze idą na Ukraincow. W dodatku ten rząd nienawidzi dużych miastach szczególnie Lublina bo tutaj nikt nie głosuje na PiS. Dlaczego Lublin jest pozbawiony wszelkich rządowych funduszy.
    Dobre pieniądze idą na pisowski ciemnogród,na wiochy które głosują na PiS

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas