Starosta w maluchu, Przewodniczący Rady Powiatu na traktorze. Sprawdzali nową drogę

W nietypowy sposób wykonane zostało dopuszczenie drogi do ruchu pod względem technicznym. Inwestycję testowano maluchem i ciągnikiem z kosiarką.

Przez ostatnie miesiące przy Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Piotrowicach trwały prace związane z przebudową terenu wokół placówki. Wykonane zostały nowe chodniki, zmodernizowano dojazd i alejki, odnowiono drogę wewnętrzną przez położenie nawierzchni z kostki betonowej na wielowarstwowej podbudowie, a istniejącą nawierzchnię asfaltową wzmocniono, wykonując odnowę z kostki betonowej. Powstało rondo, nowe miejsca postojowe, wymieniono zniszczone wpusty deszczowe i studzienki. Zagospodarowany został także skwer przed budynkiem internatu oraz skarpa wzdłuż parkingu.

Na zakończenie inwestycji odbyło się oficjalne oddanie do użytkowania przebudowanej infrastruktury. Jakość wykonanych prac sprawdzili osobiście Starosta Lubelski Paweł Pikula oraz Przewodniczący Rady Powiatu Antoni Skrabucha. Dopuszczenie drogi do ruchu pod względem technicznym przeprowadzono w nietypowy sposób. Starosta objechał nowe rondo fiatem 126p, natomiast Przewodniczący Rady Powiatu poprowadził ciągnik wraz z zabytkową kosiarką.

Koszt przeprowadzonych inwestycji wyniósł 377 214 zł, dodatkowe 12 285 zł przeznaczono na zagospodarowanie terenów zielonych. Część środków udało się pozyskać w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

(fot. Starostwo Powiatowe w Lublinie)
2017-12-17 19:40:24

16 komentarzy

  1. na drodze wewnetrznej nie obowiązują przepisy ogólne, a „skansen’ był celowy – niech widzą bazę sprzętową szkoły powiatowej

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spot lubelskich samochodów egzotycznych w Relaksie
Miasteczko pełne wrażeń nad Zalewem w Kraśniku
Festyn Rodzinny w parku miejskim w Łukowie
Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie